ES projektas „tinka 55″ (pagal kurį taršalų emisijos iki 2030 m. turi būti sumažintos 55 proc.) kainuos nuo 5 iki 10 trilijonų eurų ir už jį sumokės europiečiai, perspėja Europos Parlamento narys iš Lenkijos

Zbignievas Kuzmiukas (Zbigniew Kuźmiuk) įspėja, kad su ES „žaliąja revoliucija“ susijusios išlaidos verslui ir individualiems namų ūkiams bus astronominės.

Europos mokesčių mokėtojai gali patirti nuo 5 iki 10 trilijonų eurų papildomų išlaidų dėl ES plano „Tinka 55“, skirto išmetamųjų teršalų kiekiui mažinti, perspėja Europos Parlamento narys Zbignievas Kuzmiukas iš Lenkijos valdančiosios konservatyvios partijos „Įstatymas ir teisingumas” (PiS).

ES jau dalyvauja sudėtingoje prekybos apyvartiniais taršos leidimais sistemoje, pagal kurią įmonės ir kiti subjektai gali parduoti arba pirkti kreditus už išmetamą CO2 kiekį. Tačiau ES rengia naujus teisės aktus, pagal kuriuos ši sistema bus taikoma ir statybų bei transporto sektoriams, o tai padidins visų rūšių, įskaitant jūrų ir oro transporto sektorių, išlaidas.

Į teisės aktų paketą taip pat įtrauktas Klimato politikos socialinis fondas, skirtas padėti šalies namų ūkiams įgyvendinti klimato politikos reikalavimus, ir anglies pėdsako mokestis, kuriuo bus apmokestinami į ES importuojami produktai iš šalių, neatitinkančių aplinkosaugos ir su klimatu susijusių standartų.

Lenkija prieštaravo šioms priemonėms, tačiau jai nepavyko suburti pakankamai šalių, kad užblokuotų priemones, kurios buvo priimtos kvalifikuota balsų dauguma. Pasak Kuzmiuko, dabar planuojamos „žaliosios revoliucijos“ išlaidas turės padengti tiek įmonės, tiek privatūs asmenys.

Pasak EP nario, ši žalioji revoliucija turės apimti visas gyvenimo sritis, susijusias su CO2 išmetimu. Ji turėtų paskatinti dideles investicijas, tačiau neaišku, kaip už jas bus sumokama. Priėmus sprendimą iki 2035 m. atsisakyti vidaus degimo variklių naudojimo, 250 mln. automobilių turės būti pakeisti elektra varomomis transporto priemonėmis, taip pat reikės sukurti infrastruktūrą teikiančia šioms transporto priemonėms energiją.

Įgyvendinant planą taip pat turi būti palaipsniui atsisakyta 200 anglimi kūrenamų elektrinių ir jos pakeistos kitais energijos šaltiniais. Be to, apie 500 plieno gamybos krosnių turės būti technologiškai atnaujintos, o 180 mln. būstų turės tapti neutralūs klimato atžvilgiu. Kuzmiukas sakė, kad visa tai yra neįtikėtinai ambicinga tiek technologiniu, tiek finansiniu požiūriu.

Jis teigė, kad klimato revoliucionieriai tvirtina, jog ES ir jos valstybės narės bus pajėgios finansiškai susidoroti su išlaidomis, kurios, kaip manoma, sieks 5-10 trilijonų eurų. Tačiau iš biudžeto, ES atkūrimo fondo ir apyvartinių taršos leidimų ES turės tik apie 1 trilijoną eurų.

Šios išlaidos gali pasirodyti neįkandamos toms valstybėms narėms, kurios vis dar bando pasivyti labiau išsivysčiusias partneres, pavyzdžiui, Lenkiją. Kuzmiukas įspėjo, kad išlaidos įmonėms ir individualiems namų ūkiams bus astronominės.

Šaltinis: Remix News

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top