ES Teisingumo teismas siaurina policijos teises rinkti nusikaltėlių DNR

Šiuo metu plačiai aptariamos asmens duomenų apsaugos taisyklės Europos Sąjungoje kiša pagalius į ratus policijos kovai su nusikalstamumu. Neseniai priimtu nutarimu Europos Teisingumo teismas draudžia visos ES policijos institucijoms sistemingai rinkti įtariamųjų nusikaltimais seiles ir pirštų atspaudus.

Nutarimo priežastis – nusikaltėlių „teisė į asmeninių duomenų apsaugą.“ Vis dėlto ypač sunkių nusikaltimų atveju biometriniai duomenys, pasak teismo, gali būti renkami.

Kaip teigia ES Teisingumo teismo nutarimas, sistemingas kiekvieno įtariamojo asmens biometrinių ir genetinių duomenų rinkimas policijos registrui kertasi su padidintos jautrių asmens duomenų apsaugos reikalavimu, esančiu ES chartijoje ir Bendrajame duomenų apsaugos reglamente.

Teismas taip pat išaiškino policijos institucijų elgesio su biometrine ir genetine informacija sąlygas, o taip pat ir tai, kaip turi būti prižiūrima teisė į veiksmingą teisminę apsaugą ir laikomasi nekaltumo prezumpcijos, kai ši informacija surenkama priverstinai.

Galiausiai Teisingumo Teismas nusprendė, kad nacionaliniai teisės aktai, reglamentuojantys sistemingą šių duomenų rinkimą, nagrinėjamu atveju buvo nesuderinami su Direktyvos (ES) 2016/680 nuostatomis.

Šaltinis: friatider.se

3 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top