Bernardinai.lt
Birželio 18-ąją bus paskelbta nauja popiežiaus Pranciškaus enciklika, skirta ekologijos temai „Laudato sii“ („Būk pagarbintas“ arba „Tegarbina tave“). Tai žodžiai, paimti iš garsiosios šv. Pranciškaus Asyžiečio „Kūrinijos giesmės“, dar vadinamos „Saulės giesme“. Nors dokumentas dar tik pasirodys, tačiau viešojoje erdvėje jau kurį laiką vyksta aršūs debatai, ypač dėl „ekspertų“, kuriais, teigiama, remiasi popiežius.
Ypač daug kritikos sulaukė „tvaraus vystymosi“ guru laikomas Jeffrey Sachsas, kuris ne kartą lankėsi ir Vatikane, pasisakė Popiežiškosios mokslų akademijos kongresuose. Apie tai savo tinklaraštyje „Settimo cielo“ rašo italų apžvalgininkas Sandro Magisteris. J. Sachsas vadovauja Žemės institutui Kolumbijos universitete (Niujorke). 20 amžiaus paskutiniais dešimtmečiais jis išgarsėjo dėl savo „šoko terapijos“, kurią pritaikė kai kuriose Lotynų Amerikos ir Rytų Europos šalyse, kai buvo sparčiai pereita prie laisvosios ekonomikos rinkos, nepriklausomai nuo socialinių pasekmių.
Labiausiai J. Sachsas žinomas dėl savo drastiškos paramos mažinti gimstamumą ypač neturtingose šalyse, pasitelkiant kontracepciją ir abortus, kuriuos plačiai propaguoja visų pirma JT, kurių dabartinio generalinio sekretoriaus Ban Ki-moono „specialusis patarėjas“ yra J. Sachsas. Kaip tik šis aspektas sužadino aštriausią daugelio katalikų, ekonomikos ekspertų kritiką.
Vienas iš jų – buvęs Vatikano banko (IOR) prezidentas Ettore Gotti Tedeschi – neseniai parašė atvirą laišką popiežiui Pranciškui.
Brangus Popiežiau,
leiskite man kreiptis tiesiai į Jus, aplinkosaugos ir plėtros tematika, girdint karštus debatus ir daugybę pareiškimų, tarp jų – ir Bažnyčios atstovų.
Manau, svarbu išsklaidyti visas dviprasmybes ir aiškiai pasakyti, kad tikroji atsakomybė už socialinį-ekonominį disbalansą, kuris daugybę žmonių įstūmė į skurdą ir sukėlė akivaizdžią aplinkos krizę, randama vadinamojoje Naujosios statiškų išteklių teorijos (Neo-Malthusian theory) tezėse ir siekiuose, kurie dabar, atrodo, yra siūlomi kaip pagalba net suteikti moralinių gairių aplinkos apsaugos ir ekonominėms problemoms spręsti. Juk gerai žinome, jeigu diagnozė yra klaidinga arba iškraipyta, prognozės bus lygiai tiek pat klaidingos.
Dabartinė ekonominė krizė ir aplinkos nualinimas, įvykęs per pastaruosius dešimtmečius, kilo dėl Statiškų išteklių teorijų taikymo (1970–1980 metais jas pirmiausia platino daugelis Amerikos universitetų), kurios įkvėpė ir „privertė“ sumažėti gimstamumą Vakarų pasaulyje.
Bet kaip gali realiai ir tvariai augti BVP (bendrasis vidaus produktas), jei populiacija neauga? Iš tikrųjų (atmetant iliuzijas) tai gali įvykti tik augant individualiam vartojimui. Todėl siekiant pataisyti ir kompensuoti galimo BVP sumažėjimo riziką, buvo priimtas vadinamasis „vartojimo modelis“.
Brandžioje visuomenėje, kurios moralė yra santykinė (nihilistinė), Vakarų žmogui nebuvo sunku pasiūlyti kaip tikrą ir pagrindinį pasitenkinimo šaltinį – materialų vartotojiškumą.
Tačiau siekiant patenkinti plačiai pasklidusio vartotojiškumo poreikį, susikūrė ir skurdo bei aplinkos eikvojimo prielaidos. Tai įvyko Vakarų šalis deindustrializuojant, per brangias produkcijai, ir delokalizuojant, tai yra perkeliant gamybą į šalis, turinčias pigios darbo jėgos, dar neapsirūpinusias apsauginėmis aplinkos technologijomis.
Tam, kad būtų daugiau suvartojama, buvo skatinama taupymą transformuoti į vartojimą, atitraukiant iš bankų sistemos piniginę kredito bazę ir ypač paliekant šeimas be savisaugos. Nulinis gyventojų skaičiaus augimas, kurio troško Naujosios statiškų išteklių teorijos šalininkai (du vaikai porai), vėliau lėmė gyventojų senėjimo fenomeną ir iš to kylantį augimą pastoviųjų sąnaudų (sveikatos ir pensijų), kurias kompensavo atitinkamai padidinti mokesčiai, – pastarieji sukėlė pajamų ir investicijų sumažėjimą bei skolos augimą. Norint išvengti ekonominio augimo sulėtėjimo buvo nuolat didinamas vartojimas, gyvenant vis labiau į skolą. Tačiau tuo pat metu buvo skatinama delokalizuota gamyba, mažiau dėmesinga aplinkos alinimui. Ekonominės krizės, skurdo ir aplinkos eikvojimo kilmė yra šios Naujosios statiškų išteklių doktrinos rezultatas.
Kaip galėtų būti, kad dabar ta pati doktrina išspręstų problemas, kurias pati sukūrė? Lieka pavojus, kad jai nerūpi paremti tikrą ekonominį augimą: tai yra šeimą ir subalansuotą bei sąmoningą vaikų skaičiaus didėjimą. Tad dar labiau trūks išteklių subalansuoti globalias gamybos strategijas ir investuoti į aplinkai draugiškas technologijas. Vis labiau trūks išteklių išlaikyti senus žmones, kurti darbo vietas jaunimui ir apsaugoti silpniausiuosius.
Bet kaip galima manyti, kad Naująją statiškų išteklių teoriją ir abortus palaikanti kultūra, – neigianti žmogaus gyvybės šventumą ir žmogų laikanti protingu gyvūnu, bacilos evoliucijos rezultatu, tačiau vėžiu gamtai ir orientuotu vien į vartojimą, – gali sukurti projektus aplinkai ir žmogui? Kaip galima galvoti remtis aplinkosaugos sprendimais, kuriuos siūlo tie, kurie pseudoekonominius aplinkosaugos sprendimus laiko prioritetiniais, lyginant su tikru sprendimu, kylančiu iš žmogaus moralinio sąmoningumo per dvasinę ir intelektualinę brandą?
Toleruodami Statiškų išteklių gamtosaugos sprendimus rizikuojame ir tuo, kad „ambientalizmas“ gali įsitvirtinti kaip universali religija visame pasaulyje, kur gyvuoja įvairios religinės kultūros. Ši Statiškų išteklių gamtosauga kelia grėsmę sukurti dar daugiau skurdo, daugiau socialinės ir ekonominės pusiausvyros sutrikimų ir mažiau realios aplinkos apsaugos.
Šventasis Pranciškus mylėjo kūrinius ir aplinką, sukurtą jo mylimo Kūrėjo rankų, atsižvelgiant į Jo numatytą paskirtį. Tad, aš pasitikiu jumis, Šventasis Tėve, su sūnaus atsidavimu,
Ettore Gotti Tedeschi
Pagal La Nuova Bussola Quotidiana parengė S. Žiugždaitė
Daugiau šia tema skaitykite kitoje Bernardinai.lt publikacijoje M. S. Sorondo: „Kritiką žeria gyvenantieji iš naftos“.
Po sovietų žlugimo, kuomet Rusija šiek tiek apsivalė nuo chazarų sukurtos žvėriškos sistemos, šios sistemos sukurti sraigteliai gausiai pabiro po visą pasaulį. Naujajame E666 sojūze šie Chazarijos sraigteliai dabar užima daugelį valdančių komisarų postų. Be to yra labai daug “apsiausto ir durklo” karių, kurie gyvena ramų gyvenimą, bet atėjus laikui yra pasiruošę vykdyti paliepimus (pav. teroro aktus ir sabotažą). Šiems senosios sistemos kariams reikalingas tik tinkamas įsakymas ir motyvacija (nes rusai net ir brutualiai dresiruojami išlieka rusais, jie efektyviai kaunasi tik jei yra įsitikinę, kad “jų delo pravoje”). Todėl motyvacija ir priešo įvaizdžio formavimas yra pagrindinis Rusijoje veikiančių Chazarų tikslas. Britus ir amerikiečius chazarai ramina, kad jie kontroliuoja situaciją Rusijoje, tam surengia kokius nors parodomus sabotažo aktus. “Rusai jau tuoj… Skaityti daugiau »
Puiku, kad jau Vatikane atsiranda supratimas, su kokiu veikėju turi reikalų.
Prieš mėnesį šis Tūkstantmečio vystymosi tikslų pagrindinis architektas moderavo Vatikano Popiežiškosios mokslų akademijos rengtą klimato kaitos konferenciją. Tai ne pirmas kartas, kai tokiam veikėjui suteikiama platforma Vatikane stumti savo idėjas. 2013 m. jis skaitė paskaitas Popiežiškojoje mokslų akademijoje. Jeffrey Sachs savo biografijoje gyrėsi tuo, kad jis patarinėjo Jonui Pauliui II rašant encikliką „Centesimus Annus”. Jo patikėtiniu ir idėjų stūmėju Vatikane yra Popiežiškosios mokslų akademijos kancleris monsinjoras Marcelo Sánchez Sorondo.
Paruošiamieji darbai Britanijoje vyksta nesustojamai. Jau dabar nežinia kokiu būdu, bet Britų Monarchijos priešams pavyko panaikinti įstatymą draudžiantį šmeižti Monarchą. Tai gan didelis žingsnis link pačios monarchijos sunaikinimo. Nes nevykęs karas su Rusiją ir dėl to nenumaldomai pradėsianti blogėti socialinė gerovė Britanijoje iššauks poreikį rasti atpirkimo ožį ir čia kaip niekur kitur bus labai tinkama dirva pradėti kritikuoti ir niekinti “sustabarėjusią” viduramžišką monarchiją, kuri trukdo progresui ir “išsilavinusių” žmonių pastangoms pagerinti “paprastų britų gyvenimą”. Jei patys baltieji Britai į tokias provokacijas reaguos vangiai, tam jau yra paruoštos didelės kitataučių ir kitaspalvių kolonijos, kurios vis labiau radikalizuojasi ir jas dabar nuo revoliucijų sulaiko vien tik gerovės praradimo baimė. Trockistinių Chazarų tikslas karas, kuriame laimėtojų nebūtų, nes laimėjimas tai euforija, o karas… Skaityti daugiau »
tačiau Dievui nėra nieko neįmanoma. Jei bent du ar tys nuoširdžiai pasimels, kad būtų sugriauti visi sąmokslai prieš žmoniją, prieš jos laisvą valią, visi pančiai nukris. Nes Dievui nėra “mažų” ar “didelių” stebuklų. Jam jie vienodai lengvi. Tik prašyt reikia iš tyros širdies, prieš tai apsivalius.
Jei Viešpats davė žmogui LAISVĄ VALIĄ, tai nei Jis pats, nei niekas kitas negali prieš ją eiti. Vadinasi tam, kad nugalėt tautas, reikia jas kaip reikiant apmauti, įteigti, kad jų engėjas ir yra tikrasis gelbėtojas “mesijas”. Tam šie gudručiai net antrą Nobelio premiją per Švedijos banką įsteigė. Kad apmulkintų snobus ekonomistus visokiom Milton Friedman teorijom. Nes pats Noeblis griežtai uždraudė duot premijas „pinigų skaičiuotojams”.
Niurnbergo procesas, juridiškai primetęs visam pasauliui dvejopus įvykių, reiškinių ir nusikaltimų vertinimo standartus, blogis, turėjęs įtakos XX amžiaus istorijai ir iki šiol ją tebeveikiantis. „ Antrojo pasaulinio karo baigtis buvo ne vakarietiškosios demokratijos pergalė, bet jos didžiausia tragedija, mat ji tą pergalę galėjo pasiekti tik sudariusi sąjungą su didžiausiu žmonijos istorijos blogiu – baisinguoju žudiku Stalinu. Tikrąją pergalę prieš nacistinę Vokietiją laimėjo ne demokratinės Vakarų valstybės Anglija, JAV ir Prancūzija, o autokratinė diktatoriaus Stalino vadovaujama Sovietų Sąjunga. Ir tai ypač išryškėjo Niurnbergo proceso metu, kai Stalino emisaras Romanas Rudenka išsijuosęs diktavo, o Vakarų atstovai tik paklusniai jo valią fiksavo. Nuo čia ir prasidėjo akivaizdi Vakarų demokratijos tragedija. Juk ji, užuot pasmerkusi bet kokį totalitarizmą – (nacistinį ar komunistinį, leidosi sąjungininko… Skaityti daugiau »
Įdomiausia, kad kol kas neteko matyti po prabangius kurortus ir naktinius klubus valkataujančius elito atstovus smerkiančio pasisakymo. Trisdešimties (senstelėjusių) jaunuolių gauja skelbiasi patys sąžiningai, nepažeisdami įstatymų per dešimtmetį uždirbę milijonus ir milijardus, ir tai laikoma vos šaunumo įrodymu. O samdomas žmogus neturi net teisės gintis. Naikinti savo artimo sveikatą, kelti grėsmę kitų žmonių gyvybei šiandien kai kuriose šalyse yra visiškai normalu, nes taip kaupiamas kapitalas ir nusavinamas produkcijos perteklius. .. Radikalios elitų grupuotės, pasinaudodamos savo pačių sukeltu chaosu, pradėjo reikalauti rinkos, prekybos sąlygų, darbo santykių liberalizavimo, bei kitų lengvatų ir patogumų. Ir tai vyksta tuo metu, kai pasaulyje siaučia ekonominė krizė, kuri didžia dalimi buvo paskatinta būtent paties verslo sektoriaus sąmoningai skatinamo besaikio vartojimo ir elitų dykaduonystę įteisinančių įstatymų. ..… Skaityti daugiau »
Prisiminkim „perestroikos” istoriją. Gorbačiovas tratėho apie „socializmą su žmogišku veidu”. Tačiau pagal kgb/neokonų/neoliberalų/neotrockistų planą pirmiausiai turėjo ateiti „laukinis kapitalizmas” ir toks, kad žmonės patys pasiprašytų socializmo. Todėl Garbačiovą turėjo pakeisti Jelcinas.. . Chazarų kilmės ekonomisto Friedmano vizija greičiausiai vadovaujasi ir mūsų „valstybininkai”. Nors Friedmano „viziją” gaubė moksliškumo ir matematinių skaičiavimų šydas, ji kuo tiksliausiai sutapo su didžiausių tarptautinių korporacijų (iš prigimties trokštančių kuo didesnių naujų ir nereguliuojamų rinkų, interesais. Tokiu nežabotu goduliu pagrįstą plėtrą garantavo Friedmano paskelbtas karas „gerovės valstybei” ir „plačių įgaliojimų” vyriausybėms ir tai teikė greito pasipelnymo viltis. Tik skirtingai nuo ankstesnio kolonializmo, kariauta jau ne dėl naujų teritorijų, bet fronto linija buvo brėžiama valstybių viduje užsimojus privatrizuoti viešąsias paslaugas, strateginius objektus ir valstybinį turtą už kur kas… Skaityti daugiau »
taigi, valstybės, pagal Miltono Friedmano ir garbanotų „čikagos berniukų” planą turėjo parduoti VISĄ SAVO VALDOMĄ TURTĄ, kurį neva privačios korporacijos valdysiančipos pelningiau —- atkreipkit dėmesį į šią vienintelę vertybę, kuri skirta tik saujelei.
antra jos privalančios RADIKALIAI SUMAŽINTI SOCIALINIŲ PROGRAMŲ FINANSAVIMĄ. Šią Friedmano p[asiūlytą programą lydėjo ir kiti niuansai: turtingų ir vargšų pajamos turėjo būt apmokestinamos vienodai, korporacijoms suteiktos sąlygos ir laisvė prekiauti bet kurioje pasaulio vietoje, o vyriausybės neturi turėti teisės ginti nacionalinės pramonės ir vietinių savininkų. Bet kokias kainas ir atlyginimus privalo nustatyti pati rinka. Neleista nustatyti net minimalaus darbo užmokesčio. Friedmanas siūlė privatizuoti sveikatos priežiūrą, paštą, švietimą, pensijų sistemą ir net nacionalinius parkus. Ši „čikagos berniukų” kontrevoliucija siekė atšaukti visus darbuotojų išsikovotus saugiklius, visas valstybės teikiamas, rinkos aštrumą švelninančias paslaugas. .. Tačiau ir to nebuvo gana- ji siekė nusavinti viską, ką per paskutinius dešimtmečius viešasis sektorius, valstybė ir dirbantieji buvo sukūrę – parduoti galutinį produktą, kurio sukūrimui prireikė daugybės valstybinių… Skaityti daugiau »
Tokie katastrofiški rezultatai būdingi ne vien Rusijai; visa trisdešimtmetė friedmanstų istorija tėra masinės korupcijos ir korporacinio sąmokslo tarp valstytbių ir didelių korporacijų istorija, nuo Čilės „piranijų” iki Argentinos bičiulių” privatizacijos, Rusijos oligarchų, „Enrono” energojos machinacijų ar okupuoto Irako „zonoje be nusikaltimų”… .. Šoko terapijos esmė – milžiniškas pelnas, kurį reikia gauti labai greitai ir visuomenių „transformacija” . Ir tai daroma ne nepaisant teisėtumo, bet pasinaudojant juo. „Rusija tapo internacionalistinių fondų Klondaiku” – 1997 m. skelbė vienas Rusijos laikraštis, o „Forbes” Rusiją, Pabaltijį ir Vidurio Europą pavadino „naujuoju pasieniu” – pasirodo, kolonijinės eros terminai visiškai tinkami:) Neokonų valdomas Bušas perleido privatininkams įvairias valdžios funkcijas, kurioms vykdyti jis ir buvo išrinktas, ypač susijusias su saugumu. Tai buvo tarsi įvadas į jo netrukus… Skaityti daugiau »
Laisva nekontroliuojama rinka jau kąrtą buvo sukėlusi Didžiąją Depresiją. Iš jos išvadavo ekonomisto Keynes’o diegiamos reformos. Keynesas tvirtino, kad vyriausybės turėtų kovoti su jų šalis ištikusia recesija stimuliuodamos ekonomiką viešaisiais darbais ir kt. Gi Bušo friedmaniški neokonai manė, kad vyriausybė turi save dekonstruoti: atkirsti didelius viešosios socialinės apsaugos gabalus ir sušerti juos korporacijoms…
..
Ot tada ir atėjo rugsėjo 11-oji, ir turėti valstybę, kurios pagrindinė užduotis – susinaikinimas, staiga pasirodė ne tokia jau gera mintis. Persigandusiems gyventojams trokštant stiprios, sutelktos vyriausybės apsaugos, teroristiniai išpuoliai galėjo padaryti galą tokios tuščiavidurės vyriausybės ir ir Friedmano tris dešimtmečius diegtam ideologiniam projektui pačioje pradžioje. Bet nepadarė.
Kaip manot kodėl?
kur dingo penktoji kolona?
nei juozapo, nei betos, nei liepos?
Jei ne infliacija, sakyti, neva pensininkų išlaikymas sudaro problemą, būtų melas, nes pensijas jie gauna iš savo pačių anksčiau uždirbtų pinigų. Nebent reikia tiksliai nustatyti, kiek ten iš tikrųjų buvo jiems atskaičiuota (gal dar į infliaciją atsižvelgus), o pasibaigus taikyti eutanaziją. Orveliniam konclageriui tai labai tinka.
Sachas – chazaras, Milton Friedma – chazaras, Kissingeris – chazaras, Bernankė, Green’as, Volfas, Volfansonas – Fed.rezerv valdytojai – chazarai, Volfovičius, Pasaulio banko valdytojas – chazaras, Rotschildai – chazarai, Derepaška – chazaras, Codarkovičius – Cchazaras, Berezovskis – chazaras, Trockis – chazaras, Putinas su Medvedevu – pusiau, iš motinos pusės chazatai, Gusinskis – chazaras, Dūmos daugiau nei pusė deputatų su Žirinovskiu – chazarai…
iš jų buvo paimta 130 milijonų. Kone lygiai tiek, kiek buvo atiduota Žydų bendruomenei – 129 molijonai iš pensininkų kišenės už nežinia kieno prichvatizuotą žydų bendruomenės turtą, jei ką..
Tikroji pasakos „kaltinkim Rusiją” esmė yra ta, kad šitaip užkertamas kelias bet kokiam rimtam nagrinėjimui, kuris padėtų išsiaiškinti ko Rusijos perestroikos istorija gali pamokyti apie tikrąjį nežabotų „laisvųjų rinkų” kryžiaus žygio veidą – stipriausią paskutinių trijų dešimtmečių politikos tendenciją. Korupciją ir nešvarius sandorius, tiek Rusijoje, tiek Lietuvoje, aktyviai skatino ir kai kurios jėgos iš Vakarų. Panašu, kad valstybės „išgelbėjimas”, pasitelkus godulį, turėjo būti tai, ką Rusijos friedmaniški „Čikagos berniukai” ir jų patarėjai iš PB, Harvardo (Rusijos „disidentų”) universiteto ir kitų think-tankų, galės pasiūlyti tada, kai baigs griauti valstybines institucijas. … Tokie katastrofiški rezultatai būdingi ne vien mums ar Rusijai; visa trisdešimtmetė friedmanstų istorija tėra masinės korupcijos ir korporacinio sąmokslo tarp valstytbių ir didelių korporacijų istorija, nuo Čilės „piranijų” iki Argentinos… Skaityti daugiau »
Galiausiai saugumo neužtikrinimas pačioje JAV rugsėjo 11 atskleidė dviejų dešimtmečių viešojo sektoriaus skaldymo ir vyriausybės funkcijų perleidimo pelno siekiančioms korporacijoms padarinius. Lygiai kaip potvynis Niu Orleane parodė sugesdusią viešosios infrastruktūros būklę, teraktos atskleidė dar vieną apleistą sritį: Niujorko miesto policijos ir ugniagesių radijo ryšiai sutriko gelbėjimo operacijos metu, oro eismo kontrolieriai nepastebėjo nuo kurso nukrypusių lėktuvų (korporacijos iesko pigių darbuotojų, kurių negina profsąjungos) , o teroristai lengvai praėjo pro oro uosto saugumo patikros punktus, kuriuose dirbo dar pigesni darbuortojai – emigrantai, kurių atlyginimas mažesnis net už jų kolegas iš prekybos centrų maisto skyrių. Tai oro uosto privatizavimo pasekmė . Po „Enron” skandalo, kuris teikėsi subankrutuoti praėjus trim mėn, po teraktos, buvo galutinai amerikiečiai įtikinti, kad Friedmano peršama privati industrija visiškai… Skaityti daugiau »
Tačiau nepaisant viešų protestų Bušas su neokonais/chazarais, jei norite, atsiversti į Keynsizmą nė neketino. Rugsėjo 11 nepakirto. Atvirksčiai. Šimtai milijardų dolerių perėjo į privačias korporacijininkų rankas …. Tai buvo daroma pagal kontraktus, kurių dauguma slapti. Jokios konkurencijos. Jokios saugos technologijų … Jokios įkalinimo įstaigų, ryšių, švietimo, sveikatos apsaugos deramos priežiūros. Praktiškai buvo tiesiog pasinaudota rugsėjo 11 sukelta „šoko terapija” , kad įdiegtų radikalią „tučiavidurės vyriausybes” viziją. J tokia vizija – katastrofų kapitalizmo vizija, joje viskas- nuo kariavimo, iki reagavimo į stichines nelaimes – pravertė tik siekiant pelno. Todėl KARAS SU TERORIZMU TAPO PRIVATUS NUO PAT PRADŽIŲ. Ir privatūs CŽV kalėjimai, su privačiais tardytojais, kuremes premijos už prisipažinusį „teroristą” buvo mokamos iš biudžeto, kaip matėm, buvo bandyta eksportuoti net į mūsų… Skaityti daugiau »
Kai iki vykdydamas savo „glasnost” ir „perestroika” politiką Gorbačiovas vedė Sovietų Sąjungą demokratizacijos keliu, spauda buvo išlaisvinta, Rusijos parlamentas, vietinės tarybos, prezidentas renkamas, o Konstitucinis teismas – nepriklaiusomas. O kalbant apie ekonomiką Garbačiovas linko į savorišką laisvos rinkos ir socialinės apsaugos mišinį, kuriame išliko vieša pagrindinių ūkio sektorių kontrolė. Pasak Gorbio, šiam procesui turėjo prireikti apie dešimt metų.O galutinis tikslas – skandinaviško modelio socdemokratija, „socializmas su žmonišku veidu”. .. Iš pradžių atrodė, kad ir Vakarai tam pritaria. Nobelis Gorbiui. Bet Prahoje Gorbis aiškiai pareiškė, kad vienas to nepadarys, kad visi, tarsi alpinistai esame susirišę viena virve. Todėl tai, kas nutiko per G7 susitikimą 1991 m. buvo netikėta. Neva per JAV pasiuntinius Gorbiui buvo pasakyta, kad jam tą virvę nupjaus, jei… Skaityti daugiau »
Tuo metu Lenkija ką tik buvo baigusi pirmąją šoko terapiją, kurią globojo Tarptautinis Valiutos Fondas. ir Jeffrey Sachsas. J.Majoras, tėtušis Bušas, ir japonijos minpirm Kaifu reikalavo, kad Rusija su respublikomis pasektų Lenkija ir pereitų prie spartesnio grafiko – šoko. Garbačiovui paprašius atleisti Sovietų Sąjungos skolas, kad atlaikytų katastrofišką krizę, gavo atsakymą, kad skolas reikia mokėti. Nors Sachas nemažą dalį skolų Lenkijai nurašė. .. Kas vyko toliau – Jelcinas išstumia Garbačiovą ir chaotiška šoko terapija prasideda Rusijoj ir jos satelituose. Lietuvoje kainas paleidžia Prunskienė. Vėliau terapiją perima Vagnorius. Rusijoje demokratinė revoliucija buvo per daug įsibėgėjusi, tad norint įdiegti Čikagos berniukų programą šį viltingą procesą reikėjo drąstiškai pertraukti. Gorbis žinojo, kad tokią programą, kurią siūlė G7 ir TVF galima įdiegti tik jėga.… Skaityti daugiau »
vadinasi mūsų žiniasklaida tuos faktus mums pristatė absoliučiai priešingai – neva Jelcinas apgynė demokratiją.
O iš tikrųjų jis tik gynė „laukinį kapitalizmą”, kurį pavadino demokratija.
Ir visa tai buvo iš anksto suplanuota KGB Pulkininko Liubimovo su Andropovu plane |Golgotha ili sekretnij plan Perestroiki”. Rusijos ir JAV chazarų planas?
Derinta matyt buvo tas planas dar tada kai Andropovas buvo Vengrijos ambasadorium, o žydų kilmės socialistas Kreycky valdė Austriją. Austrija jau tada vaidino tarpininko vaidmenį tarp Rytų ir Vakarų (tarp chazariškų trockistų ir chazariškų stalinistų?)
prisiminkim kaip vystėsi istorija toliau. Nieko nelaukdamas Jelcinas surinko ekonomistų šaiką. Daugelis jau seniau buvo prisiskaitę Čikagos mokyklos tekstukų ir diskutavę kaip jas būtų galima panaudoti Rusijoje. Niekam ne paslaptis, kad ir mūsiškiai vagnoriai, prunskienės, navickai ir co, jautėsi šiuo klausimu pakankamai apsišvietę, nors ir nestudijavo harvarduose ar jeiliuose… Beje, juodosios rinkos ekonomistus jau ir seniau rusų spauda vadino „čikagos berniukais” 🙂 nors Vakaruose juos vadino „jaunaisiais reformatoriais”. Nuominuotu grupės vadovu tapo J. Gaidaras. .. „Nezavisimaja gazeta” rašė : pirmą kartą Rusijos vyriausybę sudaro komanda liberalu, laikančių save Hayako ir M.Friedmano „Čikagos mokyklos” sekėjais. Jų nuostatos aiškios: griežta finansinė stabilizacija pagal šoko terapijos receptus”. O galbūt stiprus Skokovas galės užtikrinti griežtą politikos stabilizaciją, ” Straipsnis baigėsi prognoze: „nenustebsim, jei jie… Skaityti daugiau »
Tik savaitę po Gorbio atsistatydinimo „reformuotojai” iškart pradėjoi savo „šoko terapiją” . Ji numatė labai greitą maždaug 225 000 valstybinių kompanijų privatizavimą.
Netikėtumas buvo tyčinis.
Pasipriešinti beveik neįmanoma.
Labiausiai bijota, kad demokratija sukliudys planams.
Daugelis rusų tikėjo teisingu turto perskirstymu ir vyriausybės aktyviu vaidmeniu tame. Kaip ir Lenkijos Solidarnost, Rusijos darbininkai tikėjo darbininkų kooperatyvais, kurie pakeistų komunistinę tvarką.
..
Jelcinas paskelbė kainų valdymo panaikinimą, , nes „palankiausia reformos sąlyga – „nuvarginta visuomenė” anot Jelcino patarėjo Boriso Mau. Kainų panaikinimas privertė žmones dėmesį nuo politikos sutelkti į duonos kasnį, į privačius sodų sklypus…
Ankstyvuoju laikotarpiu Sorošas , per J. Sachso veiklą buvo vienas iš svarbiausių „šoko terapijos” įgyvendinimo, transformuojant ekonomiką bei piliečių mąstymą, iniciatorių. Jis jau buvo įsigijęs Rusijos telefonų sistemos akcijų, o Lenkijoj maisto pramonės kompanijų dalį. . Veliau jis neva ėmė kritikuoti „šoko terapiją” ir savo fondus nukreipė neva kovai su korupcija, vykdant privatizaciją, bet kaip teigė Transpierance internacional vadovas Juozapavičius, siūlė gaudyti tik „mažas žuveles”, o ryklių neliesti. Taip „Transpierance” Muravjovas iki šiol rengia „Žurnalistų pusryčiu”, šie dėmesį nukreipia į vietinius skandaliukus, o stambios korporacijos slenka nepastebėtos. Transperance nepadėjo niekam. „Šoko terapija” atvėrė plyšį karštiems pinigų srautams: trumpalaikėms spekuliacinėms investicijoms ir prekybai valiuta, paties Sorošo hobi. Dėl tokios spekuliacijos, kai ėmė plisti Afrikos krizė, Rusija (Lietuva) liko neapsisaugojusi. Jau ir… Skaityti daugiau »
Jelcinas, kaip pamenat, buvo tarsi Garbačiovo antipodas. Gorbis diegė saikingumą ir net agresyviai kovojo prieš degtinės vartojimą, Jelcinas pats buvo žinomas kaip besotis girtuoklis. Savo pergalingą šou, jelcinas nieko nelaukdamas pavertė politine didele politine galia. Jis sudarė aljansą su dviem kitom sovietų sąjungos respublikom (aišku kuriom:) ir šis meistriškas žingsnis privedė prie SSSR subyrėjimo, o Gorbį privertė atsistatydinti. Šis subyrėjimas buvo stiprus smūgis rusų dvasiai, pirmas triauminis šokas. . Jeffrey Sachsas buvio Kremliaius salėje tą dieną, kai Jelcinas paskelbė jog sovietų Sąjunga liovėsi egzistavusi. Tačiau Jelcinui ne vien jo patarimo reikėjo, jam reikėjo to „aukso puodo”, kurį Sakchas buvo laimėjęs Lenkijai. Sachsas jam pažadėjo 19 milijardų už tai, jei laikysis „didžiojo sprogimo” , bet Jelcinas nežinojo, kad Sachso saulė jau… Skaityti daugiau »
įdomi istorija..
visai panaši į tiesą. Tik ji mums kiek kitaip buvo pristatyta.
ir taip priartėjome prie pačio smagumo, Vadovauti žvėrių medžioklei buvo paskirtas nepaperkamas ir nenuspėjamas Jelcino pasikviestas ministras pirmininkas Putinas. Iškart po daugiabučių sprogdinimų1999 rugsėjį jis pradėjo Čečėnijos antskrydžius, atakuodamas gyvenamuosius namus. Tai, kad Putinas buvo dirbęs KGB , atrodo staiga nuramino daugelį rusų. Kadangi alkaša Borisas darėsi vis mažiau veiksnus, keletas oligarchų be rinkimų perdavė prezidento valdžią Putinui. Jelcinas, prieš atsisakydamas posto, pareikalavo teisinės neliečiamybės – būtent toks buvo pirmas Putino įstatymas.
šitokiam turtingos šalies apiplėšimui reikėjo kraštutinių teroristinių veiksmų – nuo parlamento padegimo iki invazijos į Čečėniją. Stulbina didžiulės paralelės su Iraku!!! Rusijos ekonominė programa vakaruose visada vadinama „reforma” taip kaip Irako – „rekonstrukcija” , netgi tada, kai viskas žlugo ir visi JAV rangovai pasitraukė palikę suardytą infrastruktūrą. Rusijoje bet kas, kas suabejojo „reforma” buvo apkaltinti nostalgija Stalinui, taip kaip Lietuvoje – sovietizmui. O kai tapo nebeįmanoma nuslėpti Rusijos šoko terapijos nesėkmių, imta postringaiuti apie Rusijos „korupcijos kultūrą” ir spekuliacijas, kad dėl ilgos totalitarizmo patirties „nera pasirengę” tikrai demokratijai” .. Vašinktono neotrockistiniai „smegenų centrai” patys ėmė skubotai neigti frankenšteinišką ekonomiką, kurią patys prastūminėjo Sakcas su Sorošu Rusijoje, pašiepiamai vadindami „mafijos kapitalizmu” – esą tai ypatingas „rusų” būdo fenomenas.. ir nuolat kartoja… Skaityti daugiau »
Prieš kelis metus Austrijoje įsteigta nauja „antikorupcinė” organizacija:The Internacional Anti-Coruption Academy (IACA), kuriai vadovaut pasirtas M.Kreutner. Ši organizacija, kaip deklaruojama, bus nukreipta prieš korupciją žiniasklaidoje. Ar tai nebus tik bandymas žiniasklaidą pajungt centralizuotai kontrolei, laikas parodys.
Golovatovo proceso metu, Rusijos vadovai kaip tik buvo atvykę pasirašyti sutartį su šia Akademija.
..
Ačiū už dėmesį. 🙂 O tamsta iš kurios kolonos būsi? Iš tų kurių buvusių nebūna, ar iš tų kuriuos paviešinus, anot Kuodytės, sugriūtų valstybės pamatai?
šiuos komentarus išsisaugosiu.
ir panaudosiu disertacijai:)
vienišas Europoje,tad ateina palaikyti abejotini kolegos iš Lotynų Amerikos?
Ka rodo per tv.ir kalba per radija reikia viska aukstyn kojomis apversti.Ir…pasirode jo tokia mano izvalga pasiteisino.Ir pedofilijos byloje viskas buvo apversta aukstyn kojomis.Lietuvoje Lietuvos uzgrobejai sita metoda pradejo nsudoti po nepriklausomybes atkurimo.O ir nepriklausomybe turime tik ant popieriaus???Mastykite savo galvomis tada tikrai suprasite kur tiesa o kur melas???
Atrodo, kad Bažnyčia, begaudydama paklydusias „aveles”, pati jau pradeda pasiklysti. Keistai atrodo, kad popiežius pradėjo rūpintis ne dvasiniais, bet materialiniais visuomenės reikalais.