Eugenija Albac. Kova už Putiną, arba Elitas pagaliau turi suvokti, jog šalis atsidūrė ties riba

newtimes.ru

Dar niekuomet posovietinėje Rusijos istorijoje šalis nebuvo atsidūrusi tokioje siaubingoje padėtyje, kokioje ji yra šiuo metu.

Visi variantai – nuo didelio karo iki chuntos Kremliuje – viskas tapo įmanoma.

Ir kaip tik todėl – kaip niekad anksčiau posovietinėje istorijoje – didžiulė atsakomybė tenka elitams.

Būtent jiems – tai yra, tiems, kas disponuoja tiesiogine prieiga prie Putino ausies. Nes nei pilietinė visuomenė, nei žiniasklaida, nei visuomeninės nuomonės lyderiai tokios prieigos neturi.

Būtent toji prieiga yra šiandien būtina ir būtent prie Putino ausies.

Todėl, kad ir naktinis Putino pranešimas dėl lėktuvo MH-17 tragedijos, ir skubus bei plačiai išreklamuotas Saugumo tarybos posėdis byloja apie tai, jog Putinas ėmė suvokti, į kokią aklavietę, o tiksliau – košmarą jį atvedė čekistinės aplinkos žmonės, suinteresuoti geležine uždanga ir tokiu karu, kur kariauja visi ir su visais. Putinas pradėjo suvokti, jog istorija jį prisimins kaip žmogų, ant kurio rankų – tiesiogine prasme – nekaltų kūdikių kraujas. Ir kraujas žmonių, buvusių Malaizijos lėktuve.

Istorijos atminty neišliks nei „vyriausiasis Donecko vadas“ Strelkovas-Girkinas, įsakęs – jei nemeluoja internetas – atiduoti į vadinamosios Donecko liaudies respublikos fondą vertingus daiktus, pagrobtus iš žuvusiųjų bagažo, nei girtas banditas, vienoje rankoje laikantis vaikišką žaislą, kurį, krentant lėktuvui, turėjo mažylis, o kitoje – cigaretę. Istorijos atmintis neišsaugos ir tų, kurie žuvusiųjų palaikus į sunkvežimį svaidė lyg mėsos gabalus skerdykloje – visus juos istorija pamirš.

Tačiau Putino – ne, nepamirš. Ir lėktuvą MH-17 – su juo susijusį – taip pat.

Ir iki gyvenimo pabaigos tai taps jo košmaru.

O taip pat ir mūsų.

Jeigu nenutiks dar kas nors baisesnio.

Todėl tam, kad šitai nenutiktų, su Putinu tiesiogiai bendraujantys žmonės, nepaisydami savo smulkmeniškų baimių (gali atimti verslą), privalo prezidentui paaiškinti, jog atėjo diena „X“, pasirinkimo diena – jo asmeninio pasirinkimo.

Putinui būtina paaiškinti, kad jau pats laikas atsisakyti tokių kiemo vaikigalių įpročių, kaip „savų neišduodu“, ir jam priminti, jog yra svarbesnis rūpestis – šalies likimas. Ir kad nuo šito pasirinkimo priklauso ir jo paties likimas. Nes tie „kiemo draugeliai“ vis tiek jam neatleis už, jų manymu, minkštakūnišką pasidavimą Vakarams ir todėl anksčiau ar vėliau įsikibs jam į gerklę.

Šiandien Putinas dar turi šansą neperžengti ribos.

Ir šiandien yra kaip tik tas momentas, kai elitas turi įrodyti esąs elitas, o ne godžių ir bailių žmonių sambūris. Sambūris žmonių, kuriems mergiščios ir nulių skaičius bankuose – sėkmės horizontas, už kurio jau nieko nebėra.

Ir nebus. Jeigu šiandien jie liks nuošaly. Su savo sąskaitomis ir mergiščiomis. Tačiau be šalies.

newtimes.ru

Iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
tipinis rusas tas putinas

nebus caro putino – bus kitas caras rusas – niekas nepasikeis…

Jeigu

Kremliuje būtų chunta,tai E.Albac garant šiaurėje baltas meškas ganytų.

Kritikas Pikčiurna

Kaip matyti iš autorės samprotavimų, Rusija dar negreitai atsisakys imperinio mąstymo bei Caro ilgesio ir šalia jos dar ilgai nebus saugu. Suprantama, 143 mln žmonių, pasklidusių tokioje plačioje ir sudėtingoje teritorijoje bei gyvenančių permainingame istoriniame laikotarpyje, yra sunku surasti bendrą vardiklį bei išlaikyti savo susikurtą išskirtinumo įvaizdį. Kai degtinėle bei propaganda laistomos aistros verda, pilietiškumas giliai miega. Belieka laukti gero caro ir tikėtis jį į savo pusę palenkti.
Prezidento rinkimai ir referendumas parodė, kad ir lietuviai tik kalba tesiskiria, deja neturi net ir rusams būdingo išdidumo. Mums net nereikia caro, užtenka mamytės ar tėtušio ir renkamų merų bei saldžiai giedančių nomenklatūrinių partijų. Kaip gera bet kuo patikėti, kad tik nereiktų būti savo likimo kalviais…

Nereikia dėti tiek

vilčių į Putiną.Elitas jo negelbės,nes tai ir ne elitas…

gudi giria

jeigu nesuprantat geopolitikos,kas yra,kas tai geriau ir nekomentuokit,o geriau susiraskit tikra informacija tikras tiesas,o ne televiziju klause ismeskit tv,kad protai prasivalytu,man rytai nepriimtini,o vakarai tuo labiau.visos imperijos yra pavojingos,bet reike suprasti,ko imperija su vasalais is kitos mazesnes imperijos nori,va kur suva pakastas

Beta

” V.Putinas yra rusų mentaliteto esmė, materializuota jūsų nacionalinė idėja tuo pavidalu, kuriuo dabar ją matome” Denisas Kazanskis, „Laiškas Rusijai iš Donecko: kiekvienam sąžinę turinčiam rusui jį būtų baisu skaityti” (15 min)

Juozapas

Mėgstu šią autorę. Straipsnis tikrai geras. Tačiau vienas trūkumas – autorė putlerio veiksmuose ieško logikos. Pamišėlio elgesyje ieškoti logikos yra bergždias užsiėmimas. Tas padaras tikras psichinis ligonis. Manjakas. Jo vieta namuose be durų rankenų. Logiškai , žemiškai svarstant išeities tarsi nėra. Bet yra dar vienas Asmuo kuris visada viską sutvarko. D-vas. Jis daro tai kas neįmanoma. Man asmeniškai, Malaizijos lėktuvo numušimas nebuvo joks siurprizas. Vakarėnai ilgai parsidavinėjo putleriui. Vakarėnai ilgai nuolaidžiavo tam mostrui. Dabar vakarėnams teko sumokėti kainą už tokį savo elgesį. Makabriška? Neteisinga? Gal būt. Lėktuve buvo 80 vaikučių. Šiurpu. Bet toks baisus įvykis neturėtų stebinti vakarėnų, kaip vakarykščių krikščionių. Juk nuo seno žinoma -D-vas baudžia per vaikus. Tą žino visi. Bet ne visi nori prisiminti. O tokie dalykai… Skaityti daugiau »

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top