Europiniai vaizdai kovos dėl kultūros

Europos Komisijos vadovas Barroso: Prancūzijos siekis apsaugoti kultūrą yra „reakcingas“

AFP | BNS

Europos Komisijos vadovas Jose Manuelis Barroso (Žozė Manuelis Barozu) pasmerkė Prancūzijos pastangas apginti Europos kiną ir kultūrą per būsimas derybas su Jungtinėmis Valstijomis dėl didelio masto laisvosios prekybos sutarties.

„Kai kurie sako priklausantys kairiesiems, tačiau iš tikrųjų jie yra nepaprastai reakcingi kultūros atžvilgiu“, – J.M.Barroso sakė duodamas interviu dienraščiui „International Herald Tribune“, kuris buvo paskelbtas pirmadienį.

Ši neįprastai atvira Europos Sąjungos (ES) narės kritika buvo išsakyta po praeitą penktadienį vykusio 27 Bendrijos šalių prekybos ministrų maratono, siekiant susitarti dėl Europos Komisijos mandato dalyvauti derybose dėl ES ir JAV laisvosios prekybos sutarties, kuri būtų didžiausias pasaulyje tokio pobūdžio susitarimas.

Prancūzija tikina, kad jos audiovizuoalinės produkcijos sektorius neturėtų būti tų derybų tema, o po 13 valandų trukusių diskusijų buvo pasiektas kompromisas – sutikti su Paryžiaus reikalavimu, tačiau pabrėžiant, jog Komisija galės grįžti prie to klausimo, jeigu prireiks.

Konkrečiai neminėdamas Prancūzijos, J.M.Barroso sakė, jog tie, kas bijo JAV kultūros invazijos į Europą „turi antikultūrinių nuostatų“.

Tokie kritikai „nesupranta globalizacijos naudos, nešamos taip pat ir kultūros požiūriu“, – pareiškė jis.

* * *

ES komisaras kritikuoja savo viršininko Barroso pasisakymus dėl išlygų Prancūzijai

AFP | BNS

Už Europos Sąjungos (ES) vidaus rinką ir paslaugas atsakingas eurokomisaras Michel Barnier (Mišelis Barnjė) antradienį užsipuolė Europos Komisijos pirmininką dėl to, kad jis Prancūzijos pastangas apsaugoti Europos kino ir televizijos pramonę pavadino „reakcingais“ veiksmais.

M.Barnier, buvęs Prancūzijos žemės ūkio ministras, nusižengė tarnybinei hierarchijai sukritikavęs savo viršininko Jose Manuelio Barroso (Žozė Manuelio Barozu) pareiškimą ir pareiškęs, jog protekcionizmo politika, plačiai žinoma kaip Prancūzijos kultūros išimtis, yra kova dėl ateities.

Komisaras šiuos komentarus išsakė po to, kai J.M.Barroso pasmerkė Prancūziją už reikalavimą apsaugoti kultūrinę įvairovę per būsimas ES ir JAV derybas dėl didžiausios pasaulyje laisvosios prekybos zonos įkūrimo.

„Kai kas nors gina kultūros įvairovę, niekas nėra reakcingas, – jis kovoja dėl ateities“, – pažymėjo M.Barnier, pridūręs, kad reakcingos yra pastangos uždaryti rinkas arba užkirsti kelią į darbo vietas.

Konkrečiai neminėdamas Prancūzijos, J.M.Barroso sakė dienraščiui „International Herald Tribune“, jog bijantieji JAV kultūros invazijos į Europą „turi antikultūrinių nuostatų“.

„Kai kurie sako priklausantys kairiesiems, tačiau iš tikrųjų jie yra nepaprastai reakcingi kultūros atžvilgiu“, – pridūrė jis.

Anot Europos Komisijos vadovo, tokie kritikai „nesupranta globalizacijos naudos, nešamos taip pat ir kultūros požiūriu“.

Ši neįprastai atvira Europos Sąjungos (ES) narės kritika buvo išsakyta po praeitą penktadienį vykusio 27 Bendrijos šalių prekybos ministrų maratono, siekiant susitarti dėl Europos Komisijos mandato dalyvauti derybose dėl ES ir JAV laisvosios prekybos sutarties, kuri būtų didžiausias pasaulyje tokio pobūdžio susitarimas.

Prancūzija tikina, kad jos audiovizualinės produkcijos sektorius neturėtų būti tų derybų tema, o po 13 valandų trukusių diskusijų buvo pasiektas kompromisas – sutikti su Paryžiaus reikalavimu, tačiau pabrėžiant, jog Komisija galės grįžti prie to klausimo, jeigu prireiks.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top