laikmetis.lt
Vokiečių imunologas Haraldas Renzas pataria bažnyčioms „dirbti“ dėl privalomo skiepijimo per kalėdines pamaldas bažnyčiose.
Esant vadinamajai 2G sistemai, į vidų įleidžiami tik paskiepyti arba neseniai pasveikę nuo COVID-19 žmonės. Renzas mano, kad neatsakinga, jog kai kuriose bažnyčiose nereikalaujama QR kodo. „Geras vėdinimas, daug erdvės, kaukės reikalavimas ir bent 2G yra svarbiausios priemonės“, – perspėjo jis. Apklausa rodo, kad dauguma vokiečių pritaria 2G sistemos diegimui bažnyčiose.
Vokietijoje nėra vieningo nacionalinio bažnyčioms taikomų taisyklių rinkinio. Bažnyčios kovoja su klausimu, ar leisti ne tik internetines paslaugas, bet ir „susigrąžinti“ įėjimą. Pasak sociologės Annos Neumaier, bažnyčios nori, kad Kalėdų pamaldos būtų atviros visiems. Jei jos įgyvendins 2G sistemą, neįleis nepaskiepytųjų. Kita vertus, pasirinkus 3G sistemą, bus pašalintos pažeidžiamos grupės, kurios bijo užsikrėsti.
Daugelis bažnyčių siūlo nuotolines pamaldas, kad neatstumtų nė vieno, nepriklausomai nuo QR kodo. Tiems, kurie neateina į pamaldas, dvi protestantų organizacijos Šiaurės Vokietijoje sukūrė knygelę, kurioje yra Biblijos skaitinys iš Evangelijos pagal Luką ir kalėdinės giesmės.
Švedijos liuteronų pastorius Stanley Sjöbergas (Stenlis Sjobergas) maldauja krikščionis skiepytis. „Neatsakinga ir piktina tai, kad kai kurie žmonės atsisako skiepytis ir taip sukelia nereikalingas ligas, infekcijas ir išlaidas“, – rašo jis. Neskiepytus žmones pastorius vadina „neatsakingais moralistais, kurie savo bendrakeleiviams kelia pavojų užsikrėsti“.
Švedija įvedė privalomus skiepų leidimus renginiams, vykstantiems uždarose patalpose, kuriuose dalyvauja daugiau kaip 100 žmonių. Bažnyčioms šis reglamentas netaikomas. Kai kurios religinės bendruomenės priešinasi šiam vyriausybės sprendimui. „Mes nebesiruošiame prisiimti pandemijos metu taikytų nenuoseklių taisyklių pasekmių, – sako liuteronų arkivyskupė Antje Jackelen.
Jackelen teigia: „Mes ir toliau protestuosime prieš vakcinų leidimus. Mus erzina, kad bažnytinė veikla lyginama su sporto renginiais ir koncertais, kurie yra nepalyginami. Žmonių religinė praktika yra pamatinė ir turi būti saugoma kitokiu būdu“.
Švedijos evangelikų aljanso generalinis sekretorius Jacobas Rudenstrandas (Jakobas Rudenstrandas) teigia, kad Švedijos valstybė neturi teisės kontroliuoti bažnyčių dėl skiepų pasų. „Pamaldos neturėtų būti derinamos su individualiu tikinčiųjų tapatybės patikrinimu. Žmogus, artėdamas prie Dievo, neturėtų būti kontroliuojamas valstybės akimis“.
Nyderlandų bažnyčios gali laisvai pasirinkti, ar nori naudoti vakcinos pasus, kad tikintieji galėtų dalyvauti bažnytinėse apeigose, tačiau beveik nė viena bažnyčia to nesirenka. Tačiau Nyderlandų Eeldės kaime viena bendruomenė naudoja vakcinos pasą. „Tai gerai veikia ir atpalaiduoja žmones“, – sakė protestantų bažnyčios pastorius Kajus van der Plasas.
Pasak van de Plaso, pasas veikia gerai: „Tokiu būdu mes galime užtikrinti, kad pamaldos būtų saugios“. Tačiau tai ne vienintelė pasų naudojimo priežastis. „Manome, kad kai 3G privaloma viešbučiuose ir restoranuose, ji turėtų būti naudojama ir bažnyčiose. Nenorime naudotis savo išskirtine bažnyčios padėtimi.“
Šiuo metu Nyderlandų bažnyčiose beveik nėra jokių apribojimų. Oficialiai Nyderlandų vyriausybė neturi įgaliojimų bažnyčiose taikyti pandeminių priemonių, nes bažnyčia ir valstybė yra atskirtos.
Kai Staphorsto kaimo bažnyčia šių metų pradžioje nusprendė leisti maždaug 600 žmonių, išsibarsčiusių trijuose pastatuose, dalyvauti pamaldose, keli politikai į tai griežtai sureagavo. Socialistų partijos atstovė Lilian Marijnissen manė, kad tai „nepaaiškinama“. Jai pritarė ir dešiniosios PVV partijos lyderis Geertas Vildersas. „Restoranuose gali būti ne daugiau kaip 30 svečių, o bažnyčioje leidžiama susirinkti 600 žmonių?“
„Religijos laisvė reiškia, kad jūs atsakingai perteikiate išoriniam pasauliui skirtas priemones į savo bažnytinį pasaulį“, – sakė Nyderlandų karaliaus komisaras Jaap Smit (Japas Smitas). „Negalima tik kalbėti apie laisvę. Ji eina kartu su atsakomybe.“
Šaltinis: CNE