Europos Komisija dėl pabėgėlių inicijavo dvi pažeidimo procedūras prieš Lietuvą

BNS

Europos Komisija paskelbė inicijavusi dvi pažeidimo procedūras prieš Lietuvą, neva delsiančią perkelti Europos Sąjungos direktyvas dėl pabėgėlių į nacionalinę teisę, praneša BNS.

Kaip BNS pakomentavo Europos Komisijos atstovas spaudai Giedrius Sudikas, „Europos Komisija tam, kad užtikrintų tos prieglobsčio sistemos veikimą, šiandien pradėjo 40 pažeidimo procedūrų, tarp jų yra dvi pažeidimo procedūros prieš Lietuvą, kadangi Lietuva nėra pranešusi dėl dviejų direktyvų perkėlimo į nacionalinę teisę“.

Jo teigimu, Lietuva į nacionalinę teisę šias direktyvas turėjusi perkelti iki liepos 20 dienos. Vienoje direktyvoje nustatoma bendra visoms ES šalims narėms, pagal kokias procedūras ir taisykles ES suteikia tarptautinę apsaugą pabėgėliams įvairiose teritorijose, kada ji gali būti atšaukiama. Antroji direktyva nustato tarptautinės apsaugos prašytojų priėmimo normas – minimalius pabėgėlių priėmimo standartus.

„Europos Sąjunga savo teisės aktuose yra įtvirtinusi bendrą prieglobsčio sistemą ir tam, kad ta sistema veiktų, Europos Sąjungos šalys tuos teisės aktų reikalavimus turi perkelti į nacionalinę teisę“, – aiškino G.Sudikas.

Jo teigimu, Lietuvai išsiųsti du oficialūs pranešimai apie tai, kad ji neinformavo Europos Komisijos, ar šios dvi direktyvos jau perkeltos į nacionalinę teisę ir kaip jos buvo perkeltos.

Kaip BNS pakomentavo vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius, ši procedūra jau prasidėjusi – Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisoms, kurios ir perkelia šias direktyvas po pateikimo pritarė Seimas praėjusią savaitę.

„Viskas yra Seime. Tikrai nėra ko jaudintis, mums tereikės parašyti paaiškinimą, kokioje stadijoje yra priėmimas, kad netrukus priimsime, ir viskas tuo baigsis“, – BNS sakė viceministras.

Jo teigimu, Europos Komisijos laiškų, pranešančių, kad dėl to prieš Lietuvą buvo inicijuotos dvi pažeidimo procedūras procedūros, Vidaus reikalų ministerija dar negavusi.

Perspėjimai, kad vėluojama perkelti direktyvas dėl pabėgėlių, iš viso turėjo būti išsiųsti 19-ai šalių: Prancūzijai, Vokietijai, Austrijai, Belgijai, Bulgarijai, Čekijai, Estijai, Ispanijai, Graikijai, Kiprui, Latvijai, Lenkijai, Liuksemburgui, Maltai, Rumunijai, Slovėnijai, Švedijai ir Vengrijai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
pensininkas

Skaitau: „Europos Komisija paskelbė inicijavusi dvi pažeidimo procedūras prieš Lietuvą, neva delsiančią perkelti Europos Sąjungos direktyvas dėl pabėgėlių į nacionalinę teisę”. Tai ką dabar teis? Turbūt Seimo pirmininkę, nes Seimas neperkėlė tas direktyvas į nacionalinę teisę. Bendrai, tai kam perkelti. Yra direktyvą ir reikia ją vykdyti. Ir nėra ko vaizduoti nepriklausomus.

Na va, prasidėjo

Užtat, kad keli svoločiai balsavo „už”, o trys Lietuvos patriotai „prieš”. Kai nėra vienybės net EP, tai kaip gali būti vienybė seime.

Mix

Kaip čia taip galėjo atsitikti. Vis Lietuvos parsidavėliai visur pirmavo, be muilo lindo į ES užpakalį, ir še tau – dvi pažeidimo procedūros. Užuojauta.

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top