Terminas totalitariniai čia tikrai nėra neteisėtai pasisavintas. Ateityje ES valstybės narės gali būti priverstos sutikti su surogatine motinyste, o taip pat su vaikų įvaikinimu vienalytėse porose, net jei nė viena iš šių praktikų nėra įteisinta jų pačių teisės aktais.
Kitaip tariant, Europos Komisija ketina primesti įvaikinimą ir surogatinę motinystę homoseksualams visose ES šalyse. Bent jau žmonėms, judantiems iš vienos valstybės narės į kitą. Tai yra Europos Komisijos iniciatyvos tikslas – „ES lygmenyje suderinti privačios tarptautinės teisės, susijusios su tėvyste, nuostatas“.
2022 metų gruodžio 7 dieną, trečiadienį, atitinkamą pasiūlymą priėmė Europos Komisija.
Briuselis grindžia savo pasiūlymą aiškinimu, kad jis remiasi liečiamų vaikų gerove ir teisėmis.
Tėvų lygybė
Europos Komisijos prezidentė Ursula von der Leyen 2020 m. rugsėjo 16 d. Europos Parlamente jau buvo pabrėžusi, kad ji niekada nenustos kurti lygybės Sąjungos: „Sąjungos, kurioje galite būti tas, kas esate, ir mylėti, ką norite, be apkaltinimo ar diskriminacijos baimės.“
Tuo metu ji aiškiai kreipė dėmesį į gėjų, lesbiečių, transseksualų, biseksualų ir interseksualų teises. 2020 m. ponia von der Leyen paskelbė „LGBT teisių stiprinimo strategiją“. Ji pažodžiui pasakė:
„Būdama to dalimi, aš taip pat sieksiu abipusio šeimos santykių pripažinimo ES. Jei esate tėvas ar motina vienoje šalyje, jūs esate tėvu ar motina visose“.
Praktiškai anuliuojami nacionaliniai įstatymai
Anot Europos Komisijos, naujas jos reglamentas leis „be jokių teisinių kitų valstybių procedūrų tėvystę, nustatytą valstybėje narėje, pripažinti visose kitose valstybėse narėse.“ Tai panaikins bet kokį nacionalinį surogatinės motinystės draudimą ir įgyvendins teisę įsivaikinti tos pačios lyties poroms visoje ES.
Tiesą sakant, Europos Komisijos reglamentas liečia tik tuos atvejus, kurie dar nėra susitarimo tarp valstybių narių objektas, būtent surogatinę motinystę, o taip pat vaikų įvaikinimą vienalytėse porose.
Šiai dienai tik 14 iš 27 ES šalių narių pripažįsta teisinę „santuokos“ instituciją vienalytėms poroms, o 7 kitos pripažįsta registruotą civilinę partnerystę. Vis dėlto Europos Komisijos pasiūlymas turės būti vienbalsiai patvirtintas „Tarybos“, t. y. 27 šalių narių atstovų, po konsultacijų Europos Parlamente.
Toks vienbalsis pritarimas neatrodo tikėtinas, bet tai jau rodo, kur nori eiti šios totalitarinės institucijos, vadinamos Europos Sąjunga, vadovai ir aroganciją, kurią jie demonstruoja suverenių valstybių teisės aktų atžvilgiu.
Šaltinis: fsspx.news