Šimtai milijonų afrikiečių nori išvykti į užsienį, o Europa išlieka jų labiausiai pageidaujama kryptis.
Daugiau nei pusė jaunų afrikiečių išreiškė ketinimą emigruoti artimiausiais metais, ir jų požiūriai labai keičiasi lyginant su ankstesne apklausa, atlikta koronaviruso pandemijos įkarštyje.
Remiantis Afrikos jaunimo apklausa, atlikta 15 Afrikos šalių, 52 procentai planuoja persikelti į užsienį per ateinančius trejus metus. Ankstesnė, 2020 m. apklausa rodė, kad daugiau nei du trečdaliai jaunų žmonių norėjo likti savo gimtojoje šalyje.
Nors apklausoje nenurodoma, kur dauguma afrikiečių nori vykti, Italijos konservatyviosios Lygos partijos lyderis Matteo Salvini perspėjo, kad daugiau nei 20 milijonų afrikiečių gali pasukti į Europą dėl artėjančios maisto krizės, kurią sukėlė karas Ukrainoje. 2018 m. Pew Research atliktas tyrimas parodė, kad nuo 2010 m. jau milijonas Į pietus nuo Sacharos gyvenusių afrikiečių persikėlė į Europą, neskaitant Šiaurės Afrikos tautų migracijos. Numatoma, kad šie skaičiai tik didės ateinančiais metais.
Kita apklausa, atlikta Jungtinių Tautų, nustatė, kad 90% afrikiečių, patekusių į Europą nelegaliai, buvo laimingi, kad įveikė kelią, kas rodo, jog jie neplanuoja grįžti į savo gimtines.
Veiksniai, prisidedantys prie pesimistinio požiūrio į kontinento ateitį, apima Covid-19, klimato kaitą, nestabilumą ir smurtą.
Pasak čekų naujienų šaltinio IDNS, ankstesnį didelės dalies jaunų žmonių optimizmą migruoti stabdė ribotos galimybės ir prieiga prie finansavimo, dėl ko buvo kaltinamas vyresniųjų vadovavimas jų šalyse.
„Daug žmonių, ypač priklausančių vidurinei klasei, sako, kad jie čia nedaug teturi į ką investuoti, todėl jie nori vykti į užsienį,“ – sakė Cholud Chairova, Sudano analitinio centro Confluence Advisory įkūrėja. Pasak jos, vyksta masinis jaunų žmonių išvykimas, o tai dar labiau sumažina šalies galimybes įdiegti būtiną politinę ir ekonominę struktūrą, ir šalis lieka suktis ydingame rate.
Remiantis apklausos duomenimis, tik 32 procentai iš 4500 jaunų, 18-24 metų žmonių buvo optimistiškai nusiteikę Afrikos perspektyvų atžvilgiu, tai 11 procentų mažiau nei 2020 metų apklausos metu.
Afrikos demografiniame profilyje vyrauja jauni žmonės
„Daugelyje Afrikos šalių šie metai yra rinkimų ar priešrinkiminiai metai, taigi suprantama, kad žmonės nestabilumą matys kaip problemą,“ – tvirtino Ivor Ichikowitz, kurio Pietų Afrikos šeimos fondas užsakė šį pranešimą. Daugelis jaunų žmonių paliko mokyklas dėl pandemijos, o jų šeimos dėl jos prarado pajamas. Beveik visose šalyse bent du trečdaliai jaunų žmonių mano, kad jų šalis juda ne ta kryptimi. Dvi išimtys buvo Ruanda ir Gana, kur 60 ir 56 procentai jaunų žmonių atitinkamai buvo optimistiškai nusiteikę savo šalies ateities perspektyvų atžvilgiu.
Kita vertus, respondentai iš Nigerijos ir Zambijos buvo paskutinėse vietose. Nuomonės dėl viso žemyno perspektyvų skyrėsi dar labiau – tik Ganoje dauguma respondentų tikėjo, kad Afrika juda teisinga kryptimi.
Apie 60 procentų Afrikos gyventojų yra jaunesni nei 25 metų, o daugiau nei trečdalis – 15-34 metų amžiaus. Numatoma, kad iki 2100 metų Afrikos gyventojai bus jauniausi pasaulyje, vidutinis amžius ten bus tik 35 metai.
Šaltinis: Remix News