Tačiau rezoliucija neprivaloma, o ES valstybės narės, turinčios griežtus abortų įstatymus, greičiausiai jų nepakeis.
ES parlamentas priėmė rezoliuciją už kurią balsavo 324, 155 balsavo prieš, o 38 susilaikė. Ja visos šalys narės kviečiamos įtvirtinti teisę į „saugų ir legalų“ abortą Pagrindinių ES teisių chartijoje.
Rezoliucijos imtasi tiesiogiai atsakant į JAV Aukščiausiojo Teismo sprendimą pakeisti priešingu Dobbs‘o nutarimą Roe prieš Wade byloje.
„Jungtinės Valstijos aiškiai parodė, kodėl mes privalome naudoti visus instrumentus, kad išsaugotume teisę į abortą Europos Sąjungoje“, sakė Stéphan Séjourné, liberalios grupės Renew Europe (Atnaujink Europą) prezidentas ES Parlamente.
„Tai nebuvo daugumos Amerikos piliečių sprendimas, bet kelių politikų, daugiausia vyrų, sprendimas, kurie mano, kad gali spręsti dėl moterų kūnų. Tai turėtų būti įspėjamasis ženklas Europai“, – perspėjo Europos Parlamento narė nuo Socialdemokratų partijos iš Austrijos Evelyn Regner savo pareiškime.
„Jis pateikia mums pamoką: moterų ir mergaičių teisės niekada nėra savaime suprantamas dalykas, ir mes visada turime kovoti, kad jas gintume“, – sakė švedų politikė Helene Fritzon, parlamentinio socialistų ir demokratų aljanso viceprezidentė apie JAV Aukščiausiojo Teismo sprendimas.
ES Parlamento rezoliucija išreiškė susirūpinimą „kad gali padidėti pinigų srautas, finansuojantis prieš genderizmą ir prieš aborto pasirinkimą kovojančias grupes, pasaulyje, įskaitant ir Europą“.
Rezoliucijoje buvo paminėtas nesenas atvejis Maltoje, kur amerikietei turistei įvyko nepilnas persileidimas, ir negalėjo būti atliktas vaisiaus audinių pašalinimas, nors moters gyvybei grėsė pavojus. Pasak rezoliucijos, žmogaus teisių aktyvistas Lenkijoje buvo apkaltintas tuo, kad parūpino abortą sukeliančias piliules.
Daug konservatyvių ir Krikščionių Demokratų partijas atstovaujančių Europos Parlamento narių, įskaitant grupės lyderį Manfred‘ą Weber‘į, balsavo prieš šią rezoliuciją.
Briuselyje tikėjimu pagrįstos teisinės pagalbos organizacijos ADF International vyresnioji patarėja Adina Portaru pareiškė, kad „šios neprivalomosios rezoliucijos siūlomas tekstas yra iš esmės netikslus ir klaidinantis. „Teisės“ į abortą nėra – priešingai, Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijos 2 straipsnis saugo kiekvieno teisę į gyvybę.“
Kadangi rezoliucija nėra privaloma, menkai tikėtina, kad šalys, turinčios griežtus abortų įstatymus, tokios kaip Malta ir Lenkija, keis savo įstatymus pagal šią rezoliuciją.
Šaltinis: lifesitenews.com