Europos Sąjunga patvirtino, kad ji perduoda virš 3,5 milijonų dolerių Džordžo Sorošo Atviros visuomenės fondui

Vera Jurova (Věra Jurová), Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja, patvirtino, kad Komisija suteikia 3,5 milijonų dolerių finansavimą Atviros visuomenės fondui, norėdama paremti jo kampanijos pastangas.

Įkurta vengrų milijardieriaus Džordžo Sorošo, prastai pagarsėjusio Anglijos banko sužlugdymu jam spekuliuojant svarais sterlingų 1992 metais, nesvarbu, kad vėliau vykdžiusio plačios apimties politinio lobizmo veiklą, ši nevyriausybinė organizacija ne kartą buvo kaltinama kišimusi į įvairių ES šalių reikalus, o Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas (Viktor Orbán) anksčiau yra pasmerkęs kairuolį filantropą kaip „vieną labiausiai korumpuotų žmonių pasaulyje”.

Nežiūrint įkūrėjo reputacijos, ES patvirtino, kad ji aktyviai bendradarbiauja su Atviros visuomenės fondu, kuriam numatyta skirti virš 3,3 milijonų eurų (apie 3,53 milijonus dolerių) bloko dotacijų dviejų projektų „Piliečių, lygybės, žmogaus teisių ir vertybių programos“ rėmuose. Tai ženklus ES mokesčių mokėtojų pinigų perdavimas, atsižvelgiant į tai, kad Atviros visuomenės fondas jau ir taip dėka savo milijardieriaus įkūrėjo yra labai turtingas.

Įgyvendindamas šiuos projektus Atviros visuomenės fondas ketina „didinti informuotumą apie žmogaus teises ir vertybes, remdamas pilietinės visuomenės organizacijas”, o taip pat propaguoti „ES vertybes” Bulgarijoje, Čekijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje.

Teigiama, kad abu šie projektai pradėti šių metų sausio 1 d. ir iš viso tęsis 36 mėnesius.

https://twitter.com/BreitbartLondon/status/1330137638179921920

Nors praėjusį mėnesį apie finansavimą buvo paskelbta rašytiniame Europos Sąjungos atsakyme, į kurį mažai kas atkreipė dėmesį, paskutinis pasisakęs prieš šių pinigų skyrimą politinis veikėjas buvo Europos Parlamento narys iš Rumunijos Kristianas Teresas (Cristian Terhes). Pirmadienį jis sakė Londono Breitbart, kad dažnai pasikartojantis ES sprendimas skirti lėšų „žmogaus teisių naikintojams” įrodo, jog bloką reikia reformuoti.

„Sorošo Atviros Europos fondas dažnai susitinka su Europos Komisija ir užsiima prieš nacijas, prieš šeimas, prieš gyvybę ir prieš pagrindines žmogaus teises nukreiptos politikos skatinimo lobizmu visoje Europos Sąjungoje,“ – sakė Krikščionių demokratų nacionalinės valstiečių partijos atstovas.“

„Tai, kad jo organizacija gavo tris milijonus eurų mokesčių mokėtojų pinigų iš savo eurokratų marionečių, dar kartą patvirtina, jog ES reikia esminės reformos, kurios metu valstybės susigrąžintų sprendimų priėmimo galias iš šių nerinktų ir neatskaitingų biurokratų”, – tęsė jis ir pridūrė, kad valdžia turi būti „sugrąžinta žmonėms”, o ne palikta panašiems didžiųjų pinigų lobistams, kuriais jis vadina tokius milijardierius kaip Džordžas Sorošas ar Bilas Geitsas (Bill Gates).

Chorchė Bušadė (Jorge Buxadé), Ispanijos populistinės VOX partijos aukšto rango veikėjas, taip pat pasmerkė šį sprendimą ir praėjusį mėnesį socialinėje žiniasklaidoje sukritikavo ES lėšų skyrimą.

„Globalizmas ir tautų naikinimas savo gryniausia forma yra finansuojamas jūsų pinigais,“ – rašė jis, atsakydamas į tai, kad Atviros visuomenės fondas yra finansuojamas ES.

Ispanas taip pat apkaltino ES veidmainiškumu nusprendus finansuoti organizaciją, remiamą Sorošo, apibūdindamas šią nevyriausybinę organizaciją kaip padedančią vykdyti nelegalias Katalonų nepriklausomybės grupių veiklas, ką jis sulygino su įtariamu Rusijos kišimusi į rinkimus, kurį ES nuosekliai siekė pasmerkti.

Praeityje Atviros visuomenės fondas neigė „bet kokį savo vaidmenį, finansinį ar kitokį, palaikant Katalonijos nepriklausomybės judėjimą.“

Bušadė toli gražu nėra vienintelis politikas, susierzinęs dėl Sorošo. Daugelis kitų politikų visoje Europoje jau anksčiau išreiškė nepasitenkinimą akivaizdžiu milijardieriaus ir su juo susijusių organizacijų kišimusi.

„Džordžas Sorošas yra vienas labiausiai korumpuotų žmonių pasaulyje; nuo jo finansiškai priklauso daugelis politikų, kurie dabar nori šantažuoti Vengriją ir Lenkiją dėl galimybės gauti ES finansavimą,“ – dar 2020 metais apie kairiojo sparno filantropą sakė Vengrijos ministras pirmininkas.

Tarp šių vyrų kaltinimai korupcija skrieja abiem kryptimis. Savo ruožtu Sorošas apie Vengrijos ministrą pirmininką, kuris yra ypatingas jo paniekos taikinys, gal iš dalies dėl to, kad Sorošas yra gimęs vengru, ir tai turbūt ta Europos šalis, kurioje jis turi mažiausiai įtakos, sakė, kad „Orbanas Vengrijoje sukūrė įmantrią kleptokratinę sistemą, kad visiškai apiplėštų šalį… Sunku apskaičiuoti, kiek jis praturtino savo šeimą ir draugus, tačiau daugelis jų tapo nepaprastai turtingi.”

Šaltinis: breitbart.com

3.8 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top