Europos teismas priėmė sprendimą, palankų feministės tvirtinimui, jog ji bažnyčioje „abortuoja Jėzų“

Europos Žmogaus teisių teismas (EŽTT) vienbalsiai priėmė sprendimą, kad feministės nuogomis krūtimis, kuri imitavo Jėzaus abortavimą ant Paryžiaus šv. Marijos Magdalietės bažnyčios altoriaus, veiksmai buvo jos „saviraiškos laisvės“ apraiška.

Spalio 11 d. sprendimu EŽTT pasmerkė Prancūziją už tai, kad ji paskelbė atidėtą laisvės atėmimo bausmę Eloizei Buton (Eloïse Bouton), buvusiai grupės Femen narei, už seksualinio ekshibicionizmo veiksmus.

Buton, prisidengusi abortus remiančiais šūkiais, įžengė į žymią Paryžiaus bažnyčią nuogomis krūtimis 2013 metų gruodį tuo nutraukdama kalėdinių giesmių repeticijas.

Kaip pranešė vietinė žiniasklaida [Įspėjame: grafinis vaizdas nuorodoje], feministė stovėjo priešais altorių dėvėdama mėlyną šydą, pašiepdama Mergelę Mariją, prieš krūtinę sudėjusi rankas, su gyvulių kepenų gabalėliais ant galvos, spėjamai vaizduojančiais vaisių. Taip ji vaizdavo „Jėzaus abortą“ prieš nusišlapindama ant grindų apstulbusių tikinčiųjų akivaizdoje.

„Kalėdos atšaukiamos!“ rašė Femen Feisbuko puslapyje po išniekinimo akto. „Nuo Vatikano iki Paryžiaus tarptautinė Femen estafetė prieš katalikų lobistų vadovaujamas prieš abortus nukreiptas kampanijas tęsiasi. Šventoji motina Eloizė ką tik abortavo Jėzų ant Marijos Magdalietės bažnyčios altoriaus.

Bažnyčios kunigui parašius skundą aktyvistei buvo skirtas kaltinamasis nuosprendis, jis buvo pakartotinai patvirtintas Apeliaciniame, o po to ir Kasaciniame teisme, aukščiausiame pagal įstatymą Prancūzijos teisme.

Tačiau, pasak EŽTT, Prancūzija pažeidė 10-ą Europos Žmogaus teisių konvencijos straipsnį apie saviraiškos laisvę, nes kaltinamasis nuosprendis buvo „paskirtas politinių ar viešųjų debatų kontekste“.

„Dabartinėje byloje vienintelis pareiškėjos veiksmo tikslas, kuriam nepriskiriama įžeidžiančio ar neapykantos turinio, buvo prisidėti prie visuomenės debatų moterų teisių klausimais“, – rašė teisėjai savo nutarime, paskelbtame spalio 13 dieną. Europos teismas toliau pažymi, kad Prancūzijos teismai „save apribojo nagrinėdami [Femen aktyvistės] krūtų nuogumo klausimą garbinimo vietoje, izoliuodami jį nuo bendro pasirodymo, kurio dalimi jis buvo, neatsižvelgdami į interesų pusiausvyrą, prasmę, pareiškėjos suteikiamai savo elgesiui.“

EŽTT priteisė Prancūzijai sumokėti Buton 9800 eurų (apie 9584 dolerių) sumą: 2000 eurų už moralinę žalą ir 7800 eurų už patirtas išlaidas – sukeldamas pasipiktinimo reakcijas tarp katalikų komentatorių.

Katalikų tinklapio Aleteia nuomonių skiltyje eseistė Blanš Streb (Blanche Streb) rašė: „Pulti krikščionybės simbolius, net jei taip pripažįstama jų galia, tai pirmiausia pamiršti, kad už žmogaus teisės moderniosios demokratijos skolingos krikščionybei, neginčijamam žmogiškos būtybės orumui.

Gregoras Pupinkas (Grégor Puppinck), Europos Teisės ir teisingumo centro direktorius, kritikavo teismo sprendimą kaip oficialų antikrikščioniškos šventvagystės palaikymą, apgailestaudamas, kad įpročiu tampa tai, jog „EŽTT gina šiuos išpuolius bažnyčiose ir prieš bažnyčią“.

Pupinkas užsiminė, kad Buton byla prieš Prancūziją demonstruoja „dvigubus standartus.“

Prancūzų teisininkas, atkreipdamas dėmesį į anksčiau išsamiame pranešime iškeltus, susirūpinimą keliančius klausimus sakė: „Teismas niekada nebūtų palaikęs [Bouton] makabriško demonstravimo, jei jis būtų įvykęs mečetėje ar teismo rūmų teritorijoje“.

Panaši byla Vokietijoje 2013 metų gruodžio 25 dieną lėmė kitos Femen aktyvistės, besiginančios „saviraiškos laisve,“ nuteisimą. Kelno teismas pripažino Jozefinę Vit (Josephine Witt) kalta dėl „religinės praktikos sutrikdymo“ po to, kai ji išsirengusi, su užrašu „Aš esu Dievas“ ant krūtinės mėgino užšokti ant Kelno katedros altorius.

Šaltinis: catholicnewsagency.com

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top