Europos vaistų agentūra nėra patvirtinusi ketvirtosios dozės jokiai amžiaus grupei

STI

Skirtingai nei paskelbė LRT, Europos vaistų agentūra nėra patvirtinusi ketvirtosios dozės jokiai amžiaus grupei.

Europos vaistų agentūra neturi net įgaliojimų ką nors patvirtinti. Šios agentūros, tiksliau, jos Žmonėms skirtų vaistų komiteto (angl. Committee for Medicinal Products for Human use) darbas yra atlikti ekspertizę ir pateikti nuomonę (angl. opinion) Europos Komisijai, kuri priima sprendimą, adresuojamą ES valstybėms narėms.

Iš tiesų tai Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) bei Europos vaistų agentūros COVID-19 darbo grupė padarė išvadą, kad dar per anksti svarstyti galimybę skiepyti ketvirtąja mRNA COVID-19 vakcinų doze bendrą populiaciją, tačiau abi agentūros sutarė, kad ketvirtoji (antra stiprinamoji) dozė gali būti skiriama 80 metų ir vyresniems suaugusiesiems.

Europos vaistų agentūra net nėra pranešusi apie paraiškos ketvirtajai dozei patvirtinti pateikimą. Taip pat pažymėtina, kad nors trečioji dozė patvirtinta maždaug prieš pusmetį, iki šiol nėra apsaugos nuo sunkios ligos ir mirties duomenų (išnagrinėti ir patvirtinti tik 2,5 mėn. apsaugos nuo simptominės ligos duomenys, gauti iki 2021 m. spalio 5 d.).

Be to, Europos vaistų agentūra taip pat nėra tinkamai palyginusi miokardito rizikos po antrosios ir trečiosios dozės, ši informacija nėra įtraukta į preparato charakteristikų santrauką (specialistams skirtą informaciją).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Mokslu tikinčių žrinovskininkų tai nesustabdys

Nepaisant nieko jie drąsiai skiepysis iki 8 dozės.

jooo

šlovė Volfoovičiui suskiepijusiam 8 dozėmis ir demaskavusiu, kad skiepų dozės neapsaugoja ir nuvaro anapilin.

kas čia organizuoja

senukų naikinimą?

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top