Europos Žmogaus Teisių Teismas: naujienų svetainės neatsako už įžeidžius skaitytojų komentarus

BNS

Interneto naujienų svetainės nėra atsakingos už „įžeidžiančius ir šiurkščius“ jų skaitytojų komentarus, antradienį išaiškino Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT), užbaigęs vienai Vengrijos svetainei dėl užgaulių žinučių jos forumuose iškeltą bylą.

Byla susijusi su naujienų svetaine Index.hu ir joje skaitytojų paskelbtais piktais komentarais apie vieną nekilnojamo turto firmą.

„Tokie žmonės tegul apsiš*ka ir tegul krenta negyvi, visus savo pinigus išleidę savo motinų kapams“, – rašė vienas komentatorius.

Atsakydama nekilnojamo turto firma, kurios pavadinimas teismo nutartyje neminimas, pateikė ir laimėjo ieškinį vietos teisme prieš minėtą naujienų svetainę ir Vengrijos interneto bendrovių asociaciją dėl nepadorių komentarų publikavimo.

Index.hu sakė iš karto pašalinusi užgaulius komentarus, kai tik jie buvo pažymėti, ir ji negali atsakyti už visų skaitytojų žinučių turinį.

Svetainės teisininkai teisme sakė, kad naujienų svetainės kaltės dėl komentarų pripažinimas „turėtų rimtų neigiamų pasekmių išraiškos laisvei ir demokratiškam atvirumui šiame Interneto amžiuje“.

EŽTT palaikė šį argumentą ir jo teisėjai nusprendė, kad Vengrijos teismai nesugebėjo rasti pusiausvyros tarp poreikio išvengti piktnaudžiavimo ir teisės į išraiškos laisvę.

„Net būdami įžeidžiantys ir vulgarūs šie inkriminuojami komentarai nėra akivaizdžiai neteisėta kalba; jie tikrai neprilygsta neapykantos kurstymui arba smurto kurstymui“, – nutarė teisėjai.

BNS

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top