Bernardinai.lt
Europos Žmogaus Teisių Teismas priėmė sprendimą byloje Chapin ir Charpentier prieš Prancūziją. Prancūzų homoseksualų pora kreipėsi į EŽTT po to, kai 2004 m. jų sudaryta homoseksuali santuoka, pažeidusi tuo metu galiojusius Prancūzijos teisės aktus, buvo anuliuota Prancūzijos nacionaliniame teisme.
Pareiškėjai skundėsi, kad neleisdama susituokti tos pačios lyties asmenims, Prancūzija pažeidžia Europos Žmogaus teisių konvencijos ginamas teises, o būtent – teisę susituokti (12 str.), teisę būti nediskriminuojamam (14 str) ir teisę į privatų gyvenimą (8 str.). Byla EŽTT nagrinėta nuo 2007 metų.
Birželio 9 d. EŽTT pagaliau priėmė sprendimą, jog valstybė, suteikdama teisę sudaryti santuoką tik vyrui ir moteriai, nediskriminuoja homoseksualių asmenų ir nepažeidžia jų teisės į privatų gyvenimą.
TA PAČIA TEMA. RETRO
2013-07-22 AR SEKSUALINĖS MAŽUMOS PRIVALO TURĖTI IŠSKIRTINAI DAUGIAU TEISIŲ? Visi supranta, kad lytinių santykių tarp vienos lyties asmenų būti negali dėl fiziologinių tapatybių. Jei kažkas panori atsisakyti lytinių santykių ir juos pakeičia seksualiniais žaidimais tarp vienos lyties partnerių , tai ką čia dėl tokio “skonio” ginčytis? Kas jiems trukdo taip keistai elgtis? Tačiau tokie, kaip ir kitokie intymūs santykiai neturi teisės būti viešai demonstruojami bei tiesiogiai įtakoti nepilnamečius, diegiant jiems gamtai priešingus įpročius bei jausmus. Pagal LR Konstituciją “Santuoka sudaroma laisvu VYRO ir MOTERS susitarimu”. Seksualinės mažumos supranta, kad jos galės jaustis geriau tada, kai turės daugiau savo pasekėjų. Galima suprasti jų reklaminę nuostatą “būti matomais”. Šiaip jau visi žmonės gyvenime yra matomi, tačiau LGBT aktyvistams to neužtenka. Jie nori… Skaityti daugiau »
Aš nepasitikiu tuo EŽTT. Manau, kad tik laiko klausimas, kai tas pats EŽTT pradės teigti priešingai. Tai ne Dievo, bet nepastovių, galinčių pasimesti dorovės reikaluose žmonių teismas.
O ką daugiau tas EŽTT galėjo pasakyti? Jie mielai būtų nusprendę priešingai, bet būtų labai apsijuokę, juk Europos Žmogaus teisių konvencijos 12 straipsnis apie santuoką kalba tik kaip apie vyro ir moters laisvą sąjungą. Prieš 6 dešimtmečius, kai ji buvo pasirašyta, niekam į galvą nekilo mintis, kad gali būti kitaip.
Šiame EŽTT sprendime tik nurodyta, kad nukentėjėlis turėjo galimybę teisiškai įforminti savo partnerystę su visomis iš to kylančiomis teisėmis, priešingai nei nukentėjėliai iš Italijos ir Graikijos, kur valstybės buvo pripažintos pažeidusios nukentėjėlių teises pagal Konvencijos 8 str. kartu su 14 str., nes atsisakė registruoti ir tuo suteikti teisinį statusą tos pačios lyties asmenų bendro gyvenimo stabiliu emociniu ryšiu grindžiamiems santykiams.
Tiesiog STEBUKLAS !Nes sutrikusios lytines orientacijos zmoniu dalis taip suizulejo , visokiu fondu skatinama , kad jau normali seima turi rikiuotis pagal ju / sutrikusios lytines orientacijos atstovu / norus ,reikalavimus ..Sveika prota tai dar niekas neatsauke , kad paklusti istvirkusiu , prisitaikiusiu politiku norams ..
Su jumis visiškai sutinku, kad šiuo metu EŽTT ir negalėjo priimti kitokio sprendimo. Tačiau, kas gali užtikrinti, kad kada nors (pavyzdžiui, kad ir už kyšius) nebus atitinkamai pakoreguotas „Europos Žmogaus teisių Konvencijos” 12-as straipsnis…