EŽTT: Ukraina privalo įteisinti vienalytes „santuokas“

laikmetis.lt

Europos teismas nusprendė, kad nepripažindama tos pačios lyties asmenų santykių Ukraina pažeidžia žmogaus teises. Įvairių žmonių teigimu, Ukraina dabar privalo pakeisti savo teisės aktus.

Šiuo metu Ukraina nepripažįsta tos pačios lyties asmenų santuokų. O tai, Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) nuomone, pažeidžia žmogaus teises. Tai ji pasakė Ukrainos homoseksualų poros ir Ukrainos valstybės teismo byloje.

Gėjų pora Andrijus Maimulachinas ir jo draugas Andrijus Markivas susituokė 2010 metais. Po ketverių metų jie pranešė septyniems Kijevo ir Kijevo srities registro tarnybos skyriams.

Tačiau Ukrainos valdžios institucijos prašymus atmetė, nes Ukrainos Konstitucijoje ir Šeimos kodekse santuoka aiškiai apibrėžta kaip vyro ir moters šeimos sąjunga. Kadangi taip nebuvo, jų prašymas buvo atmestas.

Tačiau po dešimties metų Europos teismas priėmė jiems palankų sprendimą. EŽTT teigimu, tai, kad Ukrainoje nėra teisinio tos pačios lyties asmenų santykių reglamentavimo, pažeidžia Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 8 ir 14 straipsnius. Kadangi Ukraina pasirašė šią konvenciją, ji privalo jos laikytis.

Porai priteista po 5 000 eurų, tačiau dar svarbiau, kad šis nuosprendis sukuria precedentą. Ukrainos Helsinkio žmogaus teisių sąjungos Strateginių reikalų centro vadovas Michailas Tarakhkalo sakė, kad šis sprendimas „įpareigoja Ukrainą pakeisti savo teisės aktus.

Sąjunga, kurioje dirba M. Tarakhkalo, yra nevyriausybinė organizacija, kurios pagrindinė veikla – žmogaus teisių apsauga.

Liberalios opozicinės partijos „Holos“ (Balsas / Balsavimas) deputatė Inna Sovsun savo „Facebook“ puslapyje rašo, kad Ukraina dabar privalo priimti įstatymą, kuris teisiškai pripažintų tos pačios lyties asmenų poras ir leistų joms registruotis kaip šeimai.

„Sprendimo neįvykdymas kelia grėsmę Ukrainos reputacijai ir yra signalas Europos šalims, kad mūsų valstybė nesugeba tinkamai ginti žmogaus teisių. Tai gali turėti labai neigiamą poveikį mūsų integracijai į ES“.

Tos pačios lyties asmenų santuokos taip pat įtrauktos į prezidento V. Zelenskio darbotvarkę. Praėjusių metų liepos mėn. ant Zelenskio stalo atsidūrė peticija su daugiau kaip 28 000 parašų. Atsakydamas į ją, Zelenskis paprašė savo vyriausybės išnagrinėti galimybes įteisinti homoseksualų santuokas Ukrainoje.

Tačiau kadangi tam reikia konstitucijos pataisos, kol kas tai neįvyks; kol Ukraina yra karo padėtyje, keisti konstituciją draudžiama. Karas paskatino pastangas įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas, siekiant užtikrinti, kad homoseksualių karių partneriams būtų suteiktos tokios pat teisės ir privilegijos, kaip ir teisėtai pripažintoms santuokoms.

Tai ne pirmas kartas, kai EŽTT kišasi į nacionalinius teisės aktus. Vos prieš dvi savaites teismas panašioje byloje priėmė sprendimą prieš Rumuniją. Anksčiau EŽTT panašiai nusprendė prieš Graikiją (2013 m.) ir Italiją (2015 m.). Tada šios šalys pakoregavo savo teisės aktus.

Pasak deputato Sovsun, Ukraina turėtų padaryti tą patį. „Jei svajojame apie Hagos tribunolą, turime gerbti tarptautinių teismų sprendimus“.

Šaltinis: CNE

3 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Marius

Na va gražumėlis. Nieko gi už dyką nebūna. Mokestis už ginkluotę bus, tarp visa ko, ir šitų veikėjų „santuokų” įteisinimas. Ir kalti patys ukrainiečiai, nes nebūtų buvę Maidano, nebūtų buvę ir šio karo, ir šių veikėjų norų įteisinimo.

Durneliui ginančiam žudikus

Kai tave kas daužys, prievartaus, šantažuos, galės visi sakyti pats kaltas.

Marius

Labas idiote! Ir kur aš ginu žudikus, kvaily? O tai kad ukrainiečiams už pagalbą yra išsukinėjamos rankos, tai yra akivaizdu. Pareikalaus ne tik gėjų santuokų įteisinimo, bet ir žemės pardavimą užsieniečiams įteisinti. Ir taip, visa ko pradžia yra Maidanas. Juk tai taip akivaizdu. Bet lietuviški patriotėliai-klumpakojai yra be atminties: priežastys ir pasekmės yra ne suvokimo ribose. Linkiu to nesuvokti ir mirti infantilu.

Paskutinį kartą redagavo 3 mėnesių prieš Marius
Durneliui ginančiam žudikus

O tu idiote, tai „nelietuviškas patriotėlis klumpakojis”, o matyt importinis mužikas trydijotas, kuris taip viską supranta tik pasakyti negali, nes neišeina nieko dorai paaiškinti, tai linkiu tau to paties, penktakoloni.

blue yellow zov marinie

…taip.To maaaareus galvele per silpna suvokt aplinkini pasauli.

Marius

Cha! Taip, esu rusų agentas. Dar retkarčiais dirbu Izraeliui. Pranešk VSD! Ir iš kur tiek primityvų Lietuvoje?

Marius

Beje idiote, tu iki šiol nepateikei citatos kur aš ginčiau žudikus.

rankų išsukinėjimas

Šiuo momentu nepadoru šantažuoti Ukraina tuo pagrindu kad jai teikiama parama. Tokiu būdu išgautas paklusnumas yra NIEKINIS.

Al.

Bolševikams nėra žodžio nepadoru. Rankos bus išsukinėtos ne tik šituo klausimu. Ir jei lapė varnai sako Herojam slava, tai gal būt kalba ne apie herojus, o apie sūrį.

Sigitas

Vakarų fronte nieko naujo, tik yra vienas bet…ruskiai galvojo , kad paims Kijevą per 3 dienas ir Kreščatike bus driskių paradas…čia irgi panašiai…Ukraina manau protingai daro, kad labai aršiai neprieštarauja dėl suprantamų priežasčių, jai reikalinga tiek karinė tiek ir finansinė parama, tačiau karas baigsis ir kai driskiai , kurie liks gyvi neš kudašių namolei, tada ir pažiūrėsim, kaip bus…Ukrainos piliečiai pelnytai didžiuojasi savo šalimi, ne taip kaip lietuviai ir manau kad po karo viskas stos į vietas, jeigu ukrainiečiai nepakenčia, kad rusai jiems reguliuotų gyvenimą, kažkodėl gėjropa galvoja, kad su jais bus kitaip…

kaput

kaput ukrainai bet kokiu atveju

Mickėyus Mouseas

Opa ,opa ! Per Жopą į Ewropą! Dėja ,bet tai faktas.

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top