Federalinis „įtraukiosios kalbos“ vadovas nurodo biurokratams atsisakyti lytį pažyminčių terminų, tokių kaip „sūnus“ ar „dukra“

24 puslapių vidaus dokumentas ragina pakeisti tokius terminus kaip „kabina“ (angl. –cockpit, pažodžiui – gaidžio duobė) į „pilotų kabina“, naudoti įvardžius „jie/juos“ kaip numatytuosius, kad nebūtų numanoma lytis

Vidaus reikalų departamentas paskelbė „įtraukiosios kalbos” vadovą, su kuriuo susipažino tik The Daily Wire ir kuriame biurokratams nurodoma vengti tokių nuorodą į lytį turinčių terminų kaip ,,vyras”, ,,sūnus” ir ,,duktė”, ir net nurodoma vartoti įvardžius ,,jie” ir ,,juos”, o ne nuspėti kieno nors lytį.

24 puslapių dokumente, pavadintame JAV Vidaus reikalų departamento įtraukiančios kalbos vadovu ir šį mėnesį paskelbtame „tik tarnybiniam naudojimui“, išsamiai aprašoma, kokius terminus biurokratai turėtų vartoti arba kokių vengti kalbėdami apie lytį ir seksualumą.

Vadove yra 104 skirtingų terminų sąrašas, kuriuos biurokratai rekomenduoja pakeisti alternatyviais, aprobuotais žodžiais. Pavyzdžiui, „vyras“ ir „žmona“ turėtų būti pakeisti žodžiais „sutuoktinis, partneris, kita pusė“, – teigia federalinė agentūra. Žodžiai „duktė“ ir „sūnus“, remiantis vadovu, taip pat turėtų būti pakeisti žodžiu „vaikas“. Vadove biurokratų net prašoma žodį „kabina“ (angl. –cockpit, pažodžiui – gaidžio duobė) pakeisti „pilotų kabina“ (angl. -.flight deck).

Šis atskleidimas įvyko Baideno (Joe Biden) administracijos valdymo laikais, kai federalinės vyriausybės vykdomosios agentūros buvo pertvarkytos, o agentūros (nuo Vidaus reikalų iki Nacionalinio saugumo) ėmėsi įvairovės, lygybės ir įtraukties darbotvarkės ir ją institucionalizavo.

Kitame vadovo skyriuje biurokratų prašoma vartoti „pirmenybę teikiančią tapatybei“ kalbą, pakeičiant žodžius „aklas žmogus“ ir „amputantas“ žodžiais „asmuo, kuris yra aklas“ ir „asmuo, kuriam atlikta amputacija“. Interjero vadove biurokratams netgi nurodoma susilaikyti nuo prielaidų apie kieno nors lytį ir vietoj to į visus kreiptis įvardžiais „jie/jiems“, kad „būtų išvengta prielaidų“.

„Kai kalbama apie asmenis, kurių įvardžiai nežinomi, arba kai bendrinio ar hipotetinio asmens lytis kontekste yra nesvarbi, vartokite jų vardą arba įvardį „jie“ vienaskaitos reikšme, kad išvengtumėte prielaidų apie asmens lytį”, – rašoma dokumente. „Rekomenduojama vartoti „jie“, „jiems“, „jų“. Pvz. neformaliuose raštuose, tarkime, elektroniniuose laiškuose, siekiant užtikrinti lyčių įtrauktį, galima vartoti įvardžius daugiskaitos formomis kaip trumpinius.“

Teigiama, kad įvardis daugiskaitos forma yra geresnė alternatyva už frazę „jis arba ji“, nes šioji reiškia „išimtinai dvinarį lyties pobūdį ir neįtraukia asmenų, kurie nevartoja šių įvardžių, pavyzdžiui, lyties neatitinkančių asmenų“. Tokios frazės, kaip „ponios ir ponai“, laikomos problemiškomis, todėl dokumente kalbėtojų prašoma vietoj jų į minią kreiptis „Ei, komanda“ (angl. – hey team).

Vidaus reikalų departamentas prašo biurokratų dar labiau stengtis vengti „terminų, kurie suponuoja dvinariškumą“, pavyzdžiui, „priešingos lyties“, nes „kai kurie asmenys nesitapatina nė su viena lytimi ir šios frazės ignoruotų tokių asmenų egzistavimą“.

Jame netgi teigiama, kad biurokratai turėtų vengti vartoti terminą „pageidaujami įvardžiai“, nes tai reikštų, kad lytinė tapatybė yra pasirinkimas. „Įvardžių vartojimas reikalauja konkretumo ir atidumo iš vartotojo pusės, o darbuotojai visada turėtų vartoti įvardžius, su kuriais asmuo tapatinasi“, – teigiama dokumente. „Darbuotojai turėtų susilaikyti nuo termino „pageidaujami įvardžiai“, nes jis reiškia, kad asmuo pasirenka savo lytį. Vietoj to vartokite žodžius „įvardžiai“ arba „tapatinimosi įvardžiai“. Jame taip pat patariama visiškai atsisakyti lyties garbės vardų vartojimo, teigiant, kad tokių titulų kaip „ponas“ (angl. – Mister) ir „ponia“, „panelė“ (angl. – Miss, Missis) visais atvejais reikėtų atsisakyti.

Vadove taip pat siūloma eliminuoti šiuos žodžius ir frazes:

Keiskite „dėdė/teta“ į „tėvų siblingai“.

Keiskite „vyrai“ į „visos lytys“.

Keiskite „damos“ į „kiekvienas, visi“.

Keiskite „gėjus“ į LGBTQIA+ asmuo“.

Keiskite „translytis“ į „translytis asmuo“.

Keiskite „priešinga lytis“ į „kita lytis“.

Keiskite „moteris/moterys“ į „asmuo, žmogus, žmonės, individas, individai“.

Keiskite „lyties keitimas“ į „tranzitas“.

Keiskite „tėvas/motina į „globėjas, priežiūros teikėjas“.

Vidaus reikalų departamentas neatsakė į prašymą pakomentuoti šį dokuentą.

Vidaus reikalų departamento kalbos vadovas – tai tik vienas iš atvejų, kai agentūra priėmė kraštutinių kairiųjų dogmas ir įtvirtino jas savo politikoje bei praktikoje. Federalinė agentūra taip pat švenčia puikybės mėnesį ir rengia LGBTQ amerikiečių gestų kalbos pamoką. Jos metu biurokratai bus mokomi gestų kalbos, kurioje yra žodžiai „sąjungos narys” (angl. – ally), „persirengėlis – karalienė“ (angl. – drag queen) ir kiti LGBT terminai.

Daily Wire vadovas Metas Volšas (Matt Walsh) anksčiau atskleidė, kad Vidaus reikalų departamento biurokratai padeklamavo eilėraštį „Aš esu įvairovė“, kuriame vyriausybės darbuotojai transliavo tokias eilutes kaip „Aš esu įvairovė, apkabink mane ir mes keliausime toli. Aš esu įvairovė, įtraukite mane ir mes pasieksime spindinčią žvaigždę“.

Daily Wire anksčiau rašė, kad tas pats departamentas taip pat minėjo „translyčių asmenų matomumo dieną“, parodydamas dokumentinį filmą, skatinantį didesnę LGBT įtrauktį jūrų biologijos srityje.

„Translyčių asmenų matomumo diena yra tarptautiniu mastu pripažintas renginys, kuris kasmet švenčiamas kovo 31 d., siekiant padėti didinti informuotumą ir suprasti mūsų translyčių, ne dvinarių ( angl. – non binary)ir lyčių neatitinkančių bendruomenių iššūkius, svarbą ir pastangas“, – rašoma elektroniniame laiške, skirtame Daily Wire. „Departamentas pažymės šią svarbią progą parodydamas trumpą dokumentinį filmą „Nardymas ieškant spindulių: keistalyčio gamtosaugininko istorija“.

Vidaus reikalų departamentas yra tik viena iš kelių JAV federalinių agentūrų, pasukusių kairėn ir vadovaujant Baideno administracijai institucionalizavusių ideologinę dogmą.

Visą dokumentą galite perskaityti čia:

Šaltinis: dailywire.com

3 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top