Filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ režisierius Serhijus Loznycia pašalintas iš Ukrainos kino akademijos

Ukrainos kino akademija socialiniame tinkle Facebook pranešė:

„Ukrainos kino akademijos valdybos ir stebėtojų tarybos sprendimu Serhijus Loznycia pašalintas iš Ukrainos kino akademijos.

Vasario 24-ąją Rusija pradėjo pilno masto karą prieš Ukrainą. Ukraina ginasi visais frontais, taip pat kultūriniais. Europos ir viso pasaulio šalys turi turėti pilną ir nedviprasmišką vaizdą, ką šalis agresorė daro Ukrainoje. Taigi kiekvienas ukrainietis dabar yra savo šalies ambasadorius.

Ypatinga atsakomybė dabar tenka kūrybinių industrijų profesionalams, gerai žinomiems užsienyje. Jų pozicija turėtų būti aiški ir nedviprasmiška.

Režisierius Serhijus Loznycia ne kartą pabrėžė, kad save laiko kosmopolitu, „pasaulio žmogumi“. Tačiau dabar, kai Ukraina visomis jėgomis gina savo nepriklausomybę, pagrindinė sąvoka kiekvieno ukrainiečio retorikoje turi būti jo nacionalinis identitetas. Ir čia negali būti jokių kompromisų ar pustonių.

Be to, neseniai Sergejaus Loznyčios filmai buvo įtraukti į rusų kino festivalio Prancūzijos Nanto mieste programą, pavadintą „nuo Lvivo iki Uralo“. Kruvino pilno masto karo, kurį pradėjo Rusija, laikais tai visiškai nepriimtina.

Ukrainos kino akademija jau pakvietė pasaulio kino bendruomenę boikotuoti rusų kiną. Mes nuolat raginame visą pasaulį atriboti ukrainiečių ir rusų kultūras, o ne jas tapatinti. Mums svarbu, kad visi Ukrainos kino akademijos nariai dalintųsi šia pozicija ir vadintų dalykus savo vardais, parodydami aiškumą ir tvirtumą savo įsitikinimuose.

Kreipiamės į pasaulio bendruomenę, kad Serhijus Loznycia nebūtų pozicionuojamas Ukrainos kultūros sferos atstovu.“

Ukrainos kino akademijos valdybos pirmininkas Filipas Iljenko pareiškė, kad režisierius Serhijus Loznycia niekada nelaikė savęs ukrainiečiu ir prisimindavo apie turimą Ukrainos pilietybę tik tada, kai reikėdavo gauti valstybinį finansavimą savo projektams. Jis pažymėjo, kad Loznycia jau senai gyvena užsienyje, tačiau save skelbia karo auka. Loznycia, Iljenko žodžiais, atmetė Rusijos Federacijos kinematografininkų kolektyvinę atsakomybę už agresiją. Tačiau dėl kolektyvinės ukrainiečių atsakomybės Loznycia prisilaiko visiškai kitokios pozicijos.

Režisierius pirmosiomis karo dienomis nesutikęs su rusų kino boikotu, nes „niekas nesirenka, kur gimti“, o pilietybė išvis esanti „loterija“.

„Ponas Loznycia prisimindavo apie savo „loterijos bilietą“ Ukrainos pilietybės pavidalu konjunktūriniais sumetimais, kai reikėdavo gauti valstybės finansavimą savo projektams. Galiausiai, ponas Loznycia savo interviu save apibūdina kaip rusiškos kultūros asmenį, apie tai liudija ir visa jo kūryba“ – pažymėjo Iljenko.

Iljenko pridėjo, kad vieša Loznycios pozicija kenkė Ukrainos kino akademijos prestižui.

„Mūsų kvietimas boikotuoti rusišką kiną liečia ir rusiškosios kultūros žmogų Sergijų Loznycią, kuris „lemties valia“ yra Ukrainos pilietis. Atėjo laikas iškiliam rusų režisieriui susijungti su dideliu rusų kultūros laivu. Neabejoju, kad jo ten laukia VIP kajutė“ – parašė Iljenko.

Parengta pagal unian.net, censor.net publikacijas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Stiklo valytuvas

„Ukrainos kino akademija jau pakvietė pasaulio kino bendruomenę boikotuoti rusų kiną.“
Negi dar reikia kviesti…
Negi šitie Vakarų ‘kliurkos’ dar trypčioja…
.
Kosmopolitinių Vakarų nuosmukis.

Kaip suprasti ?

Tai „Mr. Landsbergis. Sugriau..“ Lietuvoje dar neuždraustas ?
Mr. Valinskas dar tyli ??
???

Pirma mintis

buvo,nejaugi ukrai perkando lianzburgo setoniska esme,filmo esme,kad sis asmuo iskreipia istorinius faktus,tendencingai rodo senolio reiksme visam procesui,buvusiam ir esamam.Bet ne.Ogaila.

tu man, aš tau

Abu jie rusiškos blatininkų kultūros žmonės – ir loznica ir mesiras landsbergis. Nenustebčiau, jei liznica jau būtų tapęs LR piliečiu. Už paslaugas

Al.

Manau, šį konfliktą suvesti į tautiškumą yra nesąm,onė. Ukraina atkuria (ar sukuria) savo tautinę tapatybę, tas tiesa. Bet nereikia draskyti tų, kurie tam nebejaučia poreikio. Ir dar svarbiau, kad šis karas tai bandymas išsivaduoti iš grobuoniškos despotijos. Ir tam turėtų susivienyti visų tautų gerieji žmonės. Užuot graužę viens kitą dėl kultūrinės orientacijos.

Tomas

geras filmas, ne tiek apie VL, kiek apie kovą už laisvę. Loznica puikus režisierius.

plakatų rinkinys beretiniams zombiams

liaudiesmenas.livejournal.com

P.S.ankstesnius postus galima pamatyti,apačioje paspaudus “Previous 10”

Morkus

Ačiū Stiklo valytuvui už „Vakarų kliurkas”; kai pagalvoji, koks puikus žodis politiniam neįgalumui apibūdinti. Graži mūsų kalba, ir kokia ji vaizdinga, tarsi matai filmą, o žodis tik vienas… Na, mums visiems turėtų būti aišku: jeigu koks žmogėnas porina, kad jis pasaulio pilietis, jam pasakai arba mintyse jį pavadini „kliurka”- tai reiškia, tu esi NIEKAS, nes save esi išsirovęs iš Tėvynės. Tu niekini Tėvynės kalbą, tu flirtuoji kaip kekšė su savo šalies ir kitų šalių priešais, ir vietoje tavo proto- putra, kiaulių ėdalas. Tu neskiri tiesos nuo melo ir savo kairės kojos nuo dešinės. Tu būk talentų maišas, o iš esmės esi niekas, nes praradai žmoniškumą. Nuo tokių susipančiojusių kliurkų reikia bėgti kuo toliau. Jie smirdi. O šį filmą save gerbianti… Skaityti daugiau »

Iš Unian.net

Председатель правления Украинской киноакадемии Филипп Ильенко заявил, что режиссер Сергей Лозница никогда не считал себя украинцем, а вспоминал об украинском гражданстве только тогда, когда нужно было получить госфинансирование проектов.

Kukis

Straipsnis yra visiska nesamone ir skirtas kremliaus sarikams bei kitokiems raudoniems nenaudeliams. Prezidentas Landsbergis niekada neleistu kurti filmo apie save , jei tas ukrainietis butu kuo susitepes. Nera net straipsnio autoriaus. Greiciausiai kokia janutiene ar cepaitiene , gal sinica . Jie megsta feikus.

Nu tikras kukis

nei pridet,nei atimt.todel ir pats pripazista kuo esas..KU KIS KU KIS,ZODZIU KUKU

Kis

pasikartosiu,kad ylos maise neimanoma paslepti.Anksciau ar veliau ji islenda ir „netiketai”.Na va toks toki ir suranda,juk Lietuvoje nera kinosniku,kurie sitaip gintu KGB rezidenta Lietuvoje.Arteja laikas,kai isvestos bylos KGB i Uljanovska is Lietuvos bus leista susipazinti su musu tautos herojais.Drebate,teisingai darote,nes mitai grius,kaip smelio pilys.

ah.ą

zakaaka

LDK

Landsbergis, Zelenskis yra didžiavyriai…o rusiško genitalijų leksikono vatiniai toliau inkškit…

Sakai, LDK,

kurios palikimas tik 2 milijonai lietuvių, o kur kiti liko? Po velėna pakišai ir anei lietuviško universiteto, lietuviškų mokyklų, knygų ir spaudos – tik Rytų Prūsijoje, kurią keiki kiaurą parą pagal šeimininko pageidavimą, tiesa? Nežinai, kad Žečpospolita buvo lietuvių pragaru? Ir taip mano ne tik garsus istorikas, kaip Norman Davies, bet ir aš, ir kiti kiemsargių padėjėjai, bet ne Kapsukės docentai ir dezi LRT profesionalūs dezistai.

Realistas

Tas režisierius puikiai atitinka vakarų siekius, paversti visus kosmopolitais. Tai ko čia dabar piktintis ?

K U K I U I

”Režisierius Loznica šalinamas iš Ukrainos kino akademijos” LRT.lt
2022.03.18 22:38

loznica

ir landsbergis yra panašaus lygio „didžiavyriai”

Pasipiktuniesiems

Režisierius Loznica kosmopolitas, kaip ir konservatoriai su liberoidais, tad kame reikalas, kas čia nepatenkinti? Covid’as irgi kosmopolitas – tad viskas čia gerai.

 To Pasipiktuniesiems

Kosmopolitiškai – Covid’as ,lietuviškai – kovidas.

ah.ajui

kin dza dza

21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top