Françoise Thom. Kova su terorizmu: ko iš tikrųjų nori Rusija?

„Lietuvos žinios“

Po juodosios lapkričio 13 dienos šoko Prancūzija atsidūrė panašioje būsenoje, kaip JAV po rugsėjo 11-osios. Buvo daug kas daroma, norėjosi pokyčių, apčiuopiamų rezultatų. Tačiau JAV įvykis mums leido viską apmąstyti. Priimti sprendimai buvo karšti, nepalikę vietos atsitraukimui, persigalvojimui, paveikti suprantamų emocingų postūmių, tačiau buvo ieškota priežasčių ir istorinių pamokų, klaidingų politinių sprendimų, kurie galėjo išjudinti tokią „seisminių drebėjimų“ grandinę.

Po rugsėjo 11-osios amerikiečių neokonservatoriai pasiūlė George’o W. Busho administracijai įvairių panacėjos programų: reikėtų jėga demokratizuoti musulmoniškas šalis, nukenksminti keletą vietų, kuriose daugėja islamo teroristų. Vašingtonas pradėjo karą su Afganistanu ir Iraku. Kas buvo toliau, žinoma.

Prancūzijai po lapkričio 13-osios lyg išsigelbėjimas pasirodė koalicija su Rusija. Atsidūrus suirutėje, Maskvos propaganda mus apsupo iki neįsivaizduojamo lygio. Kremlius mums kartojo dieną ir naktį, kad be Rusijos nebus išspręstos Sirijos problemos, nebus susitvarkyta su ISIS; kad jei Prancūzija seks Maskvos pėdomis, ji nepasigailės; kad už įvykius atsakinga JAV, neva kaip islamo teroristų bendrininkė.

Tokį toną perima mūsų žiniasklaida. Ji kritikuoja mūsų politiką be jokio atodairos, tarsi apėmus totalinei amnezijai neprisimenamas Rusijos elgesys per pastaruosius 15 metų, pavojingai ignoruojami metodai, kuriuos šioje situacijoje naudoja Rusijos vadovai.

Kas yra „kova su terorizmu“ Kremliaus žmonėms? Būtina trumpam žvilgtelėti atgal. Kaip pamename, 1999 metais būta išpuolių Rusijos miestuose, kurie leido Vladimirui Putinui žaibiškai iškilti. Tie įvykiai paskatino Rusiją susikoncentruoti, užgniaužti demokratines jėgas ir su naujuoju prezidentu žingsniuoti į „kovą su terorizmu“. Šio karo dėka V. Putinas užsitikrino sau vietą valdžios viršūnėje.

Užsienio politikoje laukiami dividendai buvo taip pat ne mažesni. Mainais už paramą G. W. Busho administracijai kovoje su terorizmu V. Putinas tikėjosi, kad JAV nustos domėtis Europa ir leis Rusijai konstruoti savo imperiją. Dabar matome, kad „karas prieš terorizmą“ buvo iš anksto užsuktas siekiant realizuoti Rusijos vadovybės tikslus. Šiandien tai akivaizdu.

Rusijos propaganda mus įvardija „antihitlerine koalicija“. Iš tikrųjų analogija su 1930–1945 metais gana ryški. „Antiteroristų frontas“ šiandien primena 1935 metais Kominterno sukurtą „antifašistinį frontą“. Dabar nuo 2014 metų turime naują neo-Kominterną, kuris kilo iš kraštutinių dešiniųjų partijų, „suverenistinių“ partijų ir Kremliaus palaikomų eurofobų.

Straispnio tęsinį skaitykite lzinios.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top