G. Barcio vadovaujama VVKT turi praverti juodąją dėžę

ekspertai.eu

Sausio 7 dieną ekspertai.eu, tirdami cukraus, vadinamo „Oscillococcinum“, buvimo Lietuvos vaistų registre aplinkybes, kreipėsi į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą (VVKT), bet ši, paklausta apie tiltus, atsakė apie miltus.

Matyt, teisininkų diplomais disponuojančių Linos Laurinavičiūtės (nuotraukoje) ir Kristinos Lesniauskaitės atstovaujama VVKT mėgino įrodyti, jog „Oscillococcinum“ skandalo priežastis yra ne korupcija, o kvailumas.

Sausio 28 dieną ekspertai.eu kreipėsi į VVKT dar kartą, bet ši atrašė, kad neatsakė ir neatsakys (apie susirašinėjimą su VVKT rašėme publikacijose „Lietuvoje siaučiant gripui, ekspertai.eu dar kartą klausia G. Barcio apie cukrų, parduodamą kaip vaistai“ ir„VVKT – rimčiausia VSD konkurentė“).

Todėl vasario 4-ąją ekspertai.eu kreipėsi pagalbos į Vyriausiąją administracinių ginčų komisiją (toliau – Komisija).

Vasario 22 dieną Komisija įpareigojo VVKT pakartotinai išnagrinėti ekspertai.eu prašymus pateikti atsakymus į 2, 4, 5, 6, 7 klausimus apie „Oscillococcinum“ (ČIA) ir priimti teisės aktus atitinkantį sprendimą. Dėkojame jai už pagalbą vykdant vieną pagrindinių misijų – padėti prokuratūrai tirti korupcines veiklas.

Dabar VVKT turės paaiškinti, iš kur atsirado „Oscillococcinum“ indikacija „Virusinių peršalimo ligų simptomų lengvinimas“. Jai teks atskleisti, kokie asmenys 2011 metais pasirūpino, kad „Oscillococcinum“ liktų registre, ir pateikti diskusijų dėl „Oscillococcinum“ perregistravimo išrašą. Taip pat VVKT teks atsakyti, kuri „Oscillococcinum“ sudėtyje esanti medžiaga sukelia peršalimo simptomų.

Nustebino motyvai, dėl kurių Komisija neįpareigojo VVKT pateikti atsakymų į pirmą ir trečią klausimus. Pasirodo, VVKT nurodė nedisponuojanti informacija, kiek veikliosios medžiagos yra „Oscillococcinum“ tūbelėje. Esą VVKT žinanti tik tai, kad toje tūbelėje yra 0,85 g paprasto cukraus (sacharozės) ir 0,15 g pieno cukraus (laktozės). Ko dar yra – nežino, todėl atsakyti negali.

Jau girdėjome, kad vadovaujant Gintautui Barciui, VVKT dingsta vaistų gamybos bylos, nerandami viršininko įsakymai, galbūt klastojami garso įrašai, viršininkas neprisimena, kada kur dirbo, o paklaustas apie „Oscillococcinum“, tuoj apie tą „vaistą“ viską pamiršta. Dėl to pabandėme sužinoti patys. Naršant VVKT svetainę paaiškėjo, kad VVKT neberanda net to, ką yra pati paskelbusi. VVKT puslapio paieškoje įrašėme „Oscillococcinum“ ir klausimuose-atsakymuose radome štai ką:

Homeopatiniuose preparatuose, esant didesniam kaip D23 praskiedimui (D-dešimtinis praskiedimas), jau nebelieka veikliosios cheminės medžiagos. Preparato Oscillococcinum potencija (praskiedimas) C200 (C-šimtinis), taigi, jame neturi būti jokios laukinių ančių cheminės medžiagos. Homeopatiniai preparatai, užregistruoti Lietuvoje visi yra saugūs. Geriausia gripo profilaktika yra skiepai.

Kitaip sakant, VVKT, kuriai Komisijos posėdyje atstovavo teisininkų diplomais disponuojančios merginos Lina Laurinavičiūtė ir Kristina Lesniauskaitė, melavo taip įtikinamai, kad Komisija patikėjo, jog VVKT nedisponuoja jos interneto svetainėje paskelbta informacija apie veikliosios medžiagos kiekį „Oscillococcinum“ tūbelėje.

Be to, Komisija neįpareigojo VVKT paaiškinti, kokiais konkrečiai homeopatijos principais yra pagrįsta „Oscillococcinum“ indikacija „Virusinių peršalimo ligų simptomų lengvinimas“. Mat VVKT paaiškino, kad informacijos apie šiuos principus… neturi. VVKT pamiršo, kad pati patvirtino „Oscillococcinum“ pakuotės užrašą, skirtą informuoti kiekvieną „vaisto“ vartotoją – „Indikacijos pagrįstos tik homeopatijos principais“. Patvirtino, bet ką tai reiškia – informacijos neturi. Tiek moka ir kalbančios papūgos, tik jos nesupranta, ką sako, o VVKT po G. Barcio pertvarkos nebesupranta ir nebeprisimena, ką prirašo. Štai kokios kvalifikacijos asmenys vadovauja vaistų, kuriais gydomi Lietuvos žmonės, kontrolei.

Korupcija tūno SAM ir VVKT
G. Barcio atvesdinimas korupciniu tuneliu
G. Barcio korupcinio „tunelio“ į VVKT įteisinimo darbai
Kaip buvęs farmacininkų direktorius vaistų kainas „mažino“
Karalius nuogas, arba ačiū G. Barciui už kilogramą cukraus po 3000–4000 litų
„Antienos valgytojai rizikuoja savo sveikata. Taip pat, kaip „Lietuvos ryto“ skaitytojai“
G. Barcys – farmacininkų asociacijos vadas ir jų valstybinis kontrolierius viename asmenyje?
Lietuvoje siaučiant gripui, ekspertai.eu dar kartą klausia G. Barcio apie cukrų, parduodamą kaip vaistai
VVKT – rimčiausia VSD konkurentė
VVKT patvirtino, kad oscilokokcinas nuo gripo netinka!
Ekspertai.eu darbas duoda pirmuosius vaisius: oscilokokcinas „nuo gripo“ išimamas iš rinkos!
G. Barcys: aš kol kas jokio pagrindo nerimui neturiu (video)
G. Barcys turi atsakyti už klinikinių vaistų tyrimų kontrolės sugriovimą Lietuvoje

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top