G. Meloni apkaltino Vokietijos fondus, remiant pro – imigracines nevyriausybines organizacijas

laikmetis.lt

Italijos ministrė pirmininkė Georgia Meloni nusiuntė laišką Vokietijos kancleriui Olafui Scholzui, kuriame pareiškė, kad ją „nustebino” neseniai paskelbta Berlyno iniciatyva finansuoti Viduržemio jūros regione ir pietų Italijoje veikiančias nevyriausybines organizacijas, remiančias migraciją, ir apkaltino jį gilinant krizę, užuot bendradarbiavus ją sprendžiant, pirmadienį, rugsėjo 25 d., pranešė „Il Giornale”.

Meloni skundas Berlynui buvo nusiųstas po to, kai Vokietijos socialdemokratų vyriausybė praėjusį penktadienį paskelbė, kad finansuos dvi NVO – tarp jų ir gelbėjimo labdaros organizaciją „SOS Humanity” – kiekviena iki 790 000 eurų, kad jos galėtų tęsti ir plėsti savo veiklą.

Rugsėjo 23 d. datuotas Meloni laiškas buvo paviešintas po to, kai Italijos gynybos ministras Guido Crosetto sekmadienį laikraščio „La Stampa” paskelbtame interviu įgėlė Berlynui, sakydamas, kad Vokietija nebėra „draugiška šalis” ir kad jos „ideologinis požiūris kelia mums problemų”.

Premjerės laiške Šolcui taip pat aiškiai sakoma, kad Roma laiko Berlyno veiksmus visiškai nepagarbiais:

„Su nuostaba sužinojau, kad Jūsų vyriausybė – nesuderinusi savo veiksmų su Italijos vyriausybe – neva nusprendė didelėmis lėšomis remti nevyriausybines organizacijas, užsiimančias nelegalių migrantų priėmimu Italijos teritorijoje ir gelbėjimu Viduržemio jūroje”, – teigiama laiške.

Abi šios veiklos rūšys „kelia klausimų”, pridūrė J. Meloni, remdamasi ES sienų apsaugos agentūra FRONTEX, kuri jau kurį laiką pabrėžia, kad nevyriausybinių gelbėjimo organizacijų buvimas Viduržemio jūroje yra rimtas nelegalios migracijos „traukos veiksnys”. „Plačiai žinoma, – rašė Meloni, – kad šios NVO „padaugina nesaugų laivų išplaukimą, dėl kurio ne tik atsiranda papildoma našta Italijai, bet kartu padidėja naujų tragedijų jūroje rizika”.

Nors šios nevyriausybinės organizacijos nuolat neigia, kad jų veikla skatina nelegalią migraciją, yra įtikinamų įrodymų, patvirtinančių Frontex vertinimą. Pastaraisiais metais Vokietijos Gefiros fondas pastebėjo, kad bent devynios iš šių NVO – be kita ko, daugiausia finansuojamos Sorošo Atviros visuomenės fondų – dažnai paima migrantus iškart po to, kai jie išplaukia iš Libijos pakrantės, ir plukdo juos tiesiai į Europą.

dažnai paima migrantus iškart po to, kai jie išplaukia iš Libijos pakrantės, ir plukdo juos tiesiai į Europą

Be to, J. Meloni pridūrė, kad Vokietijos lėšos, skirtos NVO, kurios padeda priėmimo centruose ir moko migrantus, kaip apgauti valdžios institucijas ir pasinaudoti Europos prieglobsčio įstatymais, taip pat nėra laukiamos. Jei šis darbas toks svarbus, „pagrįstai galima klausti, ar nenusipelno, kad jam būtų padedama Vokietijos teritorijoje, o ne Italijoje”.

Vokietijos sprendimas finansuoti tokias grupes – ne pirmas nusivylimas, kurį Romai teko patirti dėl dabartinės krizės, nes Italijos pareigūnai, įskaitant gynybos ministrą Crosetto, kritikavo kaimynines šalis (pavyzdžiui, Prancūziją, Austriją ir Šveicariją) už tai, kad jos uždarė savo sienas, užuot siuntusios pagalbą.

Šiais metais Italijoje išsilaipino daugiau kaip 133 000 migrantų, t. y. dvigubai daugiau nei 2022 m. tuo pačiu laikotarpiu.

„Susidūrę su mūsų pagalbos prašymu, jie taip atsako?” Crosetto šmaikštavo interviu. „Mes nesielgėme taip, kai Angela Merkel įtikinėjo ES investuoti milijardus eurų į Turkiją, kad sustabdytų iš Artimųjų Rytų į Vokietiją plūstančius migrantus.”

Meloni taip pat iškėlė migracijos susitarimą su Turkija, tačiau kaip teigiamą pavyzdį, kuriuo Vokietija turėtų sekti, o ne palengvinti nelegalų atvykimą. Pasak Italijos premjero, Europos šalys turėtų sutelkti dėmesį į „struktūrinių migracijos reiškinio sprendimų paiešką”, visų pirma bendradarbiaudamos su tranzito šalimis Šiaurės Afrikoje ir sudarydamos panašius susitarimus, kurie kainuotų dar mažiau nei susitarimas su Ankara.

Kalbant apie skubesnius sprendimus, Meloni vyriausybė praėjusią savaitę pasirašė keletą naujų priemonių, kuriomis siekiama atgrasyti migrantus, įskaitant sulaikymo laikotarpio pailginimą, sulaikymo centrų skaičiaus padidinimą ir įpareigojimą migrantams susimokėti, jei jie nori palikti šias įstaigas, kol jų prašymai suteikti prieglobstį nėra išnagrinėti.

Savo ruožtu Vokietijos vyriausybės atstovas spaudai pirmadienį pažadėjo, kad „į laišką bus atsakyta”. Atstovas spaudai atsisakė detalizuoti, koks galėtų būti Šolco atsakymas, ir tik pakartojo Užsienio reikalų ministerijos poziciją dėl gelbėjimo operacijų jūroje, kuri yra Europos „teisinė, humanitarinė ir moralinė pareiga”.

Šaltinis: EUROPEAN CONSERVATIVE

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
AAA

Italai turėtų organizuoti nemokamus traukinius nelegalams į Vokietiją, gal tada vokiečiai nusileistų ant žemės.

Jules

Vokietija nėra laisva šalis.

Min Ti

Na, Vokietija iš Maskvos užpakalio dar šiek tiek kyšo.

rūpinasi pasekmėmis, o priežastį nutylį

migrantų srautai į Europą augs ir toliau prie esamo besaikio gimstamumo skurdžiausiose Afrikos ir kitose trečio pasaulio šalyse. Tačiau nei mūsų Lietuva, nei kita kuri šalis nesiryžta GARSIAI nurodyti priežastį, kurią ,nėra abejonės, puikiai žino visų šalių ministrai pirmininkai ir prezidentai. Ypač apmaudu dėl drąsios Lietuvos, kuri nebando drąsiu pareiškimu įtvirtinti pasaulyje menkai žinomą ir girdimą Lietuvos vardą

blue yellow zov marinie

…net Erlickui iskilo klausimas…o kas yra antrosios pasaulio salys……kiba …meeeees..

Oi kaip rankos niežti

Niekur neparašyta ,kad vaikai turi gimti tik pas turtingus.Šiaip norintys reguliuoti pasaulio žmonių likimus turi mažu mažiausiai ,kokią psichinę ligą.Tik duok tokiems valdžią,vakcinų ir ginklų ,visus išgalabys.Tikriausiai ir pats pradėjai nuo mažų kačiukų skandinimo.Dabar norėtum labai prie Geitso prisijingti,pavakcinuoti visus vargšus besimaišančius ponams po kojomis.

tauški nežinai ką

Aha, humanistai kaip tu laukia kad žmonių skaičius susireguliuos pats, kaip triušių skaičius Australijoje. O dėl turtingų, kaip tik turtingi žino, kad jų turtas iš neturtingųjų darbo. Kuo alkanų driskių daugiau, tuo pigiau kainuoja jų darbas. Pasižiūrėk Lietuvoje. Kam labiausiai trūksta pigios darbo jėgos. Turtingiems ar vargšams.

splash fashions

Ne zamandır web sitelerim için aradığım içeriği sonunda buldum. Bu kadar detaylı ve net açıklama için teşekkürler.

Gudruoliai

Maloni su Kolcholzu žaidžia sugedusį telefoną,rinkėjai tiki,to ir užtenka.

Paul Casimir

Tikėtina, nors dar nėra akivaizdu. Buvo itin kvaila, kai jinai pasikvietė fon der Uršulą tam, kad aptartų „migrantų krizės sprendimą” – čia tas pats būtų, jei klebonas velnią padegėją kviestų spręsti staiga prasidėjusių ir vis kasnakt kylančių gaisrų kaimo klojimuose problemą.

The Epoch Times

JAV žvalgyba teigia, kad JAV pietinę sieną kerta Kinijos kariniai daliniai.
Tarp milijonų sieną kertančių nelegalių imigrantų išsiskiria viena demografija – karinio amžiaus kinų vyrai su vienodais kirpimais, tatuiruotėmis ir drabužiais. Buvęs JAV žvalgybos pareigūnas Derekas Harvey’us „Over the Target“ sako, kad šie įsibrovėliai yra specialaus Kinijos komunistų partijos karinio dalinio dalis.

https://www.theepochtimes.com/epochtv/exclusive-us-intelligence-says-chinese-military-units-are-crossing-southern-border-5499788?utm_source=newsnoe&src_src=newsnoe&utm_campaign=breaking-2023-09-28-one&src_cmp=breaking-2023-09-28-one&utm_medium=email&est=04k6L2pxR3iUGCv9Mt8EdTFRRDYRhlT5mTns9wd17ZMD%2FjMqArdz1fP5yor5qQ%3D%3D

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top