G. Meloni: turime naudoti daugiau grynųjų ir mažiau atsiskaitinėti kortelėmis

laikmetis.lt

Italijos ministrė pirmininkė Džordžija Meloni (Giorgia Meloni) paskelbė, kad Italija ketina naudoti daugiau grynųjų pinigų ir mažiau kreditinių kortelių, taip prieštaraudama pasaulinei elektroninės valiutos tendencijai.

Rugsėjį išrinkta G. Meloni baigia rengti savo pirmąjį biudžetą, į kurį turėtų būti įtraukta taisyklė, leidžianti parduotuvių savininkams ir įmonėms atsisakyti kortelių ir reikalauti grynųjų pinigų mokant už prekę iki 60 eurų. Šia taisykle būtų padidinta šiuo metu galiojanti 30 eurų riba, be to, būtų leidžiama parduoti ir pirkti prekes, kurių vertė grynaisiais pinigais neviršija 5 000 eurų (dabar leidžiami atsiskaitymai iki 2 tūkst.).

G. Meloni turi neįprastą pagrindą remti banknotus, o ne korteles. Ji sakė parlamentui: „Vienintelė tikra teisėta valiuta Italijoje ir Europoje yra popieriniai banknotai, kuriuos išleidžia Europos centrinis bankas. Elektroniniai pinigai nėra patvirtinta teisėta valiuta.“

Tokie Italijos naujosios dešiniųjų vyriausybės planai padidinti mokėjimų grynaisiais pinigais ribas, kaip reikiant įsiutino opoziciją, kurios teigimu, tokie sprendimai prieštarauja įsipareigojimams ES dėl mokesčių skaidrumo didinimo.

Mokesčių vengimas Italijoje yra nuolatinė problema – Iždo duomenimis, per metus vengiama sumokėti daugiau kaip 100 mlrd. eurų. 2019 m. buvo išvengta apie 18,5 proc. mokėtinų mokesčių.

Grynuosius pinigus, palyginti su elektroniniais mokėjimais, sunkiau atsekti, todėl didesnė tikimybė, kad jie bus naudojami neteisėtais tikslais. Vis dėlto versti žmones naudotis kredito kortelėmis kai kuriuose sluoksniuose yra nepopuliaru dėl laisvės ir privatumo priežasčių.

Italija tradiciškai buvo viena iš Europos Sąjungos šalių, kurios ekonomika labiau pagrįsta grynaisiais pinigais, tačiau pastaraisiais metais ši tendencija pasikeitė – prasidėjus COVID-19 pandemijai vis labiau populiarėja atsiskaitymai kortelėmis.

4.4 14 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
stasys

protinga moteris . Tie kas vagia mokesčius tikrai apsieina ir be grynu . Aš kaip tik galvočiau jog ‘sumakliavoti’ kur kas paprasčiau didelėmis sumomis jei ta darai elektronine valiuta . Viskas ant akių , mokesčiai mato o prisikabinti ir neišeina .:))))

Defector

Elektroniniai pinigai ir kortelės-puikus išradimas.
Technologija yra neytrali.
Virtuviniu peiliu gali atsiriekti duonos.
Arba nužudyti.
Tai va, elektroniniai pinigai ir kortelės yra peilis, valdžios smeigiamas į mūsų laisvės nugarą.

Jules

Tikrai taip.

Patriot Daily Digest

Floridos valstijos vyriausiasis finansininkas Jimmy Patronis sakė, kad valstijos iždas pašalins BlackRock – nekilnojamojo turto įmonę, kuri kontroliuoja beveik 2 mlrd. USD Floridos valstijos vertybinių popierių – dėl to, kad BlackRock taikė „Aplinkos socialinius ir valdymo standartus“ (taip pat žinomus kaip ESG balai). Valstija įsakė Floridos saugojimo bankui nedelsiant pašalinti „BlackRock“ vadovus iš vertybinių popierių valdytojo pareigų. BlackRock nevaldys 600 mln. USD vertės trumpalaikių investicijų, todėl nedelsiant įšaldys 1,43 mlrd. USD ilgalaikius vertybinius popierius. „Iki 2023 m. Florida nutrauks visus finansinius ryšius su Blackrock. Finansų direktorius pareiškė, kad Larry Finkas, BlackRock generalinis direktorius, vykdo misiją pakeisti pasaulį. BlackRock valdė 1,43 mlrd. USD investicijų, susijusių su įmonių įsipareigojimais, turtu užtikrintais vertybiniais popieriais ir savivaldybių obligacijomis. Floridos finansinių paslaugų departamentas turi maždaug… Skaityti daugiau »

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top