Gabrielius Landsbergis susizgribo: „Mums nereikia valdžios bet kokia kaina“

Jurga Tvaskienė | „Lietuvos žinios“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininku perrinktas Gabrielius Landsbergis teigia, kad jo partija neatsisakytų derėtis dėl dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje, jei būtų pakviesta. Tačiau, jo manymu, šiuo metu valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) yra ištikta milžiniškos lyderystės krizės, tad neaišku, kas ir už ką joje atsakingas.

„Noriu pabrėžti: mes niekada neatsisakėme derėtis (dėl dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje – aut.). Tačiau – norėčiau, jog tai būtų parašyta didelėmis raidėmis – iki šiol mūsų į derybas niekas nepakvietė, tik anksčiau leido suprasti, kad patys turėtume prašytis. Mums nereikia valdžios bet kokia kaina. Jei rinkimus laimėjusi LVŽS mano, kad TS-LKD yra ta jėga, kuri padėtų jiems priimti svarbius sprendimus, atsižvelgiant į mūsų programą, patirtį ir panašiai, galime derėtis: tokia mūsų pozicija buvo visada“, – interviu dienraščiui „Lietuvos žinios“ sakė Gabrielius Landsbergis.

Vertybės – ne tik pavadinimas

Savaitgalį vykusiame TS-LKD suvažiavime, kuriame dar ketveriems metams buvote patvirtintas pirmininku, pristatėte idėją keisti partijos pavadinimą – tapti tiesiog Tėvynės sąjunga. Ar toks sumanymas neįžiebs naujos įtampos organizacijos viduje?

Nuotaika suvažiavime buvo labai pakili. Jaučiau, kad jeigu pačiame suvažiavime būtume balsavę dėl pavadinimo, greičiausiai jį būtume pakeitę. Vis dėlto suprantu, kad tai jautrus klausimas. Pasiūliau atsigręžti į žmones, paklausti, ką mano skyriai. Kadangi tokios formuluotės partijos įstatai neleidžia, kaip kompromisą pateikiau siūlymą įrašyti į įstatus plebiscito instrumentą. Pažadėjau partijos nariams, atvykusiems iš visos Lietuvos, kad pirmasis plebiscitas bus būtent dėl pavadinimo.

Suvažiavimo metu kai kurie partijos senbuviai, pavyzdžiui, Rimantas Jonas Dagys, idėją trumpinti partijos pavadinimą siejo su atsitraukimu nuo krikščioniškųjų vertybių, kurias puoselėja partijos krikščionių demokratų sparnas.

Tai daugiau asmeninė R. J. Dagio, o ne visos partijos pozicija. Svarstymus dėl pavadinimo keitimo paskatino idėja, kad neteisinga uzurpuoti tikėjimą kaip vertybę. Daugelis mūsų partijos žmonių, nepriklausančių krikdemams, neretai pasijusdavo taip, lyg Bažnyčia priklausytų tik vienai grupei, vienai frakcijai, kad tikėjimas ir vertybės – tik jų prerogatyva. Bet tai nėra tiesa. Tiesą sakant, šiandien krikdemais, dvasine prasme, save laikyti gali kur kas didesnė grupė partijos – ir ne tik jos – žmonių. Taigi pasakymas, kad svarbu tik tos trys raidės (LKD – aut.), o visi kiti yra nebe „vertybininkai“, dažnu atveju žeidžia.

Noriu pabrėžti, kad mūsų partijoje vertybės yra kur kas giliau. Ir ne pavadinimai jas apibrėžia.

Krikdemams siūlo susitelkti

Konservatoriai su krikščionimis demokratais susijungė 2008-aisiais. Kodėl, jūsų manymu, šie du sparnai iki šiol taip ir nesusivienijo?

Manau, tai lemia principinis noras pabrėžti savo atskirtį. Vis dėlto nemanau, kad teisinga aukoti tiek laiko skirtumams partijos viduje ieškoti. Duok Dieve, kad galėtume paaiškinti, kuo skiriamės nuo kitų partijų.

Straipsnio tęsinį skaitykite portale lzinios.lt.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kad ir geras šachmatininkas

V.Landsbergis ,bet padarė didelę klaidą,kad nepatarė anūkui palūkėti bent 10 metų,pabūti eiliniu,o tik paskui veržtis į lyderius.Landsbergių Lietuvai darosi jau per daug.Nors buvo laikas,kai buvo jų laikas ir jie buvo reikalingi.

Nu ir melagių melagis

Jam nereikia valdžios? Jie ir miegodami svajoja kaip įlysti į valdž\ią, kad daugiau prisivopgtų.

Dzeikas

Geram Sachmatininkui: Anukas, jei bandytu savarankiuskai , be senelio protekcijos daryti kariera sajudiniu partijoje iki siol veliavos kota per suvaziavimus laikytu, o ne pirmininkautu.
I partijos pirmininkus labai konkreciai buvo nusitaikiusi Degutiene ir savo kruopsciu darbu, karierizmu geraja ta zodzio prasme ji tikrai uzsitarnavo buti sajudiniu (laikinai atidedant pacios partijos vertinima, t.y. kalbant grynai apie sajudiniu KADRU politika) vadu.
Ir dabar klausantys to neberndylos nusikalbejimu kaip tai keista darosi.Anukas girnapuse prie kojos, o jie apsimeta kad tai auskaras ausyj ir kitus bando itikinti.

Skaitėt?

Kubiliui reikia Žečpospolitos Polskos čia, Lietuvoje.

Džeikai,

Degutienė užsitarnavo būt LDDP karaliene Konciervų partijoje.

O kam

anūkėliui valdžia?Už jį viską padaro „geradariai”. Štai STT apklausė anūkėlį, bet jiems „geradarių” gloėjų buvo pasiūlyta palūkėti su viešinimu. Ir ką gi-„principingoji” STT klusniai sutiko palūkėti pora savaičių. Taigi, taip gaunasi, kad valdžią, virtualią, tskant. anūkėlis jau ir turi.

Neįtikėtina

Bjauriausia palaižūnų partija. Jei Lietuvoje dar užsiliko stalininio raugo, tai tik konservų gretose. Paleckiukas lyginanat su Anūku – tikras demokratas.

...

Puikybe temdo prota , pavadinima pakeites atgaivins paliegeli !

Siūlymas

Tėvynės išpardavimo sąjunga – tinkamiausias pavadinimas partijai, kurios vienintelė nors kruopščiai dangstoma, bet lengvai apčiuopiama vertybė – elito galia ir pinigai.

Reikia-nereikia

Šitas broileris nori pigios valdžios. O gal net nemokamos. O gal net su primokėjimais, kad tik nenorintį valdžios anūkėlį į valdžią pritraukti.

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top