Gailiaus sekimo skandalas: už įslaptintą melą VSD neatsako

Tomas Dapkus | Alfa.lt

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas ketina „smulkiai išanalizuoti, kada ir kodėl buvo pradėtas operatyvinis tyrimas prieš (tuometinį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktorių – Alfa.lt) Vitalijų Gailių“. Tuo metu Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinis direktorius generolas Gediminas Grina viešai gina savo pavaduotoją Romualdą Vaišnorą, kurio pažymos pagrindu ir buvo pradėti slapta sekti tuometiniai FNTT vadovai. VSD vadovo teigimu, „už įslaptintas pažymas atsakomybės niekas paprastai neneša“. Nepaisant pakartotinio Vilniaus apygardos teismo sprendimo, konstatuojančio, kad Generalinė prokuratūra nepagrįstai nepradeda ikiteisminio tyrimo R. Vaišnoro atžvilgiu, Dariaus Valio vadovaujama teisėtvarkos institucija toliau vengia imtis įtakingo VSD pareigūno.

VSD slaptą sekimą tirs Seimo komitetas

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas ketina „smulkiai išanalizuoti, kada ir kodėl buvo pradėtas operatyvinis tyrimas prieš (tuometinį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktorių – Alfa.lt) Vitalijų Gailių“. Komitetas tyrimo žada imtis iškart po Seimo Etikos ir procedūrų komisijos išaiškinimo, kurį planuojama gauti trečiadienį. Tai LNK „Alfa“ savaitei“ pareiškė komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas.

„Seimas pavedė Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijai ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto ištirti. Esame užklausę Etikos ir procedūrų komisijos, kokie klausimai turi būti mūsų veiklos akiratyje ir kokie mums įgaliojimai suteikti – ar kaip komiteto, ar kaip specialiosios komisijos, kuri turi didesnius įgaliojimus. Lapkričio 6 dieną renkasi Etikos ir procedūrų komisija, atsakys į tą klausimą“, – sekmadienį pareiškė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas A. Paulauskas.

Parlamento komiteto vadovas žada nuodugnų tyrimą.

„Mes į visus tuos klausimus turėsim duoti labai aiškius atsakymus, labai smulkiai išanalizuoti, kada pradėtas operatyvinis tyrimas prieš Vitalijų Gailių, kodėl jis pradėtas ir visus kitus klausimus, kurie susiję su ta istorija“, – žada komiteto pirmininkas A. Paulauskas.

Skandalingas saugumo generolo pareiškimas

Tuo metu Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinis direktorius generolas Gediminas Grina viešai gina VSD generalinio direktoriaus pavaduotoją Romualdą Vaišnorą, kurio 2011 metų lapkričio 17 d. slapto tarnybinio pranešimo pagrindu pradėti slapta sekti tuomečiai Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) vadovai generolas Vitalijus Gailius ir majoras Vytautas Giržadas.

MELAGINGI VAIŠNORO RAŠTELIAI VSD VADOVO NEDOMINA

„Čia vieną aspektą reikia paminėti. Šita pažyma, vėlgi aš negaliu garantuoti, ji pirma ar paskutinė, nes aš nesu prokuroras, bet ji buvo įslaptinta, o už įslaptintas pažymas atsakomybės niekas paprastai neneša, nes mūsų svarbiausias rūpestis – informaciją saugoti, įskaitant ir asmens duomenis apie kitus asmenis. O jeigu kas nors paskui išviešina arba patys išsireikalauja, tai aš tada nieko negaliu komentuoti”, – Alfa.lt pareiškė VSD vadovas G. Grina.

Tokie Valstybės saugumo departamento generalinio direktoriaus pareiškimai stebina parlamentarus.

„Esu įsitikinęs, kad jie visiškai atsako už pažymų turinį, už tai, ką jie ten rašo, ir jeigu jie tikrai neperspėja vadovų arba suklaidina, jie tikrai turi nešti atsakomybę. G. Grina tikrai nėra teisus. Labai blogai būtų, jeigu šitaip viskas vyktų, tada klausimas, o kokį tikslą turi VSD, jeigu tikrai jisai manipuliuoja – ar jis veikia savarankiškai, ar jis yra valstybės institucija“, – komentuodamas VSD vadovo žodžius sekmadienį pareiškė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas A. Paulauskas.

„Jei jau ir VSD vadovas viešai pasisako apie tai, kad paprastai už įslaptintą melą niekas neatsako, tai darytina išvada, kad ši institucija pagal savo kompetenciją paprastai ir nuolat valstybės vadovus aprūpina melaginga informacija“, – Alfa.lt sakė buvęs FNTT direktorius, o dabar Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas generolas V. Gailius.

Visą tekstą skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Šią tvarką

reikia keisti.Ir pareikalauti.Kažkas turi pareikalauti ir išsiaiškinti,kas atsako?

Anikė

Anksčiau ilgaliežuvės-pletkininkės prie durų pasiklausydavo,kas dedasi pas
kaimynus,savaip,pagal savo išprusimą aiškindavo.O dabar tuo pačiu užsiima šis
duetas.Nyku darosi.Gal įslaptinta,kad ir miegamajame sekė?Įdomu,ką apie tokį
„stebėjimą pro rakto skylutę”pasakytų psichiatrai?

Norma

na tai gi viskas tvarkoj, viskas kaip ir turi būti: juk žinome, kad Lietuvoje teismų sprendimų vykdyti nėra reikalo. Išskyrus, žinoma vieną – kai reikia nutildyti pedofilų išnaudotą vaiką

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top