Galutinis teismo sprendimas: A.Kentra ir „Miško broliai” iškeldinami iš jų pačių statytų pastatų

Justina Gafurova | respublika.lt

Lietuvos Aukščiausiasis teismas šiandien paskelbė galutinį sprendimą byloje, kurioje su valstybe teisiasi partizanas Albinas Kentra, bandydamas išsaugoti savo rankomis kurtą „Miško brolių” draugijos pastatą Vilniaus centre. Teismas nepakeitė anksčiau buvusių teismų sprendimų ir pritarė, kad bendrija tik statė pastatus, o kadangi bendrijos veiklą rėmė valstybė, pastatai jai ir priklauso. Bendrija ir A.Kentra iškeldinami.

Tai galutinė ir neskundžiama nutartis, kuria nebuvo pakeisti anksčiau teismų priimti sprendimai. Tai reiškia, kad valstybė pripažįstama bendrijai patikėtų pastatų savininke, o pati „Miško brolių” bendrija kartu su A.Kentra privalo palikti patalpas.

Išnagrinėjęs bylą kasacinis teismas nurodė, kad Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (CK) nustatytas nuosavybės teisės įgijimo pagrindas yra siejamas su naujo daikto pagaminimu, o ne jo pagerinimu ir ši teisės norma neturi būti aiškinama plačiai. „Todėl CK 4.47 straipsnio 4 punkte nustatytas nuosavybės teisės įgijimo pagrindas pastačius daiktą negali būti aiškinamas kaip suteikiantis nuosavybės teisę į svetimą daiktą, kai kitas asmuo, naudodamasis juo, tą daiktą pagerina (pavyzdžiui, suremontuoja, atstato) nesant daikto savininko sutikimo dėl nuosavybės teisės perleidimo ar teisinio reglamentavimo, nustatančio tokią valdytojo teisę”, – nurodo teismas.

Kasacinio teismo išplėstinė teisėjų kolegija pritarė bylą nagrinėjusių teismų išvadai, kad nustatytos aplinkybės, susijusios su valstybės skirtu finansavimu Pastatams atstatyti ir remontuoti, leidžia teigti, jog valstybė turėjo tikslą ne remti atsakovę, kaip organizaciją, o vykdyti valstybės funkcijas – tvarkyti Vilniaus miesto senamiestį ir ugdyti pilietinę visuomenę. Spręsdama dėl Pastatų statytojo teisinio statuso, išplėstinė teisėjų kolegija nurodė, kad, sprendžiant dėl Pastatų statytojo, turi būti vertinamas lėšų, kuriomis finansuota Pastatų rekonstrukcija, pobūdis, jų skyrimo ir panaudojimo tikslai. Išplėstinė teisėjų kolegija nusprendė, kad ginčą nagrinėję teismai teisingai aiškino Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 2 straipsnio 99 dalyje įtvirtintą statytojo sąvoką.

Šias patalpas be elektros, vandentiekio ir šildymo sistemos „Miško brolių” draugijai dar 1992 m. perdavė Gedimino Vagnoriaus vadovaujama Vyriausybė. Nuo to laiko A.Kentra su bendraminčiais sugebėjo pakeisti 63,5 proc. pagrindinių konstrukcijų ir sukurti 44,36 proc. naujo bendrojo ploto. 2011 m. neskundžiama nutartimi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nustatė, kad „Miško brolių” draugija pakeitė didžiąją dalį pastato ir iš esmės sukūrė naują daiktą. Tačiau 2012 m. Andriaus Kubiliaus Vyriausybė patalpas perdavė Turto bankui, o šis 2017 m. pareikalavo išsikelti. Šiuose rūmuose, kur šildomas tik vienas mažas kambarėlis, ne vienerius metus glaudžiasi ir pats A.Kentra. Partizanas visą gyvenimą regėjo, kaip šiuose rūmuose ateityje duris visuomenei atveria istorinės atminties centras su vaizdo ir dokumentų archyvu, biblioteka.

2021 m. sausio 29 d. nutartimi Vilniaus miesto apylinkės teismas nusprendė, kad pastatų rekonstrukcijai didžiąją dalį finansavimo skyrė Vyriausybė iš rezervo fondo, todėl galima traktuoti, kad valstybė ir yra pastato savininkė. Konkrečių įrodymų apie tai, kad darbai buvo vykdomi ir fizinių asmenų lėšomis, nenustatyta, vadinasi, draugija pastatu naudojasi neva neteisėtai ir turi būti iškeldinta.

Toks sprendimas buvo apskųstas Vilniaus miesto apygardos teismui. Tačiau ir jis sprendimo nepakeitė. Nors teismas ir nustatė, kad tiek valstybinės institucijos, tiek draugija, kuri visą laiką veikė patalpose, suprato, kad 1992 m. balandžio 30 d. Vyriausybės potvarkiu patalpos buvo perduotos naudotis neatlygintinai, tačiau nebuvo pasirašyta jokia tai patvirtinanti sutartis. Todėl teismas, nepaisydamas susiklosčiusio neformalaus susitarimo santykių, priėmė sprendimą bendriją iškeldinti. Netgi teisme liudijęs Vyriausybės potvarkį pasirašęs G.Vagnorius patvirtino, kad „Miško brolių” bendrija, nors ir naudodama valstybės paramos ir kitas lėšas, atstatinėjo ir rekonstravo nekilnojamąjį turtą sau, savo ir valstybės reikmėms, nebuvo valstybės rangovu.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tomas Jakutis

„Šias patalpas be elektros, vandentiekio ir šildymo sistemos „Miško brolių” draugijai dar 1992 m. perdavė Gedimino Vagnoriaus vadovaujama Vyriausybė.“
#
Matyt labai neteisingai vyko tas PERDAVIMAS, jei paskui galima teisėtai ATIMTI.
Ar negėda trupučiuką, p. Vagnoriau?

Dronas

Stribai siautėja visose Lietuvos respublikos institucijose, viešajam gyvenime ir politikoje. Putinas trina rankutes. Jeigu ne Ukraina ir jų didvyriškas pasipriešinimas, šita stribų ir jų išperų publika, jau stovėtu pasitikdami rusų tankus su gvazdikais rankose.

Al.

Tai Valstybės vadovai gali paaiškinti kokiu tikslu valstybė rėmė namų atstatymą? Ar tam, kad Lietuva turėtų Pasipriešinimo okupacijoms archyvą, ar tam, kad turėtų pretekstą pastatą atimti ? Ir ką darys atėmus? Parduos iš varžytinių ? O tas, kas turės tam kelis milijonus įrengs ten turbūt linksmybės namus ? Kaip kažkada sovietai Martyno Mažvydo bažnyčioj kiaulidę ? Čia koks nors Karbauskis turi gerą progą išpirkti savo nuodėmes.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Tokia žinia patvirtina tai, kad Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga (LPKTS) susidėjo su labai klastigais Lietuvos priešais landsberginiais banditais, susidėjo su savo budeliais.
– Atsipeikėkit politiniai kaliniai tremtiniai bei jųjų šeimos nariai.
– Net Angelė Jakavonytė (partizano Tigro) dukra susidėjo su savo budeliais landsberginiais anušauskiniais. Apgailėtinas Angelės žioplumas – katastrofa.
_____________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų antikonstitucinio (neligitimaus) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų.
2022 spalio 7

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

(žinia)
Politinių kalinių ir tremtinių frakcija yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (konservatoriai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, krikščioniškieji demokratai) struktūrinis padalinys, vienijantis ir atstovaujantis TS-LDK narius – buvusius pasipriešinimo okupacijoms dalyvius, politinius kalinius ir tremtinius bei kitus TS-LDK narius, puoselėjančius tautines ir krikščioniškąsias vertybes.

Pirmuoju Frakcijos pirmininku išrinktas Povilas Jakučionis.

2019 TS-LKD PKTF pirmininku išrinktas Arvydas Anušauskas.
Vadovai

Balys Gajauskas
Povilas Jakučionis
Antanas Lukša
Gvidas Rutkauskas (dabartinis)

Cha cha cha

Iškeldina tie, kurie remia Okrainą:)

Dzeikas

Po zodziu ,kad neirodyta,kad draugija savo lesomis reme pastato renovacija, galima konstatuoti, kad 1990m kovo 11d gimes Leviatanas, pabaisa prie kurios atsiradimo prisidejo ir minima brolija, suede savo gimdytoja.
Kad kovo 11d Aktu gimes padaras,3 respublika yra ubliudkas , leme patys gimdytojai sutike, kad nekaltumo prezumpcija toje respublikoje negalios.Na tautos priesai intrigomis neuzkariautu Lietuvos.Rusai neuzkariavo – patys lietuviai paskers ir rusams parduos.
Kiaule uzgimes, ereliu neskrajosi.

klasika: stribai ima partizanų turtą

VSIO ZAKONNO
labai daug turto stribvaikiai atėmė iš lietuvių per „teisingumo” sistemą.
(svarbiausia, kad nei vienas rusas, žydas, komunistas, kgbistas nebuvo paliestas.)
VOT !!!

Dzeikaa

Kaip suprantu „Misko brolija” atsakovai sioje byloje, o valstybe atatinjamai ieskovas. Atsakovas tvirtina, kad minimo namo valstybe atimt negali, nes jie atsakovai idejo i namo verte savo darba, t.y. vykde remonta savo jegomis ir pinigsis greta tu, duotu valstybes. I ka teismas pareikalavo IRODYTI. Atsip. gerbiamo Kentros ir Brolijos, su visa pagarba, bet JUS LOCHAI! Kodel? Todel kad sutikote zaisti vagiu taisyklemis. Ieskovas privalo irodyti, kad jus NEinvestavote i gincyjama nama, o ne jus, kad investavote. Ir jeigu teismas nesutinka nagrineti byla iseinant is nekaltumo pozicijos principo, tai siuskite toki teisma , ir valstybe kuri tokius istatymus sukure, nax…uj! Tada byla bus automatiskai isspresta ne Brolijos naudai? Ji ir taip isspresta ne jusu naudai ir veliau uzgincyti teismo sprendimo negalesite,… Skaityti daugiau »

Dzeikaa

Klasikai:
Neapsimesk labai gudriu.
„Vsio zakonno” antrinis, isvestinis teiginys. Nes pirmiausia reikejo sukurt tuos „zakonus” ,kad butu „zakonno”.
Tai stai, AMB pries istardamas sia sakraline fraze turejo gauti konsensusa, sutikima kad bus vadovaujamasi tais „zakonais” pagal kuriuos bus sprendziama byla.
Toki sutikima is tautos AMB ir Co GAVO.
Ir jau po to pritaike savo reikaliukus tvarkyti.Sutvarke ir pasake: Vsio zakonno.
Tad keikite patys save, kad jus apmulkino.Ne apgavo, o butent apmulkino.
Tad AMB visiskai teisus: viskas juridiskai teiseta nes sprendimas priimtas pagal tautos aprobuotus istatymus.

vava - stalinistai dzeikai

stalinas grobė šalis, masiškai žudė, trėmė – irgi VSIO ZAKONNO

(kad ir taip viems aišku kad lietuviškai net nomakantis dzeikas – eilinis pizdukėlis kgbistėlis)

Dzeikas

Durneli, nelisk i teismo bylas nes tautine mokykla tau smegenis iskruso.Nejauti skirtumo tarp minksto ir lengvo.
Medicina cia bejege.

Al.

1.Atstatydami namus, sklypo ar griuvėsių valdytojai turėjo pasirengti projektą. Projektą užsakyti – būti statytoju – galėjo tik teisėtas griuvėsių savininkas arba naudotojas. Su sklypo sąvininko sutikimu. Tai kas ant projekto įvardintas Statytoju, tas ir buvo tuo metu sąvininkas arba teisėtas nuomininkas. 2.Bet, kas juo bebūtų, valstybė visada gali padovanoti turtą nusipelnusiam žmogui ar draugijai (kaip padovanojo sklypą Landsbergiui Žvėryne ar sklypą Stasio Eidrigevičiaus muziejui Panevėžy. 3.Valstybė pinigais remia bažnyčių tvarkymą, remia ūkininkus – bet tuo neįgyja teisės į jų turtą. Nebent, duodami pinigus, pasirašė atitinkamą sutartį. Kitaip, labdaros fondai įgytų teisę į žmonių ar draugijų, kuriuos jie remia, turtą. 4. Yra ir geroji šios niekšybės pusė – politiniai kaliniai, tremtiniai, krikdemai ir kiti gerieji žmonės turi progą pamatyti ką jie… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Al.ui: Nieksybe buvo ivykdyta ne tada , kai is Brolijos ateme nama, o tada kai buvo sukurti istatymai kuriu pagalba galima susidoroti su valdziai nepatinkanciais. Tupi patriotai mane kad tie istatymai bus panaudoti pries Rusijos 5 kolona. Todel Uspaskichas ne karta ta chebra ir pravardziavo „tupais”. Nes tik tupiems nedaeina, ir jie mano, kad tie sukti vagiu istatymai bus panaudoti ne pries juos. Kodel ne pries 5 kolona? Todel, kad vagiu istatymai sukurti ir naudojami ant Lietuvos gerai veikia kai reikia nulauzt pavieni zmogeli, pries organizacija su stipriu finansiniu ir ypac organizuotu uznugariu tie istatymai bejegiai. Lietuviai eilini kart norejo pagadint ora rusams, bet susiterse savo paciu apatinius. Kentra buvo sudorotas(Venckiene beje taip pat) ne del nieksu valdzioje, bet del… Skaityti daugiau »

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top