Garis Kasparovas abejoja, kad dėl Baltijos šalių NATO ryžtųsi branduolinei eskalacijai

laikmetis.lt

Politinis aktyvistas ir buvęs Rusijos šachmatų didmeistris, pasaulio čempionas Garis Kasparovas perspėjo, kad jei JAV nesugriežtins pozicijų Rusijos atžvilgiu, sekantys Maskvos taikiniai bus Lenkija ir Baltijos šalys.

„Čia jau yra Trečiojo pasaulinio karo pradžia ir Ukraina tiesiog yra pirmajame šio karo fronte. Kai Bidenas ir NATO sako, kad tikrai gins Baltijos šalis, jei jas puls Putinas, aš jau nebesu tuo tikras. Jeigu bijoma įvesti neskraidymo zoną virš Ukrainos, kad esą neišprovokuotume branduolinio karo, tai kuo Estija bus svarbiau nei Ukraina? Dėl Baltijos šalių NATO jau ryžtųsi branduolinei eskalacijai, ar dar ne?“, – socialiniame tinkle klausė G. Kasparovas.

„[Putinas] persikels į Baltijos šalis arba Lenkiją, nes jis nori eskalacijos“, – sakė Kasparovas penktadienį laidoje „Rytas su Marija“. – Tai yra įprasta bet kokios diktatūros raida, diktatoriai niekada nesustoja tol, kol yra sustabdomi jėga“.

„Kaip ir sakiau 2014 m. diktatoriaus nesustabdymas laiku ateityje turi vis didesnę kainą. Sprendimai, kurių būtų užtekę Putinui sustabdyti 2014 m. šiandien jau nebepakankami. Ir ta kaina toliau auga“, – teigė aktyvistas.

„Tačiau jei jis persikels į Baltijos šalis, Xi Jinpingas persikels į Taivaną“, – tęsė jis.

„Kadangi Lenkija ir kitos Baltijos valstybės liko pažeidžiamos Putino agresijos, vienintelė galimybė yra sąjungininkams sutelkti milžiniškas NATO karines pajėgas Baltijos šalyse“, – teigė šachmatininkas.

Jis sakė, kad nors tai „ne mūsų pasirinktas karas“, „neturime kito pasirinkimo, kaip tik pademonstruoti“, kad esame „pakankamai stiprūs, kad atremtume Putino atakas prieš mūsų civilizaciją“.

Kasparovas tikėjosi, kad prezidentas Bidenas atkurs Amerikos lyderystę, bet pabrėžė, kad Bideno Rusijai skirtos ekonominės sankcijos galiausiai yra „neefektyvios“.

„Administracija atsilieka nuo Europos… jau per vėlu“, – „Fox Business“ kanalui sakė politinis aktyvistas. „Šios sankcijos galėjo būti veiksmingos [Putinui] prieš šešis mėnesius.

„Šios administracijos veiksmai buvo gerokai per menki, nei reikėjo žinutei nusiųsti ir užkirsti kelią naujam karui“, – pridūrė Kasparovas.

Kasparovas taip pat pažymėjo, kad Kinija „labai atidžiai“ stebi, kaip Rusijos karinės pajėgos tęsia invaziją į Ukrainą ir perima didžiausios Europoje atominės elektrinės kontrolę. Jis prognozavo, kad didėjantis eskalavimas gali paskatinti Kinijos invaziją į Taivaną.

„Mūsų politika Taivano atžvilgiu priklausys nuo karo Ukrainoje baigties“, – sakė jis. „Kiekvienas diktatorius pasaulyje dabar stebi Ukrainą, bandančią išsiaiškinti, ką jie gali daryti toliau.“

Anot Kasparovo, NATO karinis atsakas, remiant Baltijos šalis yra vienintelis kelias sumažinti Putino apetitą.

„Laisvasis pasaulis dabar turi parodyti, kad yra pasirengęs pasipriešinti šiam naujų diktatūrų, keliančių grėsmę pačiai pasaulio santvarkai, kurioje mes gyvename, egzistavimui“, – sakė G.Kasparovas.

Šaltinis: Fox Business

1 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kiekvienas

tikras patriotas-idiotas privalo nedelsiant padaryti šimtą popierinių lėktuvėlių ir perduoti Ukrainos ambasadai.

T0mas J.

Nepritariu Kasparovui.
Lietuvos rusai nepuls, nes NATO teritorijos pulti nedrįsta niekas. Bijo.
Dėl Baltijos šalių NATO ryžtųsi branduolinei eskalacijai ar nesiryžtų? Kol nepabandei – nesužinosi. Bet išbandyti baisu. Todėl niekas ir nebando. O kam? Nori ką nors pasigrobti? – yra valstybių nepriklausančių NATO.

nato mes atoma ant Lietuvos

kad atgrasytu Rusus!

ah.ą

matomai Haris nepažįsta Grybauskaitės… Duok bobai kirvį tai visą mišką iškirs

baisu

teisus. jankiai nesius savo bernus zuti uz ubagus – baltus!

Žemyna

Manyčiau priešingai – trys Baltijos sesės Kremliui tikrai nereikalingos, o štai jų užimama teritorija Baltijos pakrantėse – mirtinai reikalinga. Nuo Petro I-ojo laikų. Pasak jo, kuo daugiau pakrančių tau priklausys, tuo galingesnis būsi. Kiek RU savo ir vietinių gyventojų kraujo praliejo, kol tiek jūrų ir vandenynų pakrančių…

Putinas

NATO ir ukrufašistai nenorėjo kalbėtis su Lavrovu, tai dabar kalbėsis su Šoigu.

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top