Pedofilijos skandalo kontekste atsiranda bent keli klausimai, kurių teisėsauga niekada netirs ir net negali tirti. Tie klausimai pilietinei visuomenei, politinei sistemai kardinaliai svarbūs. Su pedofilija jie nesusiję, bet esmingai susiję su demokratija, jos kokybe ir Mūsų valstybės ateitimi.
Demokratijoje politiniai lyderiai atsako už tai, ką jie atsivedė į valdžią, ką protegavo.
Vienas iškiliausių VFR kanclerių – Willy Brandt – atsistatydino, kai sužinojo, kad jo referentas G. Guillaume yra Rytų Vokietijos šnipas. Simptomiška, Kancleris nelaukė viešo skandalo, pats paviešino savo problemą Prezidentui, šalies visuomenei ir oriai atsistatydino. Britų premjeras B. Džonsonas neseniai atsistatydino, be kita ko, ir dėl ydingos „pažinčių kultūros“…
Kas atvedė Pupuliuką žaliais plastmasiniais akinukais į Seimą, į partijos sąrašą? Tai ne teisinės, o būtent politinės ir moralinės atsakomybės klausimas. Padėtį komplikuoja dar viena problemėlė – įvykdytas Lietuvos visuomenės supjudymas dėl pasaulėžiūros.
Iš partijos sąrašo apačių Pupuliukas buvo rinkimų metu išreitinguotas į aukštumas ir šitaip pateko į Seimą. Seimo pedofilijos skandalas yra smūgis valdančiosios daugumos pasaulėžiūros doktrinai, rinkiminei programai, teisėkūros darbotvarkei, vykdomai politikai apskritai. Toji doktrina – radikalusis genderizmas, kurio didžioji dalis mūsų šalies piliečių ir rinkėjų kol kas nepriima. Dėl to šalyje seniai tvyro socialinis pasaulėžiūrinis konfliktas, kurio šiandien pafrontės valstybėje tikrai nereikia. Valdžios įtakojamos sisteminės medijos nuolat plėtojo naratyvą: „šeimų maršas =populizmas =„vėgėlių nerštas“ =homofobija =putinizmas… Nevertėjo valdantiesiems ir medijoms tokios lygties sudarinėti.
Tradicinių religijų mokymais grįsta pasaulėžiūra negali būti marginalizuojama ir smerkiama. Santuokos dalykus, vyro ir moters moralinius bei socialinius vaidmenis, tūkstančius metų reguliavo religija. Istoriškai neseniai – Smetonos Lietuvoje – net civilinės santuokos nebuvo. Anuometiniai žmogeliai santuokos sudaryti eidavo tik pas kunigą, pastorių, popą ar rabiną… Kas užsispyręs norėjo civilinės santuokos, privalėjo vykti į Klaipėdos kraštą, kuriame pagal Weimaro Konstitucijos inerciją civilinės santuokos institutas buvo.
Tradicinės pasaulėžiūros žmonių niekinimas, kuris pastaraisiais metais liejosi iš valdančiųjų ir iš sisteminių medijų, didžiulė klaida. Tai kėsinimasis į religijos ir sąžinės laisvę. Tai – bolševikų politikos klonuotas tęsinys. Pedofilijos skandalas Seime – daugelio suvokiamas, kaip „Dievo bausmė“ valdantiesiems. Genderistinę ideologiją jie privalėjo diegti nuosaikiu, diplomatišku įtikinėjimu, tik humanistiniais motyvais, vengdami masių niekinimo ir marginalizavimo.
Po žyminio įvykio – Seimo pedofilijos – kiekvienas rinkėjas, kuris turi smegenyse bent du vingius, privalės užduoti sau klausimą. Tai gal Pupuliukai todėl ir eina į valdžią, yra joje sutelktai proteguojami, kad buldozeriu stumtų reikiamus „pažangius“ įstatymus?
Tai – narkotikų dekriminalizavimas, taip pat amžiaus ribos, nuo kada galima „teisėtai“ santykiauti su paaugliais, sumažinimas. Toliau – šeimas šokiruojantis mokyklų atvėrimas genderizmui, taip pat žmonių ir šeimų, aktyviai viešumoje, ginančių tradicines pažiūras ir gyvenseną teisinis persekiojimas už tariamą diskriminaciją ir neapykantos kalbą.
Dalis įpykusių rinkėjų, žmonių dabar neišvengimai pradės demonizuoti VISUS valdančiuosius, o pedofilijos šleifas bus beatodairiškai generalizuojamas visam elitui, Seimui, medijoms. Esą, „visi jie tokie, dengia vienas kitą, varnas varnui akies nekerta…“. Šitokios ne visai adekvačios masių reakcijos niekas neuždraus ir nesuvaldys, visa tai atsispindės ir elektoralinėje elgsenoje daugel metų. Pasitikėjimas valdžia, politikais, medijomis dar labiau sumenks. Pafrontės valstybėje grėsmingai kaupsis socialinis-pasaulėžiūrinis konfliktas.
Demokratinių valstybių stabilumas ir potenciali galia kyla iš pasitikėjimo. Didžioji dalis žmonių tiesiog pasitiki valdžia, o nemaža dalis valdžią – charizmatinį darinį – dar ir nuoširdžiai gerbia. Valdantieji tuos dalykus dabar tiesiog trypia. Opozicija vadinama „šunų ruja“, o žmonės – homofobais ir „vatnikais“.
Teismas dėl galimos parlamentaro pedofilijos neabejotinai bus slaptas ir užtruks bent 3-4 metus. Jeigu iš viso įvyks. Slaptumas būtinas dėl nukentėjusių vaikų ir aukų apsaugos. Tikėtina, Pupuliukas bus paskelbtas nepakaltinamu, galimai kamavosi vyrukas dėl depresijos, netgi ketino žudytis, pasielgė iš nevilties netinkamai, tad ligonis jis o ne nusikaltėlis…. Nepakaltinamo ligonio statusas neša mažesnius reputacijos ir politinius nuostolius, nei nusikaltėlio pedofilo…
Politinės įtampos ir moralios politikos krizę pafrontės valstybėje reikia spręsti čia ir dabar. Valdantieji vengia pasakyti, kad gi konkrečiai atsivedė Pupuliuką už parankės į valdžią?
Būtent Seimo komisija, kurioje atsakymai teikiami prisiekus, gali procesus išskaidrinti, paskatinti ant „pažinčių kultūros“ paslydusių politikų atgailą ir atsistatydinimą. Pavojingas „garas“ būtų išleistas ir Lietuvos demokratijos traukinys puškuotų toliau…
Procesinės teisės ir valdžių atskyrimo principo išniekinimas
Pasirodo, LR Generalinė Prokurorė lemtingo penktadienio popietę buvo atbėgusi pas Seimo vadovybę neformaliai prazonduoti dirvos, ar Seimas skelbtų neeilinę sesiją dėl prokurorės teikimo…?
Manytina, šis gėdingas įvykis yra klaikus brežnevizmo recidyvas, liudijantys Lietuvos, kaip teisinės valstybės, vėžį. Teikimą dėl parlamentaro neliečiamybės panaikinimo Seimo ponybei turėjo pristatyti kurjeris. Ir taškas. Išskirtinės svarbos procesinio žingsnio išvakarėse įvyko šalies teisinės ir politinės ponybių neformalus susitikimas… Dabar visuomenė gali galvoti ką tik nori, o įtakingos ponios irgi gali kalbėti ką tik nori, versti viską viena ant kitos, kratytis atsakomybės. Nebent dabar visos keturios pačios sutiktų melo detektoriumi pasitikrinti…
Jei procesinis veiksmas gresia kažkam iš politinio elito, jei veiksmas potencialiai kėsinasi į valdančiosios partijos reputaciją, tai procesą vykdantis pareigūnas inicijuoja neformalius, neprotokolinius susitikimus su aukštąja valdžia, kurią tas procesinis veiksmas liečia. Tokia Lietuvos realybė.
Įsivaizduokite, kad STT arba prokuroras kokio nors valdžios pono sulaikymo išvakarėse atbėga, kaip teletabis, pasišnekėti neformaliai, ne protokolui. Tarkime, kaip čia mums visiems reiks elgtis per kratą ir pan.?
Čia Putino teisė: „saviems viskas, svetimiems įstatymas…“, čia visų lygybės prieš įstatymą principo pažeidimas ir teisinės valstybės idealo mirtis.
Ikiteisminis tyrimas dėl Seimo pedofilijos pradėtas lapkričio 15 d. Vadinasi, kriminalinė žvalgyba galėjo prasidėti dar mėnesiu ar keliais anksčiau. Tad gali būti, kad toji apgailėtina teisėsaugos teletabių akcija realiai pedofilijos tyrimui ir nepakenkė. Tą akcentuoja ir pati N. Grunskienė.
Žmogiškai galima N. Grunskienę suprasti. Baiminosi kažko panašaus į Garliavos skandalą, baiminosi, kad Seimas nepatvirtins metinės ataskaitos ir pan. Visgi kraštutinai ydingas yra pats principas – inicijuoti procesinio veiksmo išvakarėse neprotokolinius neformalius pašnekesius… Tokiomis sąlygomis reikšminę informaciją galima perduoti mimikos, akių mirktelėjimo, lakoniško gesto pagalba.
Yra pasėta didžiulė abejonė, kyla nepasitikėjimo krizė. Tokių dalykų net regimybės turi būti išvengta. Dėl vieno nepagalvoto žingsnio šalyje kilo politinė suirutė ir teisėsaugos krizė, pastarosios bent jau reputacinė krizė. Panašu, jog kažkieno pečiams Generalinio prokuroro mantija ir atsakomybės našta per sunki buvo…
Kas kitas, jei ne Seimo specialioji komisija dabar gali ir privalo ištirti bei įvertinti Generalinės prokurorės elgseną? Gal ji pati dabar save ir savo poelgį ištirs, gal paves tai padaryti žemesniam prokurorui?
Mes šitaip kuriame precedentus, kuriame teisinę valstybę ir demokratiją arba visa tai naikiname. Tai susiję ne su pedofilija, o su demokratijos ir teisinės valstybės kokybe, su mūsų valstybės ateitimi.