Gediminas Merkys. Referendumo šmėkla klajoja po Lietuvą? O gal VU TSPMI išsikastruoja dvasiškai?

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto magistrantė Delfi portale aiškina, koks klaikus blogis demokratijai, modernybei ir visuomenės gerovei apskritai yra referendumai (ČIA)….

Referendumai mat susiję su didele rizika. Liaudis, suprask, durna kaip trejų metų vaikas ir nieko protingo pati nuspręsti negali.

Iš principo negali. Viską, ko reikia visuomenei ir valstybei, „teisingai“ nuspręs išmintingi išrinktieji – politbiuras. Tarkime, nedidelis būrelis D. Žalimo tipo veikėjų, neformaliai pasitaręs su patriarchu, Kubiliumi ir Juknevičiene.

Jauna mergaitė, studentė, o mąstysena jos kaip sovietinės 1936–1938 m. komjaunuolės. Būsimoji politologė atvirai kviečia pasišluostyti į LR Konstituciją. Pastaruoju metu tai labai madinga.

Referendumų kritika paneigia atstovaujamosios demokratijos esmių esmę. Paneigiamas interesų grupių išklausymas, viešas politinis diskursas, dialogas ir debatai; pažiūrų ir politinių scenarijų pliuralizmas; kompromisų ir susitarimų paieška. Paneigiama ir tikroji politinė lyderystė, kuri, be kita ko, pasireiškia gebėjimu pasiūlyti politinei darbotvarkei pokyčių ir problemų sprendimo idėjas, susitarti su oponentais, įtikinti mases.

Visas vizijas ir sampratas, kaip „teisingai“ gyventi, mums išvems ir už mus sustrateguos būrelis iškilių žynių… Savotiška politinė-pasaulėžiūrinė konklava. O mes visi – neįgalūs bulvių valgytojai, sąskaitų apmokėtojai, vandens tualete nuleidėjai…

Matyt, patyrusių sisteminių apžvalgininkų tarpe neatsirado savanorio, kuris atvirai imtųsi tokio odiozinio vaidmens – paneiginėti referendumo civilizacinę ir politinę vertę. Tada pasikvietė gudručiai tam vaidmeniui naivią magistrantę-komjaunuolę.

Jei Lietuvoje turėtume normalų VSD, tai toji spectarnyba turėtų pasidomėti, kas kėsinasi į LR konstitucinę santvarką? Kas suvedžiojo naivią studenčiokę, kas už jos stovi ir kas jai diriguoja?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top