Gediminas Merkys. Valdžios bandymai kriminalizuoti taikų streiką – autoritarinė atgyvena

Kas atsitinka, jei normalios valstybės sostinėje, jos Rotušės aikštėje, tūlas pilietis numeta ant grindinio banano žievelę? Tokią geltoną, tik 75 gramus sveriančią? Idealiu atveju budintis policininkas surašo administracinių teisės pažeidimų protokolą, o pažeidėjas susimoka kelių dešimčių eurų baudą.

Kas atsitinka, jei susivieniję ūkininkai traktoriais išpila, tarkime, prie Ispanijos žemės ūkio ministerijos ar parlamento kelis šimtus tonų apipuvusių pomidorų? Gerai, jei tik pomidorų. Yra būta atvejų, kai analogišką kiekį mėšlo…

Už 75 gramus – administracinė bauda, už tonas mėšlo ar pomidorų puvėsių – nieko, jokių sankcijų, nė mažiausios prievartos iš valstybės pusės? Kodėl? Todėl, kad demokratinės valstybės valdžia ir visuomenė natūraliai, tradiciškai sugeba aiškiai atskirti, kur yra teisės pažeidimas, o kur yra masinis, bet iš principo dar taikus socialinis protestas. Demokratijose taikūs socialiniai protestai niekada (!) nėra kriminalizuojami. Tai – savotiškas indikatorius, demokratiškumo testas.

Kas visada bando kriminalizuoti net menkiausią taikų socialinį protestą? Teisingai, Kinija, Baltarusija, Rusija… Pasirodo, ir mūsų Lietuva. Premjeru būnant A. Brazauskui, Lietuvos ūkininkai bandė blokuoti kelius pasitelkdami sunkiuosius sovietinius traktorius „Kirovec“. Dabar tokių degalų rijikų nebeliko. Ką tada darė A. Brazauskas? Spjaudė ugnimi ir reikalavo, kad ūkininkai būtų teisiami už riaušių sukėlimą, kad kiekvienas gautų bent po 5–7 metus kalėjimo su traktoriaus konfiskacija… Mūsų teisėjams ir prokurorams sveiko proto užteko, palengva „proceso tvarka“, užglaistė tas bylas, berods, niekas realiai nesėdo… Reikėtų pas žemdirbius pasitikslinti. Deja, Algirdas-Mykolas, be galo mėgęs kreipinį „mieli Lietuvos žmonės“ tų represijų taikaus socialinio protesto dalyviams reikalavo viešai, spaudė teisingumo sistemą savo autoritetu…

2009 m. sausio 16 d. prie Seimo taikaus ir teisėto protesto susirinko tūkstančiai piliečių. Mielieji, panašu, kad vaizdingo renginio apvalus jubiliejus artėja? Anuomet keliolika deviantiškų pusdurnių, galimai tylomis apmokėtų iš Latvių gatvės, ėmė mėtyti plytas į Seimo langus ir sukėlė riaušės. Jėgos struktūros nesugebėjo taikioje minioje laiku atpažinti ir izoliuoti chuliganus. Pradėjo tvatinti lazdomis ir guminėmis kulkomis šaudyti į visus paeiliui. Bėgo persigandę seni profsąjungų diedukai, o širdyje ūžia sutrikęs stimuliatorius… Guminės kulkos teko ne chuliganams, bet niekuo dėtiems piliečiams.

Paryžiuje maždaug kas treji metai kyla neramumai. Ne bet kokie, o tokie, kurių metu daužomos vitrinos, apverčiami ir padegami protestuojančios minios kelyje pasitaikę automobiliai… Kol nėra „nabašninkų“, niekas to Prancūzijoje riaušėmis net nevadina, tiesiog sakoma: neramumai, demonstracijos. Demokratinių šalių spec.pajėgos, sugeba veikti taip, kad lavonų nebūtų. Šiandien Paryžiuje vėl dūžta vitrinos, dega automobiliai… Jei šitaip, neduodie, kažkas imtų vitrinas siaubti, mašinas padeginėti Gedimino prospekte, tai mūsų valdžia, neabejokite, duotų įsakymą šaudyti iš tikrų kulkosvaidžių… Generolo Madalovo mokykla.

Autoritetas ir galia yra atributiniai tikros valdžios požymiai. Tvirta, stabili valdžia yra savaime tiek autoritetinga, kad jai net ir neprireikia naudoti prievartos. Didžiajai daliai valdinių užtenka vien teorinio žinojimo, kad prievarta gali būti panaudota. Normalioje, demokratinėje visuomenėje 95 proc. piliečių paklūsta savo valdžiai be jokios atviros prievartos. Didžioji dalis iš jų paklūsta, nes žmonės nuoširdžiai gerbia savo valdžią ir ja visiškai pasitiki, nes valdžia yra natūraliai autoritetinga. Likusi dalis paklūsta todėl, kad potencialiai bijo sankcijų, kurios neišvengiamai lydės pažeidimus. Valdžiai atvirai, agresyviai nepaklūsta kokie 5–7 proc. gyventojų. Būtent jų atžvilgiu ir taikoma brutali, tačiau teisėta valstybinė prievarta.

Stalino Rusijoje lageriuose sėdėjo apie 10 proc. populiacijos. 4/5 visų kalinių – politiniai, likę – kriminaliniai. Į lagerį anuomet galima buvo patekti net ir už anekdotą apie vado ūsus… Būtent autoritarinės valstybės nepripažįsta nė menkiausių socialinio protesto užuomazgų, brutaliai užgniaužia bet kokį protestą embriono fazėje, pasodina ar netgi likviduoja jo lyderius. Visada neigia politinį protesto pobūdį, bando protestą išeksponuoti kaip kriminalinį nusikaltimą. Jei neklystu, arkivyskupas S. Tamkevičius su keliais bendražygiais pirmą kartą sėdo už tai, kad parašė atvirą laišką aukščiausiai sovietų valdžiai. Jame apeliavo į sovietinę konstituciją ir ragino valdžią nustoti persekioti tikinčiuosius, laikytis savo pačios įstatymų.

Šiuo metu Lietuvoje vėl matome primityvius autoritarinės valdžios savisaugos refleksus. Buvęs vyriausias šalies policmeisteris ir toliau visus žmones, panašu, tebemato dryžuotais drabužiais…. Buvęs statutinės organizacijos vadovas demokratinės šalies premjeru pagal savo mentalitetą taip ir nepatapo. Taikų mokytojų profsąjungos streiką dabar bandoma kriminalizuoti, išstatyti kaip teisės pažeidimą. Tam talkina sisteminės medijos.

Kas sekė įvykius, visi žino, kad iš mokytojų pusės niekada nenuskambėjo frazė: „Eikim ir užimkim ministeriją“. To nebuvo. Ministerijoje kelias dienas iki išnaktų vyko derybos tarp ministerijos vadovybės ir profsąjungų. Mokytojai buvo ten pakviesti, derėjosi su valdžia. Dalis derybininkų iš Klaipėdos ir pan. Netikėtai susiklosčius aplinkybėms, ŠMM pastate prisiglaudė žmonės nakčiai, niekam neprieštaraujant. Negi grįši valandai į Klaipėdą ir po to vėl atgal į Vilnių? O viešbučiai sostinėje brangūs. Jei J. Petrauskienė nebūtų politinė višta, o T. Daukantus nebūtų pasipūtęs sostinės snobas, tai jie tą problemą būtų išsprendę civilizuotai. Tiesiog būtų apnakvydinę derybininkus kokios nors sostinės profesinės mokyklos bendrabutyje. Būtų pasakę: „Moterys, mielosios, nesikamuokite, parūpinome Jums nakvynę bendrabutyje, ilsėkitės, ryt Jus pasiims tarnybinė mašina ir pasiilsėję dirbsime kartu toliau…“

Dabar gi įvyko apgailėtina mūsų šalies centrinės valdžios marginalizacija. Pabandė S. Skvernelis nuo ŠMM kilusios gangrenos gelbėtis negrabiai amputuodamas didelį gabalą vyriausybės… „Vėlu, tėvai, gert „Boržomį“, vėlu…“. Taikus socialinis protestas plečiasi. S. Skvernelis jau niekada nebebus visavertis premjeras. Tiesą sakant, tokiu objektyviai niekada ir nebuvo. Tiesiog viešųjų ryšių dėka kurį laiką jam pavyko pateikti save, kaip veržlų, šmaikštų ir ryžtingą politiką. Matys prezidentūrą dabar kaip savo ausis. Panašu, kad ir savo kadencijos galo kaip premjeras ramiai nebesulauks…. Ar nebus taip, kad netrukus pulsime į kojas europarlamentarui B. Ropei ir maldausime, grįžk, mielasis, gelbėk šalį ir valstiečius…

Policininkams, kariškiams streikuoti demokratinėse šalyse draudžia įstatymas. Mokytojams nedraudžia. Mokytojų bendruomenėje visada reiškiasi vidinis cenzorius, vidinis balsas, kuris sako: „Pedagogui streikuoti yra amoralu“. Kas Lietuvoje atsitiko, kad visoms valdžioms pati lojaliausia profesija, jos atstovai – mokytojai – sukilo? Valdžia daugybę kartų peržengė raudonas linijas. Valdžia neįgali veikti efektyviai, neįgali spręsti problemas. JI jas pati kuria lygioje vietoje. Valdžia prarado pasitikėjimą, charizmą ir pagarbą. Valdžia marginalizavosi.

Pokomunistinėje Lietuvoje pastarosiomis dienomis gimė tikros profsąjungos. Mūsų akyse Lietuva ūgtelėjo demokratijos ir gerovės kryptimi. Lietuvoje dabar klasikinė revoliucinė situacija: „Viršūnės nebegali, o pačios nebenori…“. Bet koks grubus valdžios veiksmas streikuojančių mokytojų atžvilgiu iššauks dar masiškesnį socialinį protestą.

Šiuo metu sprendžiasi ne vien pedagogų ir viešojo sektoriaus atlyginimų klausimas. Sprendžiasi, kiek demokratiška ateityje bus mūsų šalis ir kokia bus jos politinė sistema? Valstiečiai turėtų ryžtingai ir be sentimentų performuoti vyriausybę ir grįžti prie R. Karbauskio rinkiminės programos vykdymo. Priešingu atveju jie bus vienos kadencijos partija ir pakartos apgailėtiną „valinskininkų“ likimą. Bent jau teoriškai žiūrint, valstiečiai pasirinkimo laisvę ir politinę ateitį dar turi.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Žodžio laisvė...

Labai teisingi žodžiai,autoriau.Ir savalaikiai.

Labas, pone

rašytojau. Visą savo gyvenimą skaičiau jūsų straipsnius ir likdavau patenkinta, bet šį kartą jumis nusivyliau 100 proc., nes išskyrėte tik mokytojus. Gerbiamasis, kaip bus, jeigu jiems atiduos neužtarnautus milijonus, o visi kiti liks nuskriausti. Juk mokytojai dirba labai nedideliu krūviu, o atlyginimai didesni už bet kurio sunkų ir atsakingą darbą dirbančio darbuotojo. Mokytojai per metus turi vos ne 3 mėnesių su petrūkiais atostogų, o eilinis darbuotojas tik 22 darbo dienas. Aš labai palaikau ministro pirmininko pasakymą, kad atidavus mokytojams, kiti darbuotojai lieka nuskriausti. O iš kokių pinigų prezidentė pirks tankų ir patrankų?

grumstas

Nėra viskas taip paprasta. Galima pagalvoti, kad šiuos mokytojus nesiundo ir jais nesinaudoja politinė opozicija. Kad ši valdžia nė piršto nepajudino , kad vyktų reformos -pensijos, vaikų pinigai, sveikatos apsaugos sferoje ir t.t. Aišku Skvernelis nepamiršo ir teisėjų , prokurorų , kuriems padidino atlyginimus gan riebiai; bet jie gi sistemos sarginiai… tačiau jeigu nuverčiame valstiečius -mums lieka landsberginiai socdemai su liberalais. Kur alternatyva? Kur nauji veidai poltikoje? Jų nebuvo- jie vos išdygę buvo nušluoti sisteminių. už tai gausime naują lyderį navickinius, kurie dabar drąsiai reiškiasi, nes juos palaiko gauruotos opozicijos ir preizidentūros rankos. Taip kad p. Merky „nesidžiaukite danajais – dovanas nešančiais” nėra taip viskas paprasta ir lengva susivokti, kai iš kiekvieno garsiakalbio girdėti tik navickų ir anūkų rypavimai, kad… Skaityti daugiau »

plūdurniai ir plū-dūros

„Labas, pone”, „grumstas” atesit, komentarai, yra tipiški buko kumečio vogravimų pavyzdžiai.
Ir tai net ne sisteminio portalo skaitytojai!
Beliea tik įsivaizduoti kokio lygio yra delfiuose plūduriuojantis liumpenų planktonas.
Tokia pašvinkusi masė nėra piliečiai.
O be piliečių, kas?
Be piliečių nebūna valstybių.
Lietuvos valstybės de facto nėra.
Yra tik idiotų gyvenamoji teritorija. Asilų ir avinų ganykla.
Kad vilkai būtų sotūs:)

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Lietuvos konstitucijoje pirminio pavidalo (n_e_p_a_i_s_a_n_t partinių gaujų daugybinių pakeitimų), visuose straipsniuose aiškiai parašyta, kad Lietuvoje šeimininkauja Lietuvos piliečiai – Tauta turi suvereno galias. Tačiau komunistams tai nepatiko ir jie pradėjo juodus darbus. Lietuvos partizanų neišjungtos, rublinių maskvėnų komunistų liekanos (landsberginių, brazauskinių, kirkilinių, karbauskinių, bei kt. gaujos), susidėjo su eurorubliniais briuseliniais komunistais ir savo d_a_r_b_a_i_s parodė, kad Lietuva buvo ruošiama svetimšalių šeimininkavimui. Pavyzdžiai, dėl aiškumo: I. Jau 1996 metais komunistuojančios partinės gaujos, antikonstituciniame suėjime (Seime), „nepastebimai“ pakeitė žemės 47 straipsnį būsimų svetimšalių šeimininkų smulkių sklypelnikų naudai, pakeitė be Tautos valios (!). Kai Tauta nepastebėjo tokios „smulkmenos“, komunistuojančios gaujos dirbo savo juodus darbus kitame antikonstituciniame suėjime (Seime) tol, kol 2003 pakeitė žemės 47 straipsnį ir vėl būsimųjų svetimšalių šeimininkų tik jau stambių… Skaityti daugiau »

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Lietuvoje Tautos sukilimo pradžios daug požymių. Jei komunistuojančios (30 metų komunistus dangstančios) gaujos neišsinešdins iš Seimo (prezidentūros, vyriausybės, prokuratūros, Lietuvos televizijos bei radijo, …), tai tikėtina, kad tokios bus aptvertos spygliuota tvora nusikaltimų darymo vietose. Gaujos irštva – gaujos kalėjimas.

Autorius

ne visiskai tikslus ir nuosirdziai naivus.Sitame streike kyso konservatoriu ausys.Styroti SMM savaite ir zadeti toliau ten buti yra absoliutus nonsensas.Su atlyginimais problemu turi ne tik pedagogai.Kazkodel visi uzmirsta, kad valstybe gali ir neturieri kiekvenam prasanciam prideti po kelis simtus euru.Autorius, kaip ir pedagogai, per savio siekius uzmirso esmini dalyka.Vaikus.Kaip pedagogams negeda nevykdyti pagrindinio ju pasaukimo – aukleti ir mokinti jaunaja karta.Juk tos mokyklos, kurios streikuoja, suzlugde vargsu mokiniu mokslo metus.Pav. abiturientai, kurie mokosi istisai, neprarade per mokytoju uzgaidas mokymosi laiko, gariau pasiruos egzaminams.Vienas komentarius labai teisingai pastebejo, nuversit valstiecius, ka vietoje ju turit.Konservatorius su liberastais?Apsaugok Viespatie.

autorius izvalgus

Vaizdziai ir su kryptim i ateiti parasyta.

Mix

Malonu skaityti platesnį, visa apimantį požiūrį į pritvinkusias problemas. Sutinku su pateiktomis įžvalgomis.Liūdna skaityti komentarus, kuriuose nesijaučia sudėtingos padėties supratimo. Tai gaila vaikų, tai gaila kad prašo pinigų, tai atostogauja per ilgai ir t. t., o sistemos problemų neįžvelgia.

>Autorius ir Co

Ne dėl atlyginimų DYDŽIO trūko pedagogų kantrybė (patikėkit – jie kantrūs), bet dėl išaugusio NETEISINGUMO. Jei 25 pamokas vedantis mokytojas gauna mažiau negu tas, kuris veda 14… Tai gal įteisinkime tokią tvarką: nori gauti 1000 ar daugiau – tapk šefo meiluže 🙂 . Tik įsivaizduokite, kokių tyros meilės pamokų gautų jūsų mylimi vaikučiai ir anūkėliai tokiame tobulame hareme 🙂 !

atsakymo nėra

Kur rasti info apie mokyklų steigėjus,kiek jų yra savivaldybės?Koks procentas mokytojų priklauso profsąjungoms?Kiek pedagogų pasisakė už streiką?Ar buvo sutarta,ar užteks pinigų streikuojantiems?Kiek profsąjungų iš 5 pasirašė kolektyvinę sutartį su ministerija?Ar ji nevykdoma?Kas jau kas,bet jaunas lyderis Navickas,pats ketinęs tapti seimo nariu,turėtų bent šiek tiek orientuotis teisiniuose dalykuose.

Raigerdas

Kaip matome, profesorius yra ne šiaip sau profesorius, o jis dar yra tas gudragalvis profesorius, kuris nukreipia visą savo protą tik viena linkme – išdurti savo artimą. Dabar apie tas viršūnes ir apačias. Profesoriau, kas nori pasikeitimų? Taigi, profesoriau, nejaugi jūs toks aklas, kad nesuvokia, kad PASIKEITIMŲ NORI NE „APAČIOS”, O „VIRŠŪNĖS”. KAS PRIEŠINASI TIEMS PASIKEITIMAMS, PROFESORIAU? TIE, KURIE BUVO VALDŽIOJE, BET JĄ PRARADO NE GINKLUOTU BŪDU, KAIP TAI PADARĖ JŪSŲ DIEVINAMAS LENINAS (NES KITAIP, JŪS NEBŪTUMĖTE JO CITAVĘS), UŽGROBĘS GINKLU VALDŽIĄ, O DEMOKRATINIŲ RINKIMŲ METU. Tie, kurie buvo „apačioje” virš 20 metų ir bando įgyvendinti revoliucinius projektus, kad sumažinti visą tą vykusį 26 metus „apačių” apiplėšinėjimą, ko pasekoje išnyko vidutinis ir smulkusis verslas, emigracija pasiekė neįtikėtinus maštabus. Jūs, ponas… Skaityti daugiau »

Raigerdas

Manau, kad Gediminas Merkys yra mūsų tragiško lietuviško išsilavinimo pavyzdys. Pažiūrime jo biografiją: „1981–1986 m. studijavo Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakultete, 1989–1992 m. – Rusijos edukacinių mokslų akademijos Teorinės pedagogikos ir tarptautinių švietimo tyrimų institute Maskvoje, jame apgynė disertaciją „Eksperimentinio pedagoginio tyrimo hipotezės struktūra ir metodologiniai normatyvai“, socialinių mokslų daktaras. 2000 m. Šiaulių universitete apgynė habilitacinį darbą „Sociokultūrinių ir metodologinių pradų vienovė ugdymo tyrimuose“, habilituotas socialinių mokslų daktaras. 1986–1988 m. dirbo mokytoju. 1993–2000 m. Šiaulių pedagoginio instituto (dab. Šiaulių universitetas) dėstytojas, 1997 m. jo iniciatyva įsteigtas šio universiteto Edukacinio testavimo mokslinis centras, 1997–2000 m. centro direktorius. Nuo 1999 m. Kauno technologijos universiteto dėstytojas, nuo 2000 m. Socialinių tyrimų, nuo 2006 m. Sociologijos katedros vedėjas; nuo 2000 m. profesorius. 1993–1994 m.… Skaityti daugiau »

Raigrybui

Na taip- kurgi jau dr. G. Merkiui lygintis išsilavinimu su tokiu korifėjumi koks esi tamsta.
O dar, kitas defektas- G. Merkys net nepriklauso scientologų sektai,
žodžiu,”tamsuoliū tamsuolis, lopū lopas” 🙂

Raigerdas

Jurijus Subotinas, kuris dalyvaus Tapino mitinge visai neseniai išsakė savo nuomonę apie Sąjūdį. Štai jo žodžiai, pasakyti š.m. lapkričio 1 d.: „Tada 1988 m. tuometinių sionistų pavedimu, Lietuvoje buvo įsteigtas visai ne išsivadavimo, o Lietuvos žmonių masinio naikinimo Sąjūdis”. Jurijus Subotinas palaiko mokytojų maištą ir būtinai dalyvaus Tapino eitynėse. Tapino eitynėse dalyvaus ir kiti jedinstvenikai. O paskiau kas nors iš jų paprašys Rusijos pagalbos išvaduoti Lietuvą nuo chuntos.

Nekaltai pradetas Skvernelis

Leidzia iskirsti Lietuvos miskus,atimti vaikus is tevu ,o tevus is vaiku.Jei ne partines intrigos,ka mes butume isgirde apie konservus ir socdemus. Nieko.Taip kad-aciu uz nieka.

> G.Merkiui

Su Jūsų įžvalgomis sutinku iš dalies,nes streikuojančius mokytojus jau politiškai tvarko ir jų vadovavimą perima šleivi politikierai tapinai,gabrieliai ir jiems panašū veikėjai.Tad,kolka Lietuva ne ūgtelėjo demokratijos ir gerovės kryptimi.Antra,- išties Žalieji valstiečiai padarė neleistiną politinę ir moralinę klaidą pasirenkant į Vyriausybę daugiausia neoliberalios ideologijos užkietėjusius veikėjus,pvz.S.Skvernelį,Petrauskienę,L.Jonson,L.Linkevičių /persidažusį iš sovietinio komjaunuolio į eurokomjaunuolį/ ir pan.,kurių vertybinės nuostatos ir politinė mąstysena daugėliu atveju neturi sąsajų su Žaliųjų valstiečių programinėmis nuostatomis,-čia savo politinę įtaką padarė ir Prezidentė D,Grybauskaitė.

nesupratau

Kažkoks minčių kratinys. Jei ne Merkio pavardė, galvočiau anūko psiųstas mėgejas rašinėja.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Tauta žiauriai skurdinama (žudoma), Lietuva naikinama gaujų iš Seimo (vyriausybės, prezidentūros, prokuratūros su Lrt kitokia pagalba).
Raigerdai,
kaip Tautai išjungti žudikus naikintojus, be mokytojų (ir kitų mūsų) sukimilo?
Pridedama sąlyga: Putino okupantų nebus. „Pavojingieji” subotinai tapinai jedinstvenikai = 0.
Pabandyk trumpai ir aiškiai (be nuobodžių tekstų) duoti patarimą Tautai.

Raigerdas

Melagis profesorius porina: „Netikėtai susiklosčius aplinkybėms, ŠMM pastate prisiglaudė žmonės nakčiai, niekam neprieštaraujant. Negi grįši valandai į Klaipėdą ir po to vėl atgal į Vilnių? O viešbučiai sostinėje brangūs”. Sunku patikėti, kad profesorius rašo kaip studentas, bet ne tik kaip studentas, o kaip neetiškai besielgiantis studentas, kuris manipuliuodamas faktais nori išdurti savo dėstytoją. Galima pagalvoti, kad profesoriui Gediminui Merkiui prasidėjo demencija (tai dėl įvairių ligų prasidedantis intelekto kritimas, kai kartu pažeidžiamos ir kitos psichinės funkcijos, drauge stebimi suvokimo, elgesio pakitimai ir kiti fiziniai simptomai), nes jis pradėjo painioti teisinius dalykus su moraliniais dalykais, kritikuodamas sovietinę komunistų diktatūrą iš vienos pusės, tuoj pat propaguoja Lenino raštus, kuriuose yra išdėstyti planai, kaip reikia užgrobti valdžią. Nežinau, kaip profesoriui su atmintimi, bet pasivogęs… Skaityti daugiau »

Raigerdas >LJP

Čia žmogus klausia:”Raigerdai, kaip Tautai išjungti žudikus naikintojus, be mokytojų (ir kitų mūsų) sukimilo? Pridedama sąlyga: Putino okupantų nebus. “Pavojingieji” subotinai tapinai jedinstvenikai = 0. Pabandyk trumpai ir aiškiai (be nuobodžių tekstų) duoti patarimą Tautai”. Jūs niekaip Lietuvos nepadarysite GĖRIO RESPUBLIKA, nes joje yra ir kriminalinių nusikaltėlių (apie 20 000), yra psichiškai nesveikų (virš 100 000 pagal oficialius duomenis, bet jų yra dvigubai daugiau), amoralių tipų, girtuoklių, narkomanų ir t.t. Jūs jų nesunaikinsite. Tai yra dalis mūsų visuomenės. Kaip atsiranda šita BLOGOJI visuomenės dalis, kuri vėliau pradeda terorizuoti šitą Sveiką visuomenės dalį? Be abejonės, dėl neteisingos Švietimo sistemos. Švietimo sistema nėra laikoma prioritetine valstybės vystymosi dalimi. Šitoks požiūris pareina dar nuo Sovietinių laikų. Jeigu palyginti su tuo, kaip turi būti,… Skaityti daugiau »

21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top