Gegužės 1-ąją ateiname savo teisių. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija: Reikalaujame panaikinti išnaudojimą!

Dr. Rūta Žiliukaitė iš judėjimo #Paskutinisprioritetas sako, kad Lietuvis politikai yra sukūrę tokią mokslo ir studijų finansavimo tvarką, kuri verčia mokslininkus gausybę darbų atlikti visiškai nemokamai.

Reikalaujame panaikinti išnaudojimą!

Gegužės 1-ąją ateiname savo teisių!

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dzeikas

Mokslininku profsajunga??? Si visuomenes kategorija del savo darbo(kurybos) unikalumo profsajungu neturi ir laisvajame pasaulyj savo santykius su samdytojais derina savarankiskai. Kitas reikalas, kad ju darbai nelabai kam reikalingi ir islaikymo jie gali tiketis is tik biudzeto. Tada beleka skambinti kiausais. Taciau aktualiau yra masiniu profesiju profsajungu tylejimas arba proginiai pasisakymai „aplamai” ir „apie viska”. O turetu kalbeti ne „aplamai”, o KONKRECIAI. Konkreciai sakysim, kad masiniu profesiju darbuotuojai turi gauti atlygi uz VALANDA PRALEISTA DARBO VIETOJE. O darbdaviu argumenta, kad jie „tinginiaus” atsakyti, jog tai DARBDAVIO problemos(pirmoj eilej) organizuoti darba, ir tinginius jis turi teise paliuosuot. Kitaip sakant meistrais statyk ne gimines ir svogerius, o geriausius is darbininku kuriems smegenu nepakrusi. IR TAI butu tik pirmasis zingsnis isvalant tas Augijo arklides… Skaityti daugiau »

Dzeikui

baigiau skaityti tamstos komentarą ties „jų darbai nelabai kam reikalingi”. Šiaip jau Jūs teisus – Lietuvai (išskyrus keletą išimčių) inovacijos išties nelabai reikalingos – rezultatas matomas.

SVV atstovas

🙂 pabandykit organizuoti darbą, kai darbuotojas silpnesnioji pusė. Kai susimokėsit už priverstinę pravaikštą, pakrikusius nervus, nerimą, nemigą ir t.t. Jau nekalbant apie teismo išlaidas. Pasirinkimas? Yra, gali nieko nedaryti. Ir tai, ko gero, būtų geriausias variantas. Arba turėti super mažą versliuką, kur pats atlieki viską.

Dzeikas

Dzeikuijui: As mokslininku darbo/kurybos plonybiu ir kaip jie parduoda savo darba ismanau miglotai. Kiek suprantu is teksto ir tarp eiluciu Lietuvoje nera privaciu investuotuoju i moksla, nei taikomaji, nei juo labiau fundamentaluji, is ko seka, kad MTI islaikomi is biudzeto iseinant is valstybinio intereso islaikyti kiausingalviu potenciala. Ir syki panasu, kad problemos ten kaip visoj Lietuvoj – vagiamos arba svaistomos lesos ten kur jas sunku sukontroliuot(ju panaudojima), tai bandoma klijuot kazkokius rinkos principu uzuominas a la „pinigai ryte – kedes popiet.Galima atvirksciai, bet pinigai pirma”. Tai cia is mokslo darbuotuoju atsakymas turi buti vienas: susirenki lagamina ir samdaisi i kita MTI. Lietuvoje nera – reiskia vaziuoji ten kur yra.Arba imi paskola, steigi savo labaratorija ir vykdai mokamus mokslo tyrimus(juokauju, nei… Skaityti daugiau »

Dzeikai,

o tu toje Amerikoje Stalino dušegubkes įrenginėjai?

stasys

Lietuvos mokslas susiduria su tomis pačiomis problemomis kaip ir švietimas . Joms būdingos bendros problemos . Niekas negali realiai pamatuoti ko vertas tas Lietuvos mokslininku darbas ir kiek aplamai jame to indėlio į Lietuvos augimą . Kaip egzaminą sau prašome pavardinti nors kelis visuomenėje plačiai nuskambėjusius darbus .. O juk profesoriu ir akademiku skaičius Lietuvoje nemažėja .. gal čia problema viešinimo ? Beje tas pačias inovacijas pritaikantis verslas ..turi labai gerai atidirbęs tokį inovacini modelį ..kuris leidžia ne tik naudotis ES finansuojamomis programomis bet ir ženkliai prisidėti prie to verslo plėtros ir konkurencijos. Finansavimas mokslui Lietuvoje nepakankamas , bet tai sąlygota jo nekonkurencingumu su kitomis šalimis lyginant . Kitaip kalbant problema sisteminė ..

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top