Gegužės 9-ąją dieną per Lietuvą nuvilnijo protestų prieš skalūnų dujų gavybą banga

Gegužės 9-tosios rytą Lietuvos žmonės rinkosi Vilniuje prie LR Seimo rūmų į mitingą „Išsaugokime Žemaitiją, tyrą vandenį ir žemę“. Į aikštę juos šį ankstyvą nuostabiai šiltą gegužės rytą atvedė noras apsaugoti mūsų Lietuvos žemę ir švarų vandenį nuo pražūtingų skalūninių dujų gavybos technologijų.

Žemaičių protestą piketais savo miestų aikštėse palaikė ir kitų didžiųjų Lietuvos miestų: Kauno, Klaipėdos bei Šiaulių gyventojai.

Gausiai prie Seimo susirinkę žemaičiai iš Tauragės, Šilutės, Pagėgių, Kintų ir kitų Žemaitijos vietovių išsakė savo nerimą dėl savo krašto ir savo pačių gyvenimų likimo, jeigu Seimas atvertų „žalią šviesą“ skalūninių dujų žvalgybai bei jų gavybai. Šių vietovių gyventojai yra tvirtai pasiryžę neįsileisti į savo gyvenamas erdves jokių chevronų ar kitų panašių skalūninių dujų gavybos kompanijų.

Žemės gelmių įstatymo svarstymas, turėjęs prasidėti 10 valandą, konsevatorių frakcijos seniūno Jurgio Razmos ir Darbo partijos atstovų iniciatyva buvo atidėtas motyvuojant tuo, kad tarp svarstymo Aplinkos apsaugos komitete ir svarstymo Seimo plenariniame posėdyje nebus praėjusios Seimo statute numatytos 48 valandos. Neabejotina, kad Seimo statuto reikalavimas, kurio Seimas įpratęs nepaisyti, staiga buvo prisimintas dėl kilusio visuomenės pasipriešinimo skalūninių dujų gavybai.

Visi protestuotojai buvo vieningos nuomonės apie „Chevron“ kompanijos užmačias, apie tuos valdžios vyrus, kurie nepaiso LR Konstitucijos ir Tautos suverenių galių.

Siūlome skaitytojų dėmesiui videoreportažus iš Vilniaus ir Kauno bei nuotraukas iš Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose vykusių akcijų.

Filmavo Aušra Gabalytė. Fotografavo Svetlana Martyniuk.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top