Generalinė prokuratūra turės aiškintis, ar V. Gailių saugumas sekė teisėtai

Generalinė prokuratūra privalės aiškintis, ar buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas, dabar – parlamentaras ir liberalas Vitalijus Gailius ir jo šeima buvo sekami teisėtai.

Vilniaus apygardos teismas (VAT) priėmė tokį prokurorams nepalankų sprendimą.

V. Gailius į Generalinę prokuratūrą kreipėsi pernai gruodį prašydamas pradėti tyrimą dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinio direktoriaus pavaduotojo Romualdo Vaišnoro, kuris galimai organizavo sekimą, tačiau prokurorė Aida Japertienė prašymą atmetė.

„Nešokinėju iš laimės, tiesiog pasiekiau, kad galų gale valstybėje dėl išgalvotais motyvais pradedamų operatyvinių veiksmų prasidėtų bent vienas tyrimas. Aš noriu, kad būtų pradėtas tyrimas dėl galimo Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnų piktnaudžiavimo tarnyba ir tikrovės neatitinkančių duomenų pateikimo“, – 15min.lt portalui sakė V.Gailius.

„Tikiuosi, kad po dviejų teismų prokuratūra pagaliau pradės aiškintis dėl galimo nusikaltimo. Tai, kad reikėjo dviejų teismų – normali įstatymuose numatyta galimybė, kuria prokurorai naudojosi, Baudžiamojo proceso kodekse (BPK) numatytas rungimosi principas, į tai žiūriu kaip teisininkas“, – sakė jis.

Skaitykite daugiau čia.

Žinių radijo | ekspertai.eu | 15min.lt inf.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top