Generalinės prokuratūros vadovams – ir teismo smūgis

Tomas Dapkus | Alfa.lt

Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad Generalinėje prokuratūroje pradėtas ir toliau Vilniaus apygardos Vilniaus apylinkės prokuratūroje tęsiamas ikiteisminis tyrimas buvusio generalinio prokuroro pavaduotojo Andriaus Neveros atžvilgiu yra neteisėtas.

Dar vienas smūgis generaliniam prokurorui

Seimui nepritarus generalinio prokuroro Dariaus Valio ir jo pavaduotojo Dariaus Raulušaičio vadovaujamos Generalinės prokuratūros veiklos metinei ataskaitai ir po pateikimo pritarus Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto siūlymui kreiptis į prezidentę su siūlymu iš pareigų atleisti generalinį prokurorą D. Valį, prokuratūros vadovai sulaukė dar vieno smūgio – šįkart iš teisminės valdžios.

Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad pagrindas, kuriuo Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą buvusio generalinio prokuroro pavaduotojo, o dabar Mykolo Riomerio universiteto profesoriaus ir advokato Andriaus Neveros atžvilgiu, yra neteisėtas ir jį panaikino.

Iš generalinio prokuroro pavaduotojo pareigų A. Nevera pasitraukė per neteisėto susidorojimo su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovais generolu Vitalijumi Gailiumi ir majoru Vytautu Giržadu skandalą. A. Nevera prezidentės vyriausiąjį patarėją nacionalinio saugumo klausimais Joną Markevičių jau kitą dieną informavo, kad asmuo, nutekinęs informaciją dienraščiui „Lietuvos rytas“ apie teisėsaugos planuojamus veiksmus banko „Snoras“ atžvilgiu, gali būti pats D. Raulušaitis. Apie tai A. Nevera liudijo ir parlamentinį tyrimą dėl neteisėto FNTT vadovų atleidimo vykdžiusiai Seimo Antikorupcijos komisijai. Tačiau A. Nevera nežinojo, kiek artimai slaptais ryšiais susiję prezidentės patarėjai ir Generalinės prokuratūros vadovai, dėję didžiules pastangas, kad informacijos nutekinimu būtų apkaltinti tuometiniai FNTT vadovai. Po Generalinės prokuratūros ir prezidentės patarėjų intrigų ir organizuotų viešų išpuolių A. Nevera pasitraukė iš generalinio prokuroro pavaduotojo pareigų.

Markevičius neigia, kad Nevera jam pranešė savo įtarimus dėl Raulušaičio

Aukščiausių prokurorų kerštas

Tačiau jau šiais metais D. Valiui ir D. Raulušaičiui pasitaikė proga atsikeršyti A. Neverai, kurios jie nepraleido.

Gegužės 7 d. Vilniaus apygardos teismo teisėja Leonarda Gurevičienė priėmė neteisėtą nutartį, kuria kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dabar advokatu dirbančio A. Neveros atžvilgiu. Teisėja L. Gurevičienė apkaltino A. Neverą neva kišusis į jos veiklą, tai yra, kad po teismo posėdžio advokatas paprašė paaiškinti jos priimto sprendimo kliento atžvilgiu motyvus, traktuotinas kaip reikalavimas pasiaiškinti. Teisėja taip pat kreipėsi į Lietuvos advokatūros advokatų tarybos pirmininką Virginijų Leoną Papirtį dėl drausmės bylos advokatui iškėlimo.

Kovo 22 d. Vilniaus apygardos teismo teisėja L. Gurevičienė priėmė nutartį, kuria buvo panaikinta Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartis ir pratęstas A. Neveros ginto Artūro Tamulionio suėmimas. Tačiau tą dieną buvo lygiai vienuolika dienų, kai A. Tamulionis jau buvo laisvėje, nes kovo 11 d. jam buvo pasibaigęs paskirto suėmimo laikas. Toks sprendimas buvo niekaip nesuvokiamas A. Neverai, nes akivaizdžiai prieštaravo teismų praktikai, ir jis paklausė teisėjos, kokiais motyvais tai padaryta.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Rita

Tu dvieju ponu vieta KALEJIMAS .

O dar

didesnis smūgis – Kubiliui, Butkevičiui ir Poniai….

Anikė

Kai valstybėje vadovauja „švogeriai,su kitaminčiais nesunku susidoroti.
Apsaugok,Dieve,nuo karo,maro ir tokio „teisingumo”.

išeitis viena

Sudėti visus valius,raulušaičius, grybauskaites, markevičiu į „pūšką” ir iššauti į velnių būrį, nes jie yra girnapusė po Lietuvos kaklu.

Mūsų konstitucijos kūrėjas,

signataras Narcizas Rasimas interviu „Bernardinai.lt”yra pasakes, kad baisiausiu nusikaltimu zmonijaiyra padare butent teisininkai(prokurorai, teisejai), kuriu taikomos teises normos buvo atsietos nuo morales, t.y. teises principo.

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top