Generolo Beno Hodgeso klausimai Prezidentui, Krašto apsaugos ministrui, kariuomenės vadui, vyriausybei, Seimui

Atsargos generolo Beno Hodgeso, buvusio JAV sausumos pajėgų Europoje vado, klausimai Lietuvos prezidentui, krašto apsaugos ministrui, kariuomenės vadui, vyriausybei, Seimui ir visiems mums:

„Ar Lietuva daro viską, ką gali, kaip numatyta Vašingtono sutarties 3-jame straipsnyje? Visi žino 5-ąjį straipsnį, tačiau 3-jame straipsnyje sakoma, kad kiekviena šalis yra atsakinga už savo gynybą.

Lietuva turi per 100 tūkst. parengtojo rezervo karių. Ar Lietuva vykdo pratybas su visais šiais rezervistais? Aš esu beveik tikras, kad ne.

Ar Lietuvos visuomenė padarė viską, kad būtų tokia pat atspari kaip suomiai? Aš taip nemanau.

Ar Lietuva bendradarbiauja su Lenkija dėl sienų fortifikavimo? Negaliu pasakyti. Nemanau, kad taip.

Ar lietuviška įranga gali veikti kartu su latvių ir estų įranga? Nemanau, kad taip.

Taigi, noriu pasakyti, kad Lietuvos saugumas priklauso ne tik nuo to, ar čia yra vokiečių karių. […] Šį rytą girdėjau tris kalbėtojus, visi labai geri, tačiau nė vienas iš jų nepasakė, kad štai ką mums, lietuviams, reikia daryti. Visi jie kalbėjo apie tai, ko reikia daugiau iš išorės.“

Taip generolas Benas Hodgesas kalbėjo šiandien Lietuvos Seime vykstančiame „Vilniaus saugumo forume“.

Klausimai, kurie didelei daliai lietuvių rūpi nuo Rusijos karo pieš Ukrainą pradžios. Klausimai, į kuriuos per metus taip ir nesulaukėme atsakymų iš savo prezidento, kariuomenės vado, Seimo ir vyriausybės.

JAV generolo Hodgeso pranešimo ištraukomis pasidalijo BNS.

Belsat.tv nuotrauka.

5 13 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
36 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
...

nejuokinkit su ta gynyba

Ekspertas

Kiekvienam asilui aišku, kad karas Ukrainoje yra organizuotas JAV. Užtenka JAV nepervesti atlyginimų laiku Ukrainos vyriausybei, kad jie pradėtų kalbėti apie derybas. Tačiau JAV kol kas išlaiko visą tą karo mašiną priversdama ir Europai prisidėti, kad ir kiek žalinga jai būtų. 1 klausimas Hodgesui – ko nori JAV iš šio karo, ar jis tikras kad JAV šiandien tai gali pasiekti?

ko ko

sugriauti RF, korporacizuoti, ir pelno pelno pelno pelno pelno pelno pelno….

Ekspertas

O kai bus sugriauta RF ar Ukraina nebus sugriauta kartu su ja? Tie žuvę 200 000 ukrainiečių galvojo kad žuvo už savo žemę, dabar gi gaunasi, kad žemę jie išsaugos jeigu nugalės Rusija…

ko ko

robotai negalvoja

blue yellow zov MARINIE

..o nuo taves bent dulkes ar nuvalo….

blue yellow zov MARINIE

..tai yra labai kilnus siekis,z bogom….

Remigijus

Oho, kaip, tamsta, megsti pats vemti ir svetimus vemalus uostyti. Vis sugrįžti ir sugrižti prie jų. Smirdi jau ant viso portalo. Apsišaukėliai iš valatkodelfinės žiniasklaidos yra daugiau privėmę, dabar tokių kaip tu, pridurkų eilė…

blue yellow zov MARINIE

…geriau jau tu,nukarses gelltonskuri,butum miegojeeees.Visi normalus seniai parpia,tik tu vienas,nuokvaisa kacaaapskas,savo riuzzkas godas godoji…..O GAL LAUKI GODO….,XA XA XA..,NEZINAI,PRIETRANKA,KAD JIS NEATEIS

Al.

Generolas mąsto kariškai, bet sprendimus priima politikai (ne mūsų). O jiems karas dažnai tik dar didesnio karo dalis. Todėl šio, tiesioginio, karo tikslas nebūtinai yra pergalė.

blue yellow zov MARINIE

…ir tu,brude…

Ėjj

Generole,o kas atnaujins siunčiamų Ukrainai „labdaringų ginklų” ištuštėjusius sandėlius .Oi generole,ieškai dar pas mus 100000 pasižaisti Ukrainoje,oj jūs JAV generolai gudruoliai ieškote naivuolių
Mes viską matome https://youtu.be/U_naB5tauZs

blue yellow zov MARINIE

.

blue yellow zov MARINIE

…juokiausi iki asaru…..as netycia paspaudziau…..o sitie kacapuasai ir cia izvelge ka tai kavarno,oi,negaliu,kokie anys kvailiai….

nuomonė

Susidaro įspūdis,kad pirmaeilis Vyriausybės uždavinys- pastatyti ministerijų miestelį Vilniuje. Apie priešraketinę sostinės ir visos Lietuvos gynybą neteko skaityti…

Dzeikas

Bandziau as amerikieciams isaiskinti kas yra „otkatas” , lietuvio mastymo logika ir panasias tautines aspiracijas ir spiras del gynybos pries Rusijos agresija jeigu tokia atsitiktu. Klauso klauso ir netiki. „What r u talking about?” Once upon the law says – it must be done! You simply dont know how it works! Taip man daznas WASPas aiskino. Tik puertorikieciai ir immigrantai is tokiu pat sudinu saliu iskart , is vienos replikos pagaudavo kampa kaip lietuvis masto. Beje, pagal streiklauziu skaiciu santykinai pirmoji tautine grupe JAV. Tai ko jus norite is tautisku generolu? Jie apie versla, o ne kariavima😆😆😆 O ir patys padekite ranka ant sirdies – visi situos raskladus zino, ir jeigu koks padurnis paauglys palaikes patriotini brieda uz tikra piniga… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Dar temele:
Skaitau as rusbociu komus ir galva kinkuoju.
Jus galvojate jie 5 kolona? Jie susara.Mailius.Kandys.
Kai rusai okupuos Lietuva jus galvojate jie lietuvius kars ar snukius dauzys?😄😏
Niii…jie siaip masovke.
Tuos kelis pirstu darytus pikstelejusius ar kalbejusius apie tai, ar paskirtus tokiais buti tvarkys dabartiniai generolai -majorai , pulkininkai – ju LK kaip prisikta.
Pirmieji asmenys siame sarasiuke – kvislingu, nebus.Rusai tokiu durnysciu nedaro.Pirmieji asmenys , kad ir kaip jie subines laizytu, kampiniais paskirti nebus.Antroji eile, tie kurie nesisviecia dabar bus tokiais paskirti.
Labai nepykite.Juk gyvent tai reikia.Na jus zinote – lietuvis visada isgyvena😆

blue yellow zov MARINIE

…pyksime….

Išlindes iš lauko šikinyko

Oy, byliad, koks tu proto bokštas ir šviesulys, kaip krūtai čia suraitei viską! Tai bent minties galia, tai bent išsimokslinimas ir erudicija, jopomat! Tiesiog tėvynės šviesa ir protas! Prezidentu tau būti per žema.
Karoče, skaičiau skaičiau, po to tuos opusus atsiprintinau ir lauko šikane subinę nusišluosčiau.

Už protas ribaaas

Kaip čia jūs taip nigražiai api drauhas julusas milaitisas, tovariščių khg ikspertų ir vienintilį istorijus žinovą unt marijų žiamias?! Fui, kaip nigražiai…

blue yellow zov MARINIE

…khg….ikurete nauja kardo ir zagres sajungos filiala,pupuli..Ar ,kartais,pirminykauja ne bartosevicius su acu….

blue yellow zov MARINIE

..ale,kad turejai smarkiai susbraizyyyyyt…,kitu rozu neskis kompa…

Dzeikas

Paskaiciau as cia jusu visu kilnu pasipiktinima Dzeiko issisakymais apie lietuviu ir konkreciai ju valdzios ryzta gintis. Nykus jus kaip ir jusu t.v. „valstybe” – visi issisakymai apie mane, „proto boksta” ir NIEKO apie Hodzrso nupaisyta situacija ir nieko ka daryt kad to nebutu. Kas vargsams belieka, just t.v. valstybeje esate abosliutus nuliai nuo kuriu nieko nepriklauso. Pasaro pameta ir gerai. Pedofilija? Ponams galima. Ne prie ruso buvo geriau: tie biski per daug demesi kreipe i lietuvio nuomuone.Gerokai daugiau negu sudponiai. Vazelinas.Tik vazelinas. Nes uz izdavyste uzmokesti gaus kas minejau.Jus , eiliniai zmogeliukai, okupantai pastatys durimis i save, langais i miska. Nes isvadas is pirmosios okupacijos 1940-91mm jie tikrai padare. Na nebent Banku Kondomas vel atmazke ras – jus kalti,… Skaityti daugiau »

Tata

Vienas JAV generolas, buvęs JAV spec. pajėgų vadas, tarnavęs Afganistane pasakė, kad AJV padarė klaidą jog manė, kad galima Afganistane sukurti demokratiją. Nuo to laiko supratau, kad debilų procentas tarp eilinių ir generolų, yra tas pats – negi jie tikrai manė, kad JAV rūpi demokratija Afganistane?

blue yellow zov MARINIE

..kas kaltas,kad tavo mastymas yra penktoko lygio…

Remigijus

Šlykštyne, gaišena, brude tu, išnyk visiškai iš šio portalo!
Neteršk eterio savo nesąmonėmis, čia tau, bukaproti, ne vieta.
Čia rimti vyrai kalbasi ir diskutuoja.

blue yellow zov MARINIE

…nu bet tu kuom cia detas,nabaaaage gelltonodi.A zinai,kaip vyrai eina zvejot….slieko boba sako….mano vyras irgi nuejo su vyrais zvejoooot…

stasys

nustok pliaukšti nesąmones , nėra nei vienos musulmoniškos šalies kurioje galimas tas demokratijos vystymosi kelias . Demokratija vakarietiškos visuomenės vystymosi kelias o ne kokios tai kelnės kurias galima užsimauti tik panorėjus . Ši karta atėjo eilė Kinijos , kaip to regiono lyderės .

JD Heyes (News Target)

Respublikonai ir kai kurie demokratai jau dvejus metus skambina pavojaus varpais, kad Baideno atvirų sienų politika daro mūsų šalį itin pažeidžiamą atakų, o naujas vaizdo įrašas, paskelbtas internete, tik sustiprina šį įsitikinimą. Neabejotina, kad prie JAV sienos tvyro didelis chaosas ir neramumai. Nuo tada, kai Baidenas pradėjo eiti pareigas ir nutraukė veiksmingą prezidento Trampo pasienio politiką, kilo visiška betvarkė, dėl ko padaugėjo neteisėtų imigrantų, pažymi „Revolver News“. Kai galvojame apie sienų krizę, paprastai įsivaizduojame imigrantus iš Lotynų Amerikos, kertančius per sieną. Nors tai dažniausiai teisinga, pasienyje pastebima nauja nerimą kelianti tendencija, apie kurią JAV vyriausybė tyli – „Fox News“ neseniai pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame vaizduojami karinio amžiaus Kinijos vyrai, nerimą keliančiu greičiu kertantys JAV sieną. Anot pranešimo, tiek daug jaunų… Skaityti daugiau »

stasys

Geri klausimai generolo ir jei pridėti tuos Baltijos šaliu gynybos planus kažkada publikuotus dar D. Grybauskaitės laikais taps vaizdelis dar liūdnesnis . Na pirma , Lietuva tik formaliai turi ta 100 tkst. rezervą ir jei mes imtume ta rezervą tikrinti bijau iš jo liktu tik trečdalis kiek tai gyvybingas . Batka-kolūkietis dar prieš pusmetį ėmėsi to darbo ir bijau neliko sužavėtas tuo kas jo stalčiuje . Tai vienintelė priežastis kuri neleidžia jam įstoti į karą .:) Jis ne toks beprotiškai protu nupezes kaip xuilo neužauga .

Paskutinį kartą redagavo 2 mėnesių prieš stasys
Remigijus

Pagoglinkit – “Арестович предрек ВСУ огромные потери при контрнаступлении”.
https://lenta.ru/news/2023/03/27/arestovich_poteri/
Алексей Арестович предрек провал наступления ВСУ при отсутствии дальнобойных орудий.

stasys

trolis irgi turėtu galva galvoti , o ne pasikliauti tik lenta.ru pezalais .

dėl trolio-agento “štazio”

raginimai ignoruoti portalo šiukšlę yra ne visai protingi. su komiteto agentu tikrai nereikia diskutuoti, nes taip sudaroma regimybė, jog diskutuojama su piliečiu turinčiu nuomonę. įsikalkite į naivias makaules: agentas nuomonės neturi – jis turi užduotį. “ignoruodami” agento šikimą, tikslo nepasiektumėte, o agento darbovietė tikslą pasiektų. nes saugumiečiai pasiųsdami “štazį” trolinti šiame portale turi ne vieną tikslą o du: arba trukdyti piliečiams diskutuoti režimui pavojingomis temomis, arba gadinti portalo reputaciją, atbaidinėti naujus skaitytojus portalą marginalizuojant, nes nauji skaitytojai neraukia kas toks per diegas tas “štazis”. tokios situacijos nebūtų, jeigu redakcija, adminas “agentą” nuosekliai trintų be paaiškinimų ir kitų ceremonijų, nesvarbu net jeigu tas rašytų visiškai nekaltus dalykėlius. nes per proxy įrangą rašančio agento automatiškai blokuoti neįmanoma. saugumo kompiuteriai kiekvienam agento “komentarui”… Skaityti daugiau »

stasys

štiš utele . Susirask sau į drauges kokia xuilo mandavoške .

stasys

Įdomus komentaras . :)) Visi skaitėme ir matėme gen. B. Hodges pasisakymą apie mūsų gynybos pajėgumus. Pasisakymas kartus, kokio ir reikia iš draugo. Tik taip galima tobulėti Turime daugiau daryti namų darbų. Tiesa, išsakytos mintys tikėtina sąmoningai užaštrintos, kad pasiektų informacinį efektą. Tai pavyko, tačiau mūsų galva per daug generalizuojančios išvados reikalauja komentarų: Dėl Suvalkų koridoriaus gynybos. Generolas išsakė mintį, kad mes prastai bendradarbiaujame su Lenkija. Jis neišskleidė, ką konkrečiai turi omenyje, tačiau paminėjo Suvalkų koridorių ir Šaulių sąjungą, tarsi norėdamas pasakyti, kad Lietuva (skirtingai nuo Lenkijos) neinvestuoja į savo kariuomenę ir neprisideda prie Suvalkų koridoriaus gynybos. Suprask – ne Šaulių sąjunga jį gins. Taip tarsi nubraukiamas Lietuvos kariuomenės mechanizaciją („Vilkai“, kalbos apie tankų batalioną) ir artilerijos pajėgumų vystymą (PzH2000,… Skaityti daugiau »

Markas Soloninas

Мост победы. Война Судного Дня. Финал
https://www.youtube.com/watch?v=VfBiFOdGZ5s&ab_channel=MarkSolonin

36
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top