George Friedman: Lenkija yra auganti Europos galia

laikmetis.lt

Geopolitikos ekspertas, Geopolitical Futures analizės centro vadovas George’as Friedmanas „Polska Times“ sakė, kad dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą metu Lenkijos vaidmuo pasaulyje išaugo.

Pasak amerikiečių politologo George’o Friedmano, kuris buvo buvo ilgametis „Stratfor“ prezidentas, Lenkija yra viena iš dviejų Centrinės Europos valstybių, kurios yra svarbios Jungtinėms Valstijoms.

„Žvelgiant iš JAV perspektyvos, Centrinėje Europoje yra dvi svarbios valstybės: Rumunija dėl Konstancos uosto Juodojoje jūroje ir Lenkija, kuri tampa itin svarbia geopolitine veikėja“, – sakė jis.

Tarptautinis strategas ir knygų autorius teigė, kad Lenkija gauna naudos iš mažėjančio Vokietijos vaidmens.

„Situacijoje, kai Vokietija traukiasi iš aktyvių veiksmų arenos, Lenkijos padėtis kyla“, – sakė jis ir pridūrė, kad „Lenkija susiduria su puikia galimybe“, sprendžiant konfliktą Ukrainoje.

Jis ypač pabrėžė Vokietijos neryžtingumą, kuris, jo teigimu, „yra viso aljanso pajuoka“

„Lenkijos svarba Vašingtono požiūriu didėja“, – sakė Friedmanas.

Geopolitinės ateities įkūrėjas išliko kritiškas NATO atžvilgiu dėl skirtingų jos narių interesų ir neryžtingumo; jis ypač pabrėžė Vokietijos neryžtingumą, kuris, jo teigimu, „yra viso aljanso pajuoka“.

Tačiau Friedmanas perspėjo, kad jei Putinas laimėtų šį karą, jis nesustotų ties Ukraina, ir nors JAV greičiausiai nesikiš į Rusijos puolimą Moldovoje, šiuo atveju tai būtų visiškai kitokia istorija.

„Diskusija prasideda tik Lenkijos, Slovakijos ar Rumunijos atvejais. Jei būtų poreikis juos ginti, JAV būtų priekinėje gynybos linijoje, nes jos suinteresuotos sustabdyti Rusijos ėjimą į vakarus“, – pridūrė geopolitikos ekspertas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Oplia

Dudos tėvas nacistas …

ah.ą

iki sekančio padalijimo

Ko nesako Fridukas

Vokietija ir Prancūzija yra karus prieš Rusiją pralaimėjusios tautos dėka anglosaksų ir jų viršininkų tiesiogiai nuo Dievo, todėl turi ne tik Stokholmo sindromą, bet ir kur kas svarbesnę logiką, kad dabar į mūšį turi stoti Amerika ir parodyti ką gali – nugalėti ir iškelti Amerikos vėliavą virš Kremliaus, o ne šlanguoti. Dabar Amerikos eilė, kad būtų nutraukta ta amžinoji anglosaksų ir rusų kraujo ir biznio sąjunga, besitęsianti jau daugiau nei 200 metų. Pasipešiojimai neverti dėmesio dėl Krymo XIX amžiuje ir panašiai. Dabar amerikiečių eilė nugalėti Rusiją, o ne vokiečių ir prancūzų ar italų. Jie liks stebėtojais, kas iš to gausis ir kam bus vėl atiduotos Baltijos tautos, kokiam genocidui ir Sibirui – totaliam mūsų pamažinimui.

lenkai

elgesi logiskai,pragmatiskai,gudriai ir gan moraliai.Jie stipreja,mes silpstam.Anys protingi,mes gi kvailiai.Ateity jie isliks,mes ne.Fsio.

Ekspertas

Nieko naujo Friedmanas nebepasako. Priminsiu jis sakė kad 100 metų strateginis JAV tikslas buvo neleisti susijungti Vokietijos potencialui su Rusijos ištekliais nes toks darinys neleis JAV dominuoti. Tai yra grynų gryniausia tiesa, tik esmė ta, kad laikai keičiasi. Pasauliui nebegali išlaikyti tokio didelio parazito kaip JAV, be to greitai JAV išvis nebeturės laiko užsiimti kažkuom už JAV ribų – problemų sočiai bus namuose. O Lenkijai ir Rumunijai belieka įvykdyti Riabkovo nurodymus ir jungtis prie ODKB.

EKSPERTUI

lenku ir ukru kartu bus virs 80 mln.Ar tau nieko nesako paprasciausias skaicius,nekalbant apie visa kita,naivuoli..

Lietuviai

bus ištirpdyti slavų vandenyne – išgarinti.

Dark Age Defence

Jei Kinija ar Rusija paleistų raketą,
Ar žinote, kiek laiko užtruks, kol jis pasieks JAV?
1 minutė ir 26 sekundės.
Taip. Mūsų priešai yra arčiau mūsų, nei mes manome.
Ir kol mūsų apsnūdusi vyriausybė žiūri į tolį, bijodama galimo antskrydžio –
Tyli pavojingesnė grėsmė.
Toks, prieš kurį esame beveik beviltiški.
Žiūrėkite, nors dabartinė mūsų administracija buvo užsiėmusi įvardžiais, apribojimais ir žmonių cenzūra –
Mūsų priešai sukūrė tobulą planą.
Ir jie pasiruošę smogti bet kurią akimirką.
Išskyrus tai, kad tai bus ne per raketą.
Remiantis nutekintu dokumentu iš JAV Senato, Rusija ir Kinija jau galėjo įsiskverbti į Amerikos Achilo kulną.

https://darkagedefense.com/?affId=119&c1=1498&c2=1027a43e87ecd0cad93abffe006a73&c3;=&id=69273369&affid=119&cid=997&s1=1498&s2=1027a43e87ecd0cad93abffe006a73&s3;=&s4;=&s5;=

Rusija Amerikai

gyvybingai būtina, kitaip ji nebus tuo, kuo yra.

stasys

Lenkija ir Rumunija turi uostus į vidines jūras ,logistikos prasme tai ne tas pats jei sąjungininkas Europoje butu Slovakija ar Čekija . Žiūrinti į Mordora , jos veiksmus vakarai sunkiai nuspėja o jei nuspėja keisti ka nors diplomatiškai jau nelieka laiko . Ar galėjo Zelenskis kaip nors kitaip ‘sužaisti’ turint tokias padalintas kortas ? separatizmas šalies rytuose , aneksuotas Krymas ..šalis po truputi atskiromis dalimis ryjama orku nekramčius , ar buvo kitu Ukrainai saugumo garantijų kurios užtikrintu tos šalies suverenia ateitį , nei tik realus karas su xuilo-satrapija ? Visi gerai pamename tuos xuilo pasidrąsinimus sutelkiant savo kariuomene prie Ukrainos sienos , gerai pamename xuilo reikalavimus Ukrainai tapti neutralia praradus tokias savo teritorijas . Na, tokia patirti praeitame šimtmetyje apturėjo… Skaityti daugiau »

Gėdingai klastoja tikrovę

Ukrainos krizės atveju: dauguma piliečių visiškai nepritaria ginklų siuntimui į Ukrainą ir sankcijų Rusijos Federacijai įvedimui, tačiau vyriausybių vadovai elgiasi taip, tarsi juos visiškai remtų jų pačių tautos, o pagrindinei žiniasklaidai padeda gėdingai klastoti tikrovę.

Regimantas

Украина может исчезнуть с карты мира, если продолжить снабжать ее оружием, заявил в эфире Sky News Australia экс-советник министра обороны США, полковник Дуглас Макгрегор.
Эксперт раскритиковал западные страны и, в частности Австралию, за военную помощь Киеву и подчеркнул, что им следовало бы способствовать мирному разрешению ситуации, иначе Украину ждут разрушения и гибель людей.
https://ria.ru/20220707/ischeznovenie-1800829253.html

Al. stasiui

Kai stoji melo ir smurto pusėje Garliavoje, tai po to, net jei parašysi, kad 2×2=4, jau niekas tavim netikės.

GRZEGORZ ADAMCZYK  (REMix)

Lenkijos žemės ūkio instituto direktorė Monika Przeworska sako, kad į olandų ūkininkus šaudo ir vadina „teroristais“ už tai, kad taikiai protestavo prieš politiką, kuri juos veda į bankrotą. Nyderlandų vyriausybė, vykdydama savo klimato ir aplinkosaugos politiką, kuria siekiama sumažinti azoto emisiją, riboja žemės ūkio gamybą su žemės ūkio tikslais, kurių neįmanoma pasiekti. Šios priemonės papildo kitus ribojimus, pavyzdžiui, kailių verslo uždraudimą. Tai, kas vyksta Vakaruose, vėliau dažnai perkeliama į rytus kaip oficiali ES politika. Filmuotoje medžiagoje matyti, kad traktorių kryptimi paleidžiami šūviai. Savo tviteryje Przeworska išliejo pyktį dėl elgesio su Nyderlandų ūkininkais. „Šaudymas į protestuojančių ūkininkų traktorius Nyderlanduose yra naujas Vakarų demokratijos lygis“, – paskelbė ji. Žemės ūkio instituto vadovas argumentuoja, kad verta pasižiūrėti, kas darosi su Lenkijos žemės ūkiu.… Skaityti daugiau »

The Concerned Patriot Team

2019 m. rudenį grupė milijardierių ir pasaulio elito, įskaitant Billą Gatesą, surengė renginį „Event 201“. Tai buvo pratybos – ką darytų, jei kiltų pasaulinė pandemija. Jie išdėstė priverstinių skiepų ir asmens tapatybės kortelių planą. Vos po kelių mėnesių užklupo COVID-19. Geicas sako: „Turime dar vieną pandemiją. Kitą kartą tai bus kitoks patogenas. Ar jis planuoja kaip apsisaugot, ar pandemiją? Prisiminkite, ką Geicas sakė 2010: „Šiandien pasaulyje gyvena 6,8 milijardo žmonių. Ir greit bus devyni. Dabar, jei atliksime tikrai puikų darbą kurdami naujas vakcinas, sveikatos priežiūrą, reprodukcinės sveikatos paslaugas, galėtume sumažinti [pasaulio gyventojų skaičių] galbūt 10 ar 15 procentų. Bilas ir jo draugai nori SUMAŽINTI pasaulio gyventojų skaičių. Koks gali būti geresnis būdas tai padaryti, nei paslaptingos kilmės užkrečiama liga? Laimei,… Skaityti daugiau »

stasys

Al .. kai tiek metu su Garliava žmonėms protus dulkinį vargiai gali tikėtis jog pats busi išgirstas ir suprastas . Lazda turi du galus , ne viena .

Al. stasiui

Kodėl manai, kad tie abu galai tavo ?

Dzeikas

Kol kas ekonomiskai Lenkija atsilieka nuo Vokietijos. Atlyginimai mazesni gal 2k.Bet atotrukis mazeja, o karine galia …
Nors vokieciai po Ukrainos uzpuolimo susizgribo, bet pultu Lenkija tarkim Vokietija tai Berlynas ju rankose butu po 3 dienu, juolab ten >100km nuo sienos. Nors veliau gautu i kaulus.Vokietys organizuotas, moka visokiu amatu ir isradingas kai beda spiria.
Bet aplamai le8nkai saunuoliai – jeigu nepridarys kvailysciu, jiems karts nuo karto slapimas galvon smogia, – tai bus galinga Vidurio europos valstybe telkianti kitas aplink save: Dabar i joschebra linkusios stot Ukraina, Rumunija.Slovakija rimtai svarsto ir galbut Cekija.
Lietuva blaskosi, nes nezino kas tame interesu konflikte virsu paims:vokieciai, lenkai ar anglosaksai.

Dzeikas

Kazkas is Kremliaus kandomu cia suka plokstele „JAV neleidzia susijungti 2 galiom Vokietijai ir Rusijai, nes tada negaletu dominuoti pasaulyje”. Maza korekcija: Rusija nesiruosia su niekuo JUNGTIS. PAjungti – bus teisingai. Vokietija kietas riesutas, bet vokieciai prisimena kaip rusai puole Seelow aukstumas nepaisant 3 sluoksniais isguldytu pestininku ir puolanciu i nervine isterika vokieciu kulkosvaidininku priverstu pliekti i minia is MG3 su 1200 suviu/min greitosauda. Be to pats rusu vierchas atsake savo generolams pasiskundusiems atkaklia ukrainieciu ginyba: „30-50 tukst. ne tas skaicius del kurio reiktu pergyventi sprendziant tokio masto uzdavinius”. Todel ne amerikieciai lenda i europa, o vokieciai iki pat 1991m laike juos uz skvernu , kad neduok die nesugalvotu iseit is Europos. Va su amerikieciais Rusijai sunkiau.Padlos pasake vierchui, kad… Skaityti daugiau »

19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top