George Orwell. Kad Džonsas atgal negrįžtų

Tiesos.lt siūlo skaitytojams aktualumo neprarandančios klasikos – George’o Orwello „Gyvulių ūkio“ (1945 m.) – nedidelę iškalbingą ištrauką.

Netrukus paaiškėjo, kur dingdavo pienas. Juo kasdien paskalsindavo kiaulių jovalą. Jau noko ankstyvieji obuoliai ir sodo žolę nusėjo krituoliai. Gyvuliai laikė savaime suprantama, kad juos derėtų pasidalyti po lygiai; tačiau vieną dieną buvo išleistas nurodymas, jog visi krituoliai turi būti surenkami ir sunešami į pakinktų sandėliuką kiaulėms. Kai kurie gyvuliai dėl to pamurmėjo, tačiau veltui. Visos kiaulės šiuo klausimu vieningai sutarė, net [jų vadai] Sniegius su Napoleonu. Žvieglys buvo pasiųstas išaiškinti šito kitiems.

– Draugai! – šaukė jis. – Tikiuosi, jūs nemanote, kad mes, kiaulės, elgiamės savanaudiškai ar pasinaudodamos privilegija? Daugelis iš mūsų iš tiesų nemėgsta pieno ir obuolių. Aš pats jų nemėgstu. Pasiimdami šiuos produktus siekiame vienintelio tikslo – rūpinamės savo sveikata. Piene ir obuoliuose (ir tai įrodyta Mokslo, draugai) esama medžiagų, absoliučiai būtinų gerai kiaulės savijautai. Mes, kiaulės, esame protinio darbo atstovės. Nuo mūsų priklauso visas šio ūkio valdymas ir organizavimas. Mes dieną ir naktį rūpinamės jūsų gerove. Jūsų pačių labui geriame tą pieną ir ėdame tuos obuolius. Ar žinote, kas nutiktų, jei mes, kiaulės, nebesugebėtume atlikti savo pareigų? Atgal sugrįžtų [iš ūkio išvytas šeimininkas] Džonsas! Taip, atgal sugrįžtų Džonsas! Juk tikrai, draugai, – kone maldaujamai rėkė Žvieglys, straksėdamas iš šono į šoną ir viksėdamas uodegėle, – juk tikrai nėra tarp jūsų tokio, kuris lauktų sugrįžtant Džonso?

Ir iš tiktųjų – jei gyvuliai dėl ko nors abejojo, tai tik ne dėl to, ar norėtų Džonso sugrįžimo. Kai šitai jiems buvo išdėstyta, jie nebeturėjo ką pasakyti. Buvo visiškai aišku, kokia yra svarbi kiaulių sveikata. Todėl daugiau nesiginčijant pritarta, kad pienas ir nukritę obuoliai (taip pat ir pagrindinis obuolių derlius, kai prinoks) turi atitekti vien kiaulėms.

George Orwell, Gyvulių ūkis, vertė Edita Mažonienė, Vilnius: Jotema, 2005, p. 43–44.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kur einam?

Analogija vienas prie vieno, tik „mūsų ūkyje” gąsdina Ivano sugrįžimu 🙂
Kiek primenu iš istorijos, tai situacija , kai žmogus beteisis, BEŽEMIS vadinasi vergovė.
Žemę išparduotą neaišku kam, tuoj įteisins, viskas paruošta laukiama 05-01, referendumo rengti dėl žemės neišpardavimo negalima(klykia vienu balsu , gąsdina didieji vedliai), referendumo dėl euro irgi negalima … Kurioje stadijoje esam? Kur mus veda didieji vedliai?

Moral sei basni takova (čia kaip kas supranta)

Mūsų kiaulidės Gedimino prospekte, ir ne tik…, niekuo nesiskiria nuo Orvelio „Gyvulių ūkio”.
Šie „obuoliai ir pienas”, šiuolaikiškai vadinasi privilegijomis, irgi atitenka tik kiaulėms. Bet ką padarysi žmogau, kai tas kiaules auginame patys ir šeriame jas iki nutukimo. O Džonsaite mums dar reikia išvyti ir kad jokie džonsai daugiau nebegrįžtų.

Aktualu, skubu !

Pakol dar galima siūlykit patriotiškus žmones į stebėtojus rinkiminėse apygardose!

to  Aktualu, skubu !  .

Reikalinga pasiekti, kad stebėtojai būtų prileidžiami prie balsų skaičiavimo.

To to Aktualu, skubu ! .       2014-04-6 7:18

Jie turi teisę stebėti, bet ne skaičiuoti, bet tai yra ne mažiau svarbu. Jei atidžiai stebės, šansų klastoti nebus.

taikliai

tiksli konservatoriu-socdemu -liberastu alegorija. Lietuvoje jau susiformavo Gyvuliu Ukis. Seime sedi mazdaug 80 kiauliu atstovu.

Kiaulė

o kur obuoliai?

kuom maximos savininkai gasdina?

visą milijardinį pelną pasiima maximos savininkai – nei valstybei, nei iš bado mirštančiom kasininkėm neduoda….

Gera proga dabar

Turim progą tą kiaulidę išvalyti. Viskas priklauso nuo mūsų, nelaukim, geruoju jie neišeis, o per rinkimus turim padaryti pradžią.

pavasaris ateina...

sakyciau pats laikas verst ant sono musu ukio pasididziavimą- Napoleonsniegę. Pieno ir obuoliu dar uztektu, bet neramina nenaturalus pampimas ir ryskejantis polinkis i kanibalizma

Ar mes galim padėti sau ir savo Valstybei?

Saujelė ponų ir ponaičių apsirūpino save ir savo benkartus 100 metų į priekį, susisodino savo beraščius šeimos narius ir giminaičius į šiltas kėdes, o į tautą jiems nusispjauti! Jie net nenori matyti, kad per melą ir gobšumą Lietuva labai greitai bankrutuos kaip V a l s t y b ė!

klausimėlis

Na, Sniegius su Napoleonu Orwellui buvo Trockis su Stalinu. Dabar būtų Landsbergis su Grybauskaite? O kas tas Žvieglys? Valatka, Laučius, Šindeikis..? 🙂

Kritikas Pikčiurna

Brangieji, tos kiaulės Seime, kaip ir visokių maximų šeimininkai jau seniai savo ūkelius perkėlė į olandijas pas poną Džonsą, čia liko tik keliasdešimt žvieglių tą kilnojimo darbo ramiai užbaigti, o gyvulių ūkis jau seniai suplanuotas į skerdyklą pervaryti… Atsimenat? Herman’ą Van Rompuy aiškiai pasakė! Kai kas iš žvieglių dar tarpinę stotelę pajūrį, o kiti pono Džonso parury, baigia įsirengti… O senųjų žvieglių vaikai ir net anūkai po truputi į Briuselio ūkį persikelia, ten obuoliai didesni ir pienas daug riebesnis ir kiaulės kitos – daug ramesnės ir sotesnės, vieni kitų žviegimo nesupranta, o gardai kitąmet jau bus puošiami Lietuvos aukso fondo lakštais. Kaip puiku, kad Lietuvos gyvulių ūkio nauja vada tesidomi tik tūsais bei savo klyno inventorium. Bus daug pigios gardžios… Skaityti daugiau »

to klausimelis

musu kiaules nekvailos, neveltui auksciausios rusies piena ir obuolius punta. Zvieglio titula suteikia bet kuriam to siekianciam ir turinciam esminius parso atributus. Juk kuo daugiau zviegimo, tuo labiau supainioti ir lengviau valdomi gyvuliai.
Napoleono personazas, panelei Grybauskaitei lyg pagal uzsakyma kurtas, cia nera vietos abejonems, o Sniegio funkcijas as priskirciau ponui Uspaskichui. Gal ir klystu, dar paauglystej kurinys skaitytas, daug kas primirsta…Susirasiu, perskaitysiu, juk reikia zinoti kas musu ukyje darosi

bronius.

čia apie teisėjus pasididinusius atlyginimus.

Gyvuliai kyla į kovą...kiaulės panaudojo vandens p

Gyvulių ūkio gyvuliai nepatenkinti aukščiausios rūšies kiaulėmis ir kyla į kovą. Apie tai galite pasiskaityti ekspertuose.Dešimtys tūkstančių žmonių iš kelių Europos Sąjungos šalių penktadienį Briuselyje dalyvavo demonstracijoje prieš Europos politiką krizės akivaizdoje.
Briuselio policija agentūrai DPA sakė, kad į mitingą susirinko apie 25 tūkst. žmonių. Vokietijos profsąjungų susivienijimas kalbėjo apie 50 tūkst. dalyvių.

ruta

Sunku net pasakyti kur Lietuvos valdzios institucijose dar nera kiauliu ukio.Manau tas dvokas jau visur .Paimkime teiseju uki , gaudavo tikrai ne minimuma , bet ne , vis mazai , o eiliniams pensininkams , reiske , skatikai normalu ?Ar ne kiaules ? Kuo skiriasi dauguma Seimo nariu , irgi nieko pries / tik Puteikis atsisake/ papildamo’edesio’ . Kai KT dvasios pradeda savo smarve ir mesla vinioti i istatymu skraiste , nuo to dvokas nei kiek ne mazesnis .Na , kaip nepaminejus pono Landsbergio nora proteguoti savo anuko i EP , sotesniam edesiui .Jooo , jus eiliniai bukite patriotais , isgyvenkite is oro , minimumu ir vergisku pensiju , susiverzkite dirzus , kad ir ant kaklo , o mes , ‘isrinktieji’… Skaityti daugiau »

jop

kai ives eura tada kiaules plasnos i briuseli ir ten namus pirks.net vyktaras ten turi kazka nupirkes…

To jop       2014-04-6 18:46

Vyktaras , jei ką, yra verslininkas, tai gal ką ir turi nupirkęs, bet kiek ko nusipirkę kitos riebios kiaulės, kurios kriuksi tik tvarte?

Koks kvailys

Vis kemša kur reikia ir kur nereikia Viktorą. Viktoras savo milijonus uždirbo savo protinga galva ir darbštumu ir tai jam pagarba, o ko nusipelnė seimo vagys milijonieriai trinantys užpakalius seime ir tapo milijonieriais.

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top