„Gimdymo namuose“ byla: toliau bus nagrinėjama ekspertės, kaltinamos nutekinus informaciją apie kūdikio mirtį, byla

Vadinamojoje „teismo ekspertės“ byloje kitas teismo posėdis vyks šiandien, balandžio 10 d., 9.30 val. Vilniaus miesto apylinkės teisme (Laisvės prospektas 79A, salė Nr.010).

Ši byla tėra vienas „gimdymo namuose“ bylos epizodų. Valstybinės teismo medicinos tarnybos Vilniaus skyriaus ekspertė Rasa Gaidienė kaltinama nutekinusi informaciją J. Švedienei ir gydytojai D.Jakaitei, dėl kokių priežasčių po paros nuo plaučių uždegimo mirė namuose neplanuotai gimęs kūdikis.

Pareigūnų teigimu, tokios informacijos žinojimas būtų leidęs J. Švedienei pasirengti apklausai, tačiau pati apklausa iki šiol neatlikta.

Kaltinamoji R. Gaidienė teigia padėjusi J.Švedienei negalvodama, kad nusižengia: „Nežinojau, kad pradėta byla ir kad draugė yra kažkuo įtariama. Manau, man mesti kaltinimai yra perdėti – juk nesiekiau sumenkinti valstybės tarnautojo autoriteto, padaryti žalą ar pakenkti ikiteisminiam tyrimui“.

Tiesos.lt primena: pagrindinėje, vadinamojoje „gimdymo namuose“, byloje prokuratūra ir policija tiria daugiau kaip 400 atvejų, kai motinos gimdė ne gydymo įstaigose. Atlikta daug kratų, apklausta 300 šeimų visoje Lietuvoje (Vilniuje, Kretingoje, Panevėžyje, Anykščiuose, Utenoje ir t.t.), pateikta keisčiausių versijų, tyrimo objektu tapo, pačios prokuratūros žodžiais, „sektos požymių turintys gimdymo būdai“. Pareigūnai atskleidė, kad per pusantrų metų yra pririnkę apie 40 bylos tomų, o ieškodami keturių Lietuvoje gimusių vaikų, šiuo metu, tikėtina, išvykusių su tėvais gyventi į užsienį, jie yra kreipęsi teisinės pagalbos į keletą užsienio šalių. Turint omeny, tą faktą, kad prieš pusantrų metų, kai buvo keliamas klausimas, kur yra per 2000 mokyklinio amžiaus vaikų, nelankančių mokyklos, policija yra viešai atsakiusi, jog neturi pajėgų ir galimybių ieškoti emigrantų ar asocialių šeimų vaikų, toks teisėsaugos rūpinimasis tik vienais vaikais piliečiams atrodo perdėm tendencingas. Kadangi generalinė prokuratūra šioje byloje rado pažeidimų, ligšioliniai tyrėjai ir prokurorai yra nušalinti, o pati byla perduota Panevėžio apygardos prokuratūrai (daugiau skaityti čia).

Dalyvaudami teismuose stebėtojais, prisidedame prie teisingumo pergalės. Būkime solidarūs!

* * *

Tiesos.lt siūlo keletą ankstesnių savo publikacijų šia tema:

D.Glodenis. Į kovą su gimdymais namuose paleista sunkioji artilerija – „sektos“

Laura Sintija Černiauskaitė: „Vieną ankstų rytą gali būti pasibelsta ir į jūsų duris“

Regimantas Tamošaitis: Kas nutiko Lietuvoje?

Apie gimdymus ir baimę

Kard. A. J. Bačkis: Esame susirūpinę dėl namuose gimdyti norinčių šeimų žeminimo

Keletas minčių apie gimdymą namie

Peticija: Už teisę Lietuvoje pasirinkti gimdymo aplinkybes ir gauti tinkamą pagalbą

Yra ir tokia Europa

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top