Graikijos premjeras sako neleisiantis paversti jo šalies migrantų „sandėliu“

BNS

Graikijos premjeras Aleksis Cipras (Αλέξης Τσίπρας) trečiadienį pagrasino nevykdyti būsimų Europos Sąjungos susitarimų dėl migrantų krizės, jeigu Bendrijos narės nesutiks sąžiningai pasidalyti jos našta, aiškindamas, kad neleis savo šaliai tapti „sandėliu“ žmonėms laikyti.

Atėnai įtūžo, kai buvo įvesti suvaržymai migrantams kirsti sienas pakeliui į Šiaurės ir Vakarų Europos šalis. Dėl šios priežasties Graikijoje susitelkė tūkstančiai žmonių, ypač afganų, kurie įstrigo, kai Makedonija atsisakė juos įsileisti.

„Graikija nebesutiks su jokiu susitarimu, jeigu našta ir atsakomybe nebus proporcingai pasidalyta“, – sakė A.Cipras kalbėdamas parlamente.

Graikijos, kuri buvo pagrindiniai vartai į Europą daugeliui iš maždaug milijono migrantų ir pabėgėlių, pasiekusių Senąjį žemyną per praeitus metus, pasipiktinimas dar išaugo, kai Viena praėjusią savaitę nustatyti didžiausią per parą įsileidžiamų žmonių skaičių, o kai kurios Balkanų šalys irgi sugriežtino sienų kirtimo sąlygas.

A.Cipras sakė susitiksiantis su Graikijos partijų lyderiais, kad suderintų bendrą poziciją dėl šios krizės prieš kovo 7-ąją Briuselyje vyksiantį viršūnių susitikimą.

„Mums reikia platesnio politinio konsensuso šiuo klausimu, – pabrėžė premjeras. – Neleisime paversti mūsų šalies sielų sandėliu.“

Jis taip pat pasmerkė „gėdingą“ kai kurių šalių atsisakymą vykdyti ES lygmeniu priimtus sprendimus ir vienašališkus veiksmus, kuriais siekiama pažaboti migrantų antplūdį.

Šaltinis: faktai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
stasys

Lietuva Graikijos pav. savo sienas uždarytu ..ar bent paprašytu pagalbos situacijai suvaldyti ..o čia nei pats tvarkosi nei kitiems duoda ja tvarkyti ..Tai ko taip niršta tas graikas. Europa ne guminė kiek reikėjo Merkel tos pigios darbo jėgos tiek ir gavo ..gal net per daug .

:-(

Koks cia sandelis, jei spynos nera.

Problemos sprendimas

Argi kas nors verčia tą Graikiją tapti „pabėgėlių sandėliu”? Musuloniškus „pabėgėlius”, kaip nenorinčius integruotis į Graikijos kultūrinę erdvę – išsiūsti į jiems saugias musulmoniškas šalis, o pasilikti tik krikščioniškus „pabėgėlius” (kurių yra labai nedaug), sutinkančius kultūriškai integruotis.

Pikc

Graikų komunistėlis purkštauja, kad tranzito biznis smunka – atkreiptinas dėmesys, kad jis ne prašo pagalbos sienų apsaugai, bet piktinasi, kad graikų tiekiamų nelegalų neskubama įsileisti ir paskirstyti. 🙂

pats

susiveza is savo salu su keltais pabegelius, vietoj grazinimo i Turkija, keltai uzdirba pinigeliu, dar ir truksma kelia. Reikejo jos graikus ismesti pries 2 metus is ES, is sengeno, nebutu tiek pabegeliu.

pats

susiveze is salu su keltais tuos pabegelius ir dar truksmauja. Reikejo ismesti graikija is ES ir sengeno, bet ne traukti uz ausu is bankroto.

Graikijos premiere

Visus pabėgėlius siūsk į Lietuvą, visus priimsim.

telikas

Adamkus tai per teliką ir radijų prašo po 2 eurus pabėgėliams

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top