Graikų melkitų patriarchas Vakarams: migracija mus pražudys, padėkite taikai

„Vatikano radijas“

„Ačiū tiems politikams ir žmonėms Vakaruose, kurie, vedami kilnių intencijų, nori atverti sienas ir priimti sirų pabėgėlius, daugiausia musulmonus, tačiau taip pat krikščionis. Tačiau, žvelgiant toliaregiškai, migracija yra mirtinas pavojus krikščionybei Artimuosiuose Rytuose, o tai lemtų ir pavojingą arabiškųjų visuomenių pokytį. Tai, ko žūtbūt reikia nėra migracijos skatinimas, bet taika“, – taip būtų galima apibendrinti graikų melkitų apeigų katalikų patriarcho Grigaliaus III, reziduojančio Sirijoje, Damaske, atvirą laišką Vakarams ir visiems tiems, kurie gali įtakoti karą Sirijoje.

„Milijonai asmenų tapo pabėgėliais, tačiau ne vien. „Pabėgėliu“ tampa arabiškumas, nes krikščionys buvo jo advokatai. „Pabėgėle“ tampa demokratija, kurios vaikai ir gynėjai yra krikščionys. „Pabėgėliu“ tampa sugyvenimas, kurio partneriai ir didieji rėmėjai yra krikščionys. Panašiai „pabėgėliais“ tapo bendradarbiavimas ir pliuralizmas, krikščionių ir musulmonų dialogas gyvenime. Amžius skaičiuojančios krikščionių kultūros statytojai tapo pabėgėliais, o jų bažnyčios virsta muziejais, – vardija savo laiške patriarchas. – Karas sunaikino akmenį, bažnyčias iš akmens, o migracija naikina žmonių bažnyčią, kuri tapo liūdna, silpna, bejėgė, sena…“

„Brangūs Vakarai! Vakarų krikščionys, bičiuliai, ačiū jums už dėmesį pabėgėliams… Bet mes sakome jums, kad geriausias dalykas, kurį jūs galite padaryti krikščionims ir musulmonams arabiškuosiuose Rytuose, yra darbas dėl taikos! Jūs turite veikti kartu – JAV, Rusijos Federacija, Europos Sąjunga, Kinija, arabų valstybės, visi be išimčių, taip pat Turkija ir Iranas – visi kartu dėl taikos. Tokiu būdu visi laimėsime prieš takfirizmą, atmetimą, ateizmą, prievartą, terorizmą, savižudžių sprogdinimus. Migracijos pagunda yra mūsų didžiausias praradimas! Tai spąstai žmonėms, kurie į juos patenka nežinodami, nesuprasdami ar, gink Dieve, dėl įtartinų, kriminalinių motyvų“, – rašo patriarchas iš Sirijos.

Krikščionių emigracija, pasak jo, griauna Sirijos pamatus, leidusius musulmonams ir krikščionims gyventi kartu. Taip, per daugybę šimtmečių buvo nesutarimų, ginčų, tačiau taika ir sugyvenimas nusvėrė ginčus.

„Kaip patriarchas, aš perspėju pasaulį apie Vakarų valstybių priemonių ir sprendimų (dėl migracijos ir migrantų priėmimo) pasekmes – tai reiškia lėtą mirtį krikščionims! – be užuominų rašo ganytojas. – Todėl garsiai pasisakau prieš šias priemones. Suprantu, kad yra neigiamų reakcijų dėl mano pozicijos čia ir ten, yra mane keikiančių, bet tai priimu ir pakenčiu. Ir esu įsitikinęs dėl savo nuostatos, nes myliu šią tautą, arabų bendruomenę, arabų pasaulį, negaliu ištverti matydamas, kaip per migraciją yra jo dalys, prarandamas jo pliuralizmas, gyvenimo kartu grožis… Todėl priešinuosi Vakarų priemonėms ir prašau Vakarų peržiūrėti savo sprendimus. Tokia mano nuostata ir tokia buvo Libano krikščionių nuostata, kai per pilietinį karą JAV atplukdė laivus į Beiruto uostą kviesdamos krikščionis emigruoti, o jie atmetė tą planą.“

„Atsispirkime ir dabar, neįkriskime į spąstus. Nors už (migracijos) plano būtų kilnios intencijos, tai pražūtinga mums ir mūsų siriškai visuomenei – su jos krikščionimis ir musulmonais. (…) Kreipiuosi su pagarba, meile, pasitikėjimu ir pripažinimu į visas valstybes ir jų lyderius, kurie nusprendė priimti tokį didelį skaičių pabėgėlių sirų (…)“,– rašo patriarchas Grigalius III dar kartą pakartodamas, jog veiksmingiausia priemonė prieš (fundamentalistų) takfiristų galią būtų visų vieninga pozicija, skleidžiama per literatūrą, švietimą, intelektualiai, o ne ginklų arsenalų pumpavimas į arabų valstybes, kurstant karo ugnį.

Nors pagrindinis patriarcho adresatas yra „Vakarai“, ne kartą jis kreipiasi į pačius sirus, musulmonus ir ypač – į krikščionis, drąsindamas, prašydamas, melsdamas likti Sirijoje, likti kartu, saugoti vienas kitą, saugoti praėjusių amžių santarvės paveldą.

„Vatikano radijas“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
JK spaudoje yra informacija

kad baisusis ISIS kraujuoja,netekes beveik puses savo kariu.Rodos kyla priesiskumas tarp vietiniu ir importuotu is Europos fanatiku.Yra visai reali galimybe ji nugaleti.Visos salys.kurios turi itakos turi susideti ir padeti atstatyti taika Sirijoj.Pribaigus ISIS pirmiausiai.Ar manote,kad dauguma siru nenoretu buti savo salyje-tik reikia padeti ja atstatyti ir apsaugoti.Karas turi baigtis padedant salims,kurios gali padeti.O jei ne-vdinasi tai tycinis salies griovimas,zmoniu naikinimas siekiant savo merkantiliniu bei politiniu tikslu.Tada siru pabegeliu klausimas atkris ir jie gaus tik laikina prieglobsti,o visi kiti apsimete sirais -issiusti namolio…

Dvasiškai silpni myli dvasiškai silpnus

Šis kilnus Sirijos patriarchas neįvertino tai, kad dvasiškai ištižę Vakarai jau beveik prarandantys ir normalų mąstymą. Todėl jo kreipimasis į Vakarų valstybes, tik kaip balsas tyruose.

LP Dvasiskailipnimylisilpnusui

Kas yra „Vakarai”? Yra degeneravusui masė, trokštanti daugiau turėti ir netekusi bet kokių dorovinių pamatų. Yra ir nematomi režisieriai, įgyvendinantys globalaus konclagerio su laisvu kapitalo, prekių ir darbo jėgos judėjimu planą. Pastarieji būtent ir suinteresuoti, kad nacionalinės valstybės būtų pražudytos. Dabartinė migracija, kuri iš tikrųjų yra ne kas kita, kaip pelnyta bausmė už buvusių krikščionių išdavystę, režisieriams labai tinka ir jie sumaniai ją kontroliuoja. Ką jie iš to gauna? – 1. Galimybę toliau esklaluoti islamo baubą ir per lengvai surandamus migrantų miniose durnelius, laikančius save kovotojais už tiesą ir mielai asocijuosiančius save su spectarnybų terorui ir įkurta ISIS, organizuos dabar „teroro aktus” kur tik panorės (durneliai bus policijos nušaunami vietoje, jokių teismų teroristams!) Tai leis visiškai panaikinti bet kokias laisves… Skaityti daugiau »

Kad vakarai

gelbsti gyvybes,tai gerai,bet kad tikisi pasinaudoti pabėgėliais savo ekonominėms,demografinėms problemoms spręsti-tai klaida.Čia negali būti išskaičiavimo.Pabėgėliai turi patys apsispręsti,kiek jie turi padėti.

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top