Grupė Seimo narių prašo ištirti galimus teisėjų E. Dambrauskienės, N. Meilučio ir L. Janiulytės nusižengimus teisėjų etikos principams

Seimo nariai Povilas Urbšys, Povilas Gylys, Vytautas Antanas Matulevičius ir Aurelija Stancikienė kreipėsi į generalinio prokuroro pareigas laikinai einantį Darių Raulušaitį prašydami ištirti žiniasklaidos paskelbtą informaciją apie kandidatės į generalinio prokuroro pareigas, Kaišiadorių rajono apylinkės teismo pirmininkės Editos Dambrauskienės bei jos kolegų teisėjų Nerijaus Meilučio ir Loretos Janiulytės veiksmus, kuriais jie galimai pažemino teisėjo vardą ir nusižengė Lietuvos Respublikos teisėjų etikos kodekse įtvirtintiems pagrindiniams teisėjų etikos principams.

2015 m. rugsėjo 24 d. paskelbtame interneto portalo alfa.lt straipsnyje „Ką nuo Seimo slepia kandidatė į generalinius prokurorus“ teigiama, kad 2011 m. Kaišiadorių raj. apylinkės teismo pirmininkės E. Dambrauskienės vadovaujama komisija, kurios narė buvo ir L. Janiulytė, pateikė Teisėjų etikos ir drausmės komisijai galimai suklastotą dokumentą, turėjusį teisinės reikšmės sprendžiant, ar patraukti drausminėn atsakomybėn galimai nusižengusius asmenis.

„Akcentuojant pastarąjį momentą, galimai suklastoto dokumento teisinių padarinių klausimas yra akivaizdus, todėl ir keltinas galimas dokumento klastojimo klausimas. Be to, atitinkamas elgesys turi ir piktnaudžiavimo požymių. Šie klausimai turi būti keliami dėl visų nurodytų teisėjų elgesio, kuris susijęs su straipsnyje minėtų patikrinimo išvadų parengimu ir jo atidavimu Teisėjų etikos ir drausmės komisijai, tiek ir dėl atitinkamų valstybės tarnautojų“, – rašoma grupės Seimo narių kreipimesi.

Kaip teigiama minėtoje portalo alfa.lt publikacijoje, Kauno apygardos teismo pirmininkas N. Meilutis darė spaudimą teisėjams, parengusiems Teisėjų etikos ir drausmės komisijai nepateiktą principingą išvadą apie pažeidimus Kaišiadorių raj. apylinkės teisme, kuriam jis vadovavo prieš paskiriant E. Dambrauskienę.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top