Gubernatorius DeSantis suteikia mokytojams teisę apriboti socialinės žiniasklaidos naudojimą klasėse: “Tiesiog sveikas protas reikalauja”

Respublikonas gubernatorius Ronas DeSantisas antradienį pasirašė keletą Floridos mokykloms įtakos turinčių įstatymų projektų, įskaitant teisės aktus, kuriais mokytojams suteikiama teisė riboti socialinės žiniasklaidos naudojimą klasėse ir apsaugomi mokytojai, pranešantys apie savo pačių administratorius, pažeidžiančius valstybės politiką.

Naujieji įstatymai priimti vykstant didelei daugiametei švietimo pertvarkai, kuriai vadovauja R. DeSantisas ir Floridos respublikonai ir kuri taip pat apima kritinės rasių teorijos ir “budraus aktyvizmo”, kaip jį vadina gubernatorius, draudimus.

“Jis suteikia mokytojams teisę nustatyti klasės taisykles dėl mobiliųjų telefonų ir prietaisų naudojimo per pamokas”, – antradienį per pasirašymo ceremoniją sakė DeSantis, pridurdamas, kad mokytojai vis dar gali leisti mokiniams pasitikrinti telefonus prieš pamokas.

Ankstesniais įstatymais buvo blokuojamas mokymas klasėse apie seksualinę orientaciją ir lytinę tapatybę visose klasėse, draudžiama mokyklų bibliotekose turėti tam tikrų knygų apie seksualinę orientaciją ir neleidžiama reikalauti, kad mokiniai ir mokytojai vartotų tam tikrus įvardžius. DeSantisas taip pat pasirašė įstatymą, draudžiantį įvairovės, lygybės ir įtraukties programas valstijos koledžuose.

Antradienį per pasirašymo ceremoniją R. DeSantisas sakė, kad suteikus mokytojams galimybę nustatyti gaires ir apribojimus dėl naudojimosi socialine žiniasklaida, būtų galima padėti vaikams išvengti socialinės žiniasklaidos išsiblaškymo ir įtakos.

“Jūs niekaip neišmokstate to, ką turite išmokti [išsiblaškę dėl naudojimosi mobiliuoju telefonu]. O tokie dalykai, kaip socialinė žiniasklaida, gali palaukti. Atvirai kalbant, tai nėra taip svarbu”, – sakė DeSantis, pažymėdamas, kad svarbiau yra mokymosi laikas klasėje. “Manome, kad tai yra sveikas protas.”

Vėliau socialiniame tinkle “Twitter” DeSantisas rašė, kad mokiniai turi susitelkti į mokymąsi, o ne į socialinę žiniasklaidą.

Jis tęsė: “Mes nenorime, kad vaikai visą laiką kalbėtų telefonu, kai mokytojai bando juos mokyti”.

“Socialinė žiniasklaida turi daugiau problemų, nei jų išsprendžia, ir manau, kad ji daro daugiau žalos nei naudos. Taigi, leiskime mūsų švietimo sistemai kuo daugiau dėmesio skirti tradiciniam ugdymui,”- sakė gubernatorius.

Naujasis įstatymas galėtų leisti mokytojams reikalauti, kad mokiniai pamokos pradžioje atiduotų savo telefonus. Juo taip pat draudžiama naudoti TikTok mokyklų Wi-Fi ir tinkluose, be to, mokiniams neleidžiama naudotis mokyklos internetu socialinei žiniasklaidai pasiekti, išskyrus kai kurias išimtis.

Vienas įstatymo projektas taip pat leidžia mokytojams dėl bet kokios priežasties palikti mokyklos profsąjungas.

DeSantis reklamavo šiuos įstatymų projektus, kaip suteikiančius daugiau laisvės mokytojams, tačiau kai kurie kritikai teigia, kad jie nukreipti prieš profsąjungas, kurios priešinosi jo draudimui uždrausti kaukes pandemijos COVID-19 metu.

Respublikonas gubernatorius per savo pastabas kreipėsi į profesines sąjungas.

“Ką padarė kai kurie mokyklų rajonai ir mokyklų profsąjungos? Jos pasipriešino valstybei. Galiausiai dėl to turėjome kreiptis į teismą, nes turėjote saujelę nesąžiningų apygardų, kurios manė žinančios geriau už šios valstijos išrinktus atstovus ir tėvus”, – sakė DeSantis.

“Nėra jokių abejonių – jei pažvelgtumėte į COVID, vaikų uždarymą, išvarant  iš mokyklos – profsąjungos ne tik buvo už tai, bet ir padėjo tai užtikrinti”, – pridūrė jis.

Floridos švietimo asociacija teigė, kad gubernatoriaus veiksmai buvo bausmė už nepritarimą jo vykdomai politikai.

“Gubernatorius galbūt leido  išsipildyti savo norui sutriuškinti tariamus oponentus tapti geriausiu”, – pranešime spaudai teigė FEA prezidentas Andrew Sparas. “Šis naujasis įstatymas šiurkščiai peržengia ribas, bandydamas nutildyti mokytojus, darbuotojus, dėstytojus ir daugumą kitų valstybės tarnautojų. Mes nenusileisime – mūsų mokiniai ir mūsų profesijos yra pernelyg svarbios.”

Naujajame Floridos biudžete taip pat numatytas mokytojų darbo užmokesčio didinimas – jau ketvirtus metus iš eilės.

Tikimasi, kad DeSantis artimiausiomis dienomis paskelbs apie kandidatavimą į 2024 m. prezidento postą.

Prie šio pranešimo prisidėjo Associated Press.

Šaltinis: foxnews.com

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top