Gytis Padegimas. Apie medžių genocidą Šiauliuose

Su pasibaisėjimu ir augančiu nerimu perskaičiau žmogaus, prisistatančio vyriausiu Šiaulių miesto architektu, tiesiog maniakiškus svaičiojimus apie ruošiamą visuotinį medžių genocidą mieste (daugiau apie tai, kaip kertami medžiai Šiauliuose, skaitykite ČIA arba ČIA – red. past.).

Jeigu kas būtų pasakęs, kad dar gali būti tokių idiotų, kurie pasakiškas sidabrines egles skelbia sovietiniu paveldu, būčiau tikrai nepatikėjęs. Negi Šiauliuose jau visos gatvės užlopytos, visi alkani ar apdriskę vaikai pašerti ir eina į mokyklą, negi visi skylėti namai jau renovuoti, negi visi kas turi būti socialiai remtini, jau paremti, kad reikia milžiniškas lėšas kišti į kažkokios niekam nereikalingos akmeninės dykros kūrimą miesto centre? (O gal priešingai – net labai reikalingos hipotetinės invazijos atveju leistis priešininkų malūnsparniams?)

Negi tikrai Šiaulių mieste vietoj daugybės kartų puoselėtų medžių, teikiančių pavėsį, mažinančių taršą, triukšmą, galų gale puošiančių miestą, į žemę už didelius pinigus bus sukištos rykštės, kurių dauguma neprigis, nes, kaip pas mus įprasta, niekas jų nei laistys, nei prižiūrės?

Pats vyriausiasis gyvybės mieste naikinimo organizatorius pripažįsta, kad trūksta lėšų padaryti gerai ir pasodinti deramus medžius. Tai jei negalima padaryti gerai, gal išvis geriau nekišti nagų?

Atleiskite, neturiu galimybių sekti Šiaulių viešojo gyvenimo ir nežinau, kokia buvo žaliųjų, galų gale eilinių dar sąžinės nepraradusių miestiečių reakcija į pasibaisėtinus apgailėtinos visais atžvilgiais Šiaulių valdžios nusikalstamus planus.

Kodėl vadinu šiuos planus nusikalstamais? Todėl, kad jie, jei bus įgyvendinti, ženkliai pablogins gyvenimo kokybę mieste, pakenks kiekvieno miesto gyventojo sveikatai, anot šventojo Jono Pauliaus II-ojo, pastūmės miestą „mirties kultūros“ pusėn. „Ten, kur lengva ranka kertamas medis, kitu ėjimu labai lengvai žudomas žmogus“, – mus visus perspėjo šis ir šiauliečiams nesvetimas didis mąstytojas…

Nežinau, ar man brangaus Šiaulių miesto gyventojai yra susipažinę ir sekė kovos už medžius peripetijas Kaune. Organizuojant piketus, įvairias akcijas, juridinius procesus kauniečiams pavyko sustabdyti net gi tautos „numylėtinį“ poną Visvaldą Matijošaitį. Po plyno kelių gatvių iškirtimo rekonstruojant Mickevičiaus gatvę, buvo priverstinai pasitelktas specialistų auditas ir buvo kertami tik ligoti medžiai. Putvinskio gatvės infrastruktūra rekonstruota neiškertant nė vieno medžio, nors buvo, kaip ir Šiauliuose, norėta nušnioti visus. Tik ką savivaldybė paskelbė vienos svarbiausių miesto arterijų – Savanorių prospekto – rekonstrukcijos planus. Medžiai nebus kertami, priešingai – saugomi ir dar sodinami nauji.

Taigi, net ir mūsų užakusios ekologinės sąžinės šalyje galima šį tą padaryti, tausojant ir saugojant didžiausią mūsų turtą – gamtą.

Išauginti visavertį medį šimtą kartų sunkiau ir vertingiau negu prieš rinkimus sukurpti eilinę savanaudžių apsišaukėlių grupelę, gaunančių valdžią ir drįstančią negrįžtamai darkyti miesto veidą ir žaloti žmonių sveikatą.

Pagarbiai.

Gytis Padegimas

P.S. Labai rekomenduoju skaityti ir kitiems siūlyti tik ką išėjusį tarptautinį bestselerį miškininko Peterio Wohllebeno „Paslaptingą medžių gyvenimą“; knygos recenziją galima rasti portale 15 min.lt (ČIA).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Cha

Padegimas skaito 15 min.

Č.Z.

Gyti P.,tamstos tarp kauniečių gynėjų nemačiau.Už tai man teko sušukti,kad trenkiu
kumštį į stalą,nors gyvenu kitame Lietuvos krašte.Kadangi esu gyvenusi Šiauliuose
trisdešimt metų,gal vėl teks sušukti,kad trenkiu kumščiu į stalą.Šiauliečiai,nedrįs-
kit naikinti sveikų ir gražių medžių miesto centre.Šiaulių kultūros žmonės,ar ilgai
snausite???Aplinkos ministre,tai tavo šventa pereiga saugoti žalią valstybės rūbą –
mieste ir kaime,lauke,miške.Kada Lietuvoje baigsis niekdarių savivale?Tauta ir aš
pavargome nuo kasdieninio Lietuvos niokojimo.Vieni išvažiavo,o tie kas likome, pri-
valome palikti ateities kartoms tai ,ką ateidami suradome.

Tam, kuriam sidabrinės eglės yra sovietmetis

Matyt, Genocido centras atrado naują sąrašą, kur kažkieno ranka prirašyta,
kad Šiaulių mieste sidabrinės eglės su liepomis sovietmečiu įstojo
į komunistų partiją ir iki šiol jai priklauso.
Štai ir teko hibridinio karo grėsmės akivaizdoje miesto centre atlikti valymą.
*****************************************************************************
Rimčiau šnekant, dvasiniai neužaugos, gyvybės antagonistai siautėja daugely miestų – Vilniuje, Kaune, Raseiniuose, Šiauliuose, Varėnoje…
Ten ir nuo tada, kai piliečiai jiems taria griežtą „Ne”, jie liaujasi savivaliavę.
*****************************************************************************
Tikiuosi, visiems aišku, kodėl po Nuopolio Dievas prie Rojaus vartų pastatė cherubus su ugniniais kalavijais, kad į Rojaus Sodus niekuomet nepatektų tokie barbarai ir nesumanytų iškirsti Gyvenimo Medžio. Nors tai ir ne Žemės kirminų jėgoms… NK

Reiks įsigyti šią knygą

apie medžių gyvenimą.Gyvenam šalia šilo,bus įdomu.Mes turim savo pušelę Jonę.Ją pasodinom pamiškėj per Jonines.

Tai pasityčiojimas iš rinkėjų. Netylėkite.

Tai, kad valdžiažmogiai savivaliauja nesitardami su Šiaulių miesto gyventojais, bendruomenėmis, yra nepalyginamai didesnis blogis, nei absoliučiai daugumai šiauliečių brangių, jų jaunystę menančių medžių išpjovimas.
Parodydami jums panieką, jie neverti jūsų mandato.
Tik gaila, kad pas mus nėra deputatų atšaukimo įstatymo.
Bet tai puikus pretekstas jį inicijuoti.

O "nacionalinis" - komercinis LRT rodė ir sakė ,

Kad šiauliečiai pritaria medžių kirtimui ir su nekantrumu laukia aikštės renovacijos.

skirta C.Z.

Jei nematete Gycio tarp aktyviu medziu gyneju Kaune-jusu praziurejimas-as maciau.Aciu Gyti uz netylejima.Zaviuosi Jumis ,Saulium Dambrausku ir kitais draugais-nestovejusiais po medziu ,o gynusiems ji…Teisingas posakis-pragaras yra cia ir dabar.Betgi is tribunu skamba-paslepkita babos pasa ir prigirdykite ja ksanakso…Opaskui-nesvarbu-lagaminai jau sukrauti skrydziui…

tik tiek

Tyla. Ir dabar, ir tuomet, kai prie šv. Petro ir Povilo katedros buvo statomas neproporcingo dydžio gargaras. Ką jau ką, o tylėti ir šauniais seimūnais aprūpinti seimus šiuliečiai tikrai moka.

Jota

Tie Šiaulių erodai drauge su vyskupu jei įmanytų, išpjautų visa, kas gyva mieste, nes jiems labiausiai patinka cementinės dykvietės, metaliniai bedvasiai karkasai, tuščios katedros ir tuščios širdys.

Jei neklausę šiauliečių „iškastravo”

sveikus medžius, tai tuo labiau dabar šiauliečiai turi teisę ir dar parodomuoju būdu iškastruoti bendrojo intereso požiūriu ligotus…?

Labai pritariu straipsniui,

tik, gerb Gyti, vaikai ne „šeriami”, o MAITINAMI, VALGYDINAMI. Smulkmena, bet akį labai rėžia.

Citc

Gerbiami ponai, alasą ir protestus kelti reikėjo, kai visuomenė buvo kviečiama susipažinti su detaliuoju aikštės sutvarkymo planu ir projektais. Maketas ilgai ilgai dūlėjo savivaldybėje. Kvietimų buvo sočiai. Kompjuterizuotiems informacijos – per akis. Bet ne, kol darbai neprasideda, tol tauta tyli.
Dabar jau vėlu rėkauti, nes detaliųjų svarstyme tautos balso nebuvo, o „tylėjimas reiškia sutikimą”. Ar pritarimą.
Taigi, sėkmės gyvenant ir mąstant…dykroje.

>Citc 2018-03-26 10:02

Į detaliųjų planų svarstymus visuomenė turėjo būti pakviesta viešai, dalyvauti ir jiems pritarti arba ne. Susitarsime su žurnalistais, kad atvyktų pasižiūrėti svarstymo protokolą. Bet ar tokio išvis esama?
Dar privalo būti saugoma dokumentacija apie visuomenės pakvietimus į projekto svarstymus. Į ką konkrečiai turėtume kreiptis (pas ką saugoma ši medžiaga)?

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top