Gyvybės Lietuvos sąjūdis: politinio gyvenimo atnaujinimas – visos politinės bendruomenės užduotis ir atsakomybė

Rašytoja Vanda Juknaitė, filosofas Andrius Navickas, buvęs Lietuvos ambasadorius JAV ir Meksikoje Žygimantas Pavilionis, humanitarinių mokslų daktarė ir visuomenės veikėja Jūratė Laučiūtė, teisininkas Vygantas Malinauskas, politologai Vincentas Vobolevičius, Laurynas Kasčiūnas, Vytautas Keršanskas, žurnalo jauniems „Ateitis“ redaktorė Reda Sopranaitė, bioetikė Kristina Zamarytė-Sakavičienė, tikybos mokytoja Raimonda Kuklienė, vadybininkė Monika Navickienė, visuomenininkas ir publicistas Valdas Kilpys, auditorius Vytenis Lazauskas tapo neformalaus sąjūdžio, sieksiančio atnaujinti politiką krikščioniškų vertybių pagrindu, signatarais. Sąjūdis burs savo ambasadorius visoje Lietuvoje, rengs susitikimus su žmonėmis, pateiks svarstyti teisingos visuomenės viziją ir svarbiausius žingsnius jos link.

* * *

Gyvybės Lietuvos sąjūdžio deklaracija

Mes telkiamės, nes tik veikdami kartu galime įveikti problemas ir kurti vaisingą alternatyvą nuskurdinantiems individualizmo ir kolektyvizmo kraštutinumams. Mums gyvybiškai būtinas politinio gyvenimo atnaujinimas ir tai yra ne vien politinio elito, bet visos politinės bendruomenės užduotis ir atsakomybė.

Mes tikime padoria, išmintinga, drąsia ir tarnaujančia politika, padedančia atskleisti kiekvieno žmogaus talentus, puoselėjančia žmogiškumą, kuriančia solidarią bendruomenę, stiprią ir teisingą valstybę – Gyvybės Lietuvą.

Lietuvos partizanai kovojo už Tėvynę ir Laisvę su ginklu rankose, sovietmečio disidentai, Lietuvos Sąjūdis įgyvendino tiesos sakymo revoliuciją, mūsų uždavinys ne mažiau sudėtingas ir gyvybiškai svarbus: atstatyti mūsų Tėvynės vertybinį pamatą ir perkeisti politinį gyvenimą tarnystės bendrajam gėriui, padorumo, žmogaus orumo ir teisingumo dvasia.

1. Privalome pralaužti politikų užsisklendimą nuo žmonių. Atsinaujinusi politika – tai į kiekvieno žmogaus džiaugsmus, rūpesčius ir lūkesčius įsiklausanti politika. Teisingoje valstybėje politikai tariasi ne tik tarpusavyje, bet ir su žmonėmis.

2. Būti vilties žmonėmis. Šiandien itin svarbu sugrąžinti žmonių viltį, kad galime gyventi teisingoje, žmogaus orumą gerbiančioje, solidarioje ir kūrybingoje valstybėje. Tai galima pasiekti tik tada, jei suformuluosime aiškią viziją ir konkrečius žingsnius jos įgyvendinimo link.

3. Galutinė instancija yra sąžinė ir Dievas, o ne trumpalaikė galia ar šlovė. Politikos atsinaujinimas pirmiausia yra širdies atnaujinimas ir padorumo vertybės liudijimas kasdienėje veikloje. Pasitikėjimo auginimas prasideda nuo patikimumo mažuose dalykuose.

4. Mylėti Tėvynę, kaip dovaną. Savinieka visada yra pralaimėjimas. Turime ne skųstis ir aimanuoti, bet kasdien padaryti viską, kas nuo mūsų priklauso, kad Tėvynė taptų bent per žingsnelį gražesnė ir teisingesnė. Bet kuri valstybė yra didi ne savo teritorija, materialiniais ištekliais, karine galia, bet savo tikėjimu, viltimi ir meile.

5. Valdžia – tai pirmiausia tarnystė ir atsakomybė, o ne galia. Bendrasis gėris – tai svarbiausias politinio veikimo švyturys.

6. Padori politika rūpinasi ilgalaikiais, strateginiais sprendimais, o ne sėkme rinkimuose, partine ar asmenine nauda. Kai nekuriame ilgalaikės vizijos savo valstybei, savo žmonėms, savo vaikams, tampame kitų valstybių vizijų ar darbotvarkių dalimi.

7. Pagalba žmogui ir orių gyvenimo sąlygų užtikrinimas yra politinės valdžios pareiga, o ne tik deklaratyvus šūkis. Valstybės pažanga turi būti matuojama tuo, kaip keičiasi kiekvieno žmogaus gyvenimo kokybė, o ne abstrakčių rodiklių kreivėmis.

8. Stipri šeima yra svarbiausias valstybės ateities garantas. Investicijos į šeimų stiprinimą, gerovę, gimstamumo skatinimą turi būti valstybės prioritetas. Ir tai turi būti daroma ne kalbomis, o konkrečiais politiniais sprendimais, padedančiais kiekvienai šeimai Lietuvoje.

9. Mokyklos ir universitetai turi ugdyti kūrybingus, žmogaus orumą gerbiančius, atsakingą laisvę ir Tėvynę mylinčius žmones, o ne vykdytojus, turinčius daug informacijos, bet ne supratimą, ką su ja daryti.

10. Lietuva turi savo unikalią misiją pasaulyje. Esame svarbi Vakarų civilizacijos dalis ir turime būti ne viršvalstybinių institucijų direktyvų vykdytojai, bet krikščioniškomis vertybėmis grįstos Europos kūrėjai.

Kartu esame stiprūs, mes tikrai galime daug ką pakeisti. Prisijunkite prie šio Sąjūdžio. Atėjo mūsų laikas atiduoti Lietuvai viską, ką iš jos gavome. Sujunkime rankas ir širdis. Tai šiandien mums Dievo duota galimybė, tai mūsų pašaukimas, tai mūsų misija.

Vanda Juknaitė, Andrius Navickas, Žygimantas Pavilionis, Laurynas Kasčiūnas, Vincentas Vobolevičius, Vygantas Malinauskas, Vytautas Keršanskas, Jūratė Laučiūtė, Reda Sopranaitė, Raimonda Kuklienė, Kristina Zamarytė-Sakavičienė, Monika Navickienė, Vytenis Lazauskas, Valdas Kilpys.

* * *

Visi, norintys prisidėti prie Gyvybės Lietuvos sąjūdžio veiklos ir sutinkantys būti jo ambasadoriais savo vietovėje, bendruomenėje, rašykite adresu: andriusnavickas@bernardinai.lt.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top