Himnai skalūnų revoliucijai už ES pinigus

Lietuvos geologijos tarnyba, nors ir likusi be garbingai atsistatydinusio vadovo Juozo Mockevičiaus, vis dar puoselėja planus įtikinti žemaičius, jog pasaulinė skalūninė revoliucija jiems ir visai Lietuvai žada šviesų rytojų. Tai rodo ir šios tarnybos darbuotojų numatyta turnė po Žemaitiją, niekaip nenorinčią atverti savo gelmių progresui. Rugsėjo–lapkričio mėnesiais Šilutės, Tauragės, Jurbarko, Pagėgių, Kybartų gyventojai turės progą išgirsti, kaip suklestės ir jie, ir visa Lietuva, kai jų žemę, vandenį ir orą užterš sunkiai protu suvokiami teršalų kiekiai.

Visas kelionių grafikas ČIA. Artimiausias renginys planuojamas rugsėjo 4 d. Šilutėje (Lietuvininkų g. 17, IIa. posėdžių salė).

Įdomu pastebėti, kad mūsų šalies valdžia visą šią skalūninės revoliucijos Lietuvoje propagandos programą finansuoja iš Europos Sąjungos ir Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų. Tikras nesusipratimas žinant, kaip skeptiškai šios naujosios uolienų ardymo technologijos vertinamos ES. Apie šių revoliucinių naujovių keliamas dideles grėsmes nedviprasmiškai kalbama ir Europos Komisijos užsakymu atliktose specialiose studijose ar moksliniuose straipsniuose. O Prancūzijoje jau treti metai galioja įstatymas, draudžiantis išgauti skalūnines dujas taikant hidraulinio uolienų skaldymo technologiją, o jos prezidentas, skirtingai nei Lietuvos, asmeniškai įsipareigoja tautai – tokia revoliucija jos žemės neterš.

Kokio požiūrio į gyventojų pagrįstai keliamus klausimus galima tikėtis, matyti jau iš dabar platinamo Lietuvos geologijos tarnybos parengto neva pažintinio filmo „Skalūnų dujos Lietuvoje. Saugi aplinka ir ekonominė nauda“. Kiek čia tiesos, o kiek propagandos, geriausiai galėtų pasakyti žygaitiškiai – sprendžiant iš jų diskusijos su juos aplankiusiais Seimo nariais, jie šias technologijas išmano geriausiai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top