Hodgesas informuotas gerai

Šiandien Lietuvos narystės NATO metinės ir nesena skausminga JAV pajėgų Europoje vado generolo Beno Hodgeso kalba negalėjo būti labiau laiku.

Generolas iš esmės pasakė, kad Lietuva per daug kalba apie kitų pagalbą ir per mažai ruošiasi pati, mojuodama, kiek daug lėšų skiria gynybai, bet ne darbais su tomis lėšomis. Išvardyta labai daug nepadarytų Lietuvos darbų. Išvardyta teisingai. Lietuvoje taip pat yra ekspertų, kartojančių tą patį principą: privalome kuo daugiau rūpintis savo gynyba, kuo mažiau remtis priklausomybe nuo Vokietijos, kuri pati nėra pasiruošusi gintis. Tokį požiūrį plačiai pristato ir Lietuvoje išleista nauja ekspertų straipsnių ir interviu rinktinė „Ukrainos karo pamokos“.

Lietuvos krašto apsaugos vadų reakcija buvo lėta ir atsargi, bet jos esmė – problemų neigimas. Vėl ir vėl problemų neigimas. Ir krašto apsaugos ministras, ir kariuomenės vadas skirtingais žodžiais pasakė, kad generolas Hodgesas „blogai informuotas“. Sena kaip pasaulis taktika, kai negali atmesti per daug įtakingo ir gerbiamo žmogaus teiginių, kaltinti kažką dėl blogo informavimo. Šiuo atveju tas kaltinimas būtų, reikia suprasti, vienam geriausių Lietuvoje gynybos specialistų, atsargos pulkininkui Vaidotui Malinioniui, kuris ir pakvietė Hodgesą į savo rengiamą konferenciją Vilniuje.

Bėda ta, kad Malinionis šiandien kaip tik yra vienas geriausiai informuojančių apie Lietuvos saugumo situaciją, keliantis geriausius klausimus ir siūlymus. Kaip viešai pabrėžė ir valdantieji politikai (Kasčiūnas), Malinionis yra kaip reta nepriklausomas nuo kariuomenės ir KAM užsakymų, todėl iš tiesų objektyvus gynybos ekspertas, kurio būtina klausytis. Bet kai nuskambėjo kritika, tai Hodgesas „blogai informuotas“? Blogai informuotas partnerių Lietuvoje (Malinionio) ar oficialių kanalų Vašingtone? Turbūt nenorima pasakyti, kad Vašingtonas Lietuvos blogai informuojamas.

Bet pats Anušauskas savo komentaruose geriausiai ir įrodo, kaip gerai informuotas generolas Hodgesas. Viena iš Hodgeso pastabų buvo tai, kad Lietuva turi 120 tūkstančių rezervo karių, tačiau jie beveik nerengiami karui. Pats Hodgesas pabrėžė, kad tebūnie tai gali būti išpūstas skaičius, tad galima skaičiuoti nors ir perpus mažiau – problema dėl to nė kiek nesikeičia. Anušauskas atsakė, kad tai klaida, bet ne dėl rezervo dydžio, o kad rezervo kariai esą rengiami – po 2600 karių į metus! Po 2 proc. rezervo karių į metus! Dar daugiau, Anušauskas žada, kad iki 2030 metų šis skaičius bus padidintas iki 5000! Iki 2030 metų! Tiesa, su sąlyga, kad pavyks šaukimo reforma. Kuri, beje, taip pat kol kas ministro neplanuojama kaip visuotinis šaukimas. Planuojama tęsti žaidimus su loterijomis. Neįmanoma kasmet apmokyti nei viso, nei ketvirčio rezervo. Bet dabartiniai skaičiai artimi nuliui. Neįsivaizduoju, kaip geriau galima įrodyti, kad Hodgesas gerai informuotas ir kad jo kritika pagrįsta, nei kad tai savo viešu pasisakymu padarė Anušauskas.

Suprantama, kad visa tai, visas šis neveikimas, yra kiekviename žingsnyje teisinamas esamais resursais. Trūksta mokymams ir visuotiniam šaukimui trūksta puskarininkių ir karininkų, trūksta poligonų, trūksta ginkluotės, trūksta visko. Ir trūks. Visa tai negali atsirasti iš niekur kitur, kaip iš politinės valios tai skubiai spręsti. Tą politinę valią turi rodyti valdžia. Krašto apsauga priklauso didžiausiai ir svarbiausiai valdančiosios koalicijos partijai. Nėra nieko, kaip būtų galima turėti daugiau įtakos gynybos sprendimams. Niekas iki šiol nepasakė, kad aktyvesniems veiksmams gynybos politikoje trukdo prezidentas. Turbūt niekas neįsivaizduoja ne koalicinės valdžios, kur nereiktų tartis su koalicijos partneriais. Ko tada daugiau galima norėti, kad politinė valia atsirastų?

Nes turi įvykti esminis mąstymo lūžis: nuo „ką galime“ prie „ką privalome“. Kai mąstoma apie gynybą kaip dabar, pagal principą „ką galime“, į dabartines galimybes žiūrima kaip į duotybę, konstatuojama, kaip jos riboja veiksmų laisvę, ir svarstoma ką daryti jų rėmuose. Lietuva yra Rusijos kaimynystėje ir Lietuvai absoliučiai netinka toks mąstymas. Alternatyva jam yra mąstymas apie gynybą pagal principą „ką privalome“. Mąstant pagal jį, pradedama ne nuo turimų resursų, o nuo kalendoriaus, klausiant iki kada ką privalome pasiekti? Ir tada dėliojama, kas ir kada turi būti padaryta, kokie resursai privalo būti skirti, kad turėtume šansą – bent šansą – apsiginti. Atitinkamai ieškoma sprendimų, kurie (būtina pabrėžti) aptartų problemų atveju nekainuoja milijardų ir net nereikalauja didesnio gynybos finansavimo. Krašto apsaugos sektoriuje Lietuvoje iki šiol nuskamba frazės, kad pinigų yra, nėra kaip jų pakankamai greitai išleisti. Reikia tvarkytis, o ne kliedėti, kad JAV generolas „blogai informuotas“.

4.3 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
45 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
DD plius DD

Savo metu ministrą Anušauską V.Laučius pavadino L.Anušauskienės vyru.
Gal čia ir yra šuva pakastas- tiesiog ne Anušausko, bet Anušauskienės pasiteirauti ir būsim visi jau nebe blogai, bet kuo puikiausiai informuoti..:)

T0mas J.

Benas Hodžesas yra Irako karo okupantas kruvinomis rankomis ir tuo viskas pasakyta.
Kraugeriško puolamojo karo metu nužudyta apie 200 tūkstančių civilių.
Niekinu okupantus.

Marius

Taip, amerikonai yra padugnių ir degenaratų visuomenė. Amerikonai Irake panaudojo nusodrinto urano sviedinius. Tokius pat kokius gavo iš Anglijos Ukraina dabar. Rezultatai: https://www.researchgate.net/figure/The-effects-of-depleted-Uranium-Children-affected-by-radiation-and-suffering-from_fig1_230829432 Va tokie gims Ukrainoje vaikai kur ukrainiečiai naudos nusodrintą uraną. Tai aktualu ir Lietuvai: nuo šių metų nustokite pirkti saulėgrąžų aliejų, nes jis bus užterštas radioaktyviu uranu. Pernykščių metų derlių dar galite pirkti. Iš jokios europinės šalies saulėgražų aliejaus nepirkite. Ukraina yra didžiausia saulėgrąžų augintoja pasaulyje ir daugelis Europos šalių gamintojų importuoja aliejų ir jį tik išpilsto. Atsipaistyti yra neįmanoma. Rimtai, žmonės, lietuviškų saulėgrąžų aliejaus gamintojai žaliavą importuoja iš Ukrainos.

blue yellow zov MARINIE

…susikibkit uz rankuciu su tomu jakuciu ir eikit na……….

Marius

Tu gi kvailys Pastabus-Pamastyme-blue yellow, ir mes, seni šio portalo skaitytojai, senai tai žinome. Kur tie Irako masinio naikinimo ginklai apie kuriuos vapaliojo Bušas jaunesnysis? Amerikonų įsiveržimas į Iraką 2003 m. buvo niekuo nemotyvuotas, bet kuriam sąžiningam poitikui tai buvo aišku dar tada. Čia dar ką amerikonai pridirbo: https://youtu.be/RYoqlrvd5Mg

Paskutinį kartą redagavo 6 mėnesių prieš Marius
blue yellow zov MARINIE

…zinai ka….,vakar lyg ir baudeisi iseit is Tiesu,mol,visus tuo pagasdindamas ar nubausdamas…,tai siandien taves tiesiog meldziu,…..iseik ir eik taip toli,kad veliau,net ir noredamas,nebegaletum sugrizt…..,jooo,nustebinai is tiesu,ohoho…..Gal pirmiau pasidometum apie ta Irako kara,tik ne is riuzzku saltiniu….

T0mas J.

Kalbi vien emocijomis, bet ne faktais. Rusiškais šaltiniais visai nepasitikiu ir neturiu įpročio naudotis. Naudojuosi NATO ir ES šalių šaltiniais.
Negaišdamas laiko paneik mano žodžius, jei manai kad JAV Irako neužpuolė, galbūt Irakas puolė JAV o ši tiktai gynėsi? Gal suteiksi mums žinių, Mėlynai Geltonasis?

blue yellow zov MARINIE

..VISKAS GUGLE,GAL MANAI AS TAU PASKAITA IKI RYTO RASYSIU…,LENGVAI VISKAS RANDAMA,PRADEK NUO kUVEITO KARO,VISKAS SU JT REZOLIUCIJOM,ETC.APIE JAVU IR IRAKO PUOLIMA,AI,JAU BUVAU BEPRADEDAS….NEVAIDINK ASILO,JUK NESI TOKS,KAIP TAS IDIOTAS MARIUS,SU KURIUO NET KALBET NESINORI,TOKS JIS BEVILTISKAS…tAIGI,GAVAI NAMU UZDUOTI IR…PIRMYN…p.s. pardon,srifto nepastebejau..p.p.s. o emocijos,nes catuose visi riuzzkei sneka tip top tokius niekus,kaip ir pats..

blue yellow zov MARINIE

..melyna geltona tera tik yellow submarine skalpas,kuri tampausi del pramogos..

T0mas J.

Buvo du taip vadinami Persijos įlankos karai.
Antrasis iš jų dar vadinamas Irako karu ir jį JAV pradėjo 2003 m. Kraugerišku ir puolamuoju jį vadinu todėl, kad jis toks ir buvo; jis nebuvo suderintas su JTO. Šio karo metu Irakas buvo okupuotas JAV, tebėra okupuotas ligi šiol, kaip ir Vokietija, Japonija, Korėjos pietinė dalis.

blue yellow zov MARINIE

…tu meluoji,kaip ir kiti kacapai,sakydamas,kad jis/karas/ nebuvo suderintas su JTO.iRAKAS NERA OKUPUOTAS JAVU,KODEL TU SITAIP AKIPLESISKAI MELUOJI,ten yra net riuzzkiu baziu,net ir tie siurbia nafta..

T0mas J.

Nepasakok man ką kalba kacapai, man jie ne draugai. Apie kacapus kalbėk su tais, kam tai įdomu, man – ne.
Kad Irako karą JTO palaimino tamsta galėtum įrodyt tik vienu būdu: įdėdamas nuorodą į tokį dokumentą. Tu to padaryti negali, nes meluoji. Panašu jog esi apsigimęs melagis.
Irakas yra okupuotas, nes kai vyriausybės nekviesti užsienio kariai atvyksta į šalį ir pasilieka – tai okupacija. Irako valdžios nekviesti ginkluoti JAV kariai 2003 m. kaip kruvini agresoriai į Iraką atėjo naikinti ir žudyti. JAV Irake yra okupanto teisėmis.

blue yellow zov MARINIE

…tu meluoji ir neraudonuoji..Ypac graziai pasnekejai apie P.Koreja…Nuostabu…,ji taip ‘okupuota’,kad,palyginus su sekoreja,pasidaro kiek nesmagu del tokio javu veiksmo…..Ten net gyvent neimanoma,kai kaimynystej ….tak volno dysyt cieloviek…….Oi,jakuti jakuti,pasigedytum,ar kaaaa…

T0mas J.

Ir vėl, jokių faktų. Kodėl kalbi emocijom? Nes faktais negali. Pateik SAVO okupacijos apibrėžimą, jei tau netinka manasis.

blue yellow zov MARINIE

..jei p.korejiecio ten paklaustum ar jis yra okupuotas,i tave paziuretu kaip i ligooooni,…taigi,prasinet akivaizdziu dalyku apibrezimo yra kiek keistoka….Na,buvo toks leitenantas Dubcekas,tai jis kareiviu klausinejo tilto apibrezimo…..

T0mas J.

Tamsta demonstruoji, kad visai nesupranti okupacijos sąvokos.

blue yellow zov MARINIE

…vystriel v upor,kad tave pribaigt is karto…..TAI MES DABAR ESAM OKUPUOTI/IR KIENO/…AR NE……labai idemiai laukiu atsakymo,gudrociau

Marius

O va čia beprasmė savinieka. JAV generolas išties menkai informuotas. Nereikia galvoti, jei jau amerikonas pasakė, tai jis savaime teisus. Niekas Lietuvai negręsia, Rusija dar kažką užsipulti esamu laiku na niekaip neužpuls, per daug nukraujavo, pusę metų kažkio Bachmuto, kas būtų lietuviškais atitkmenimis Joniškio, negali užimti. Ir niekados NATO šalies Rusija nepuls. Niekaip nesuprantu kam pas mus ta isterija?

blue yellow zov MARINIE

….tau tikrai gresia dvejetas uz rasyma e su nosine,berasti.Keliauk,susimildamas,namo,rasiejon,ten tokiu tupu berasciu reikia.Prigriebk ir kolega tomuka jakuti.Cia tokie nelabai pageidaujami…

Marius

Žodyje gręsia rašau su „ę” nes taip daug kur rašoma ir toliau rašysiu. Tu į save pasižiūrėk: lietuviškų raidžių išvis nėra ir tarp žodžių reikia palikti tarpus, šizofrenike. Rusijon nevažiuosiu, aš ne rusas. Čia dar amerikonų padugnių darbo rezultatas: https://www.foreignpolicyjournal.com/2019/09/21/new-study-documents-depleted-uranium-impacts-on-children-in-iraq/
Tu gi oligofrenas, nes viską ką daro Amerika pagal tave yra gėris. Cha-cha!

blue yellow zov MARINIE

…tu ne riuzzas,tu da blogiau…zmogbezdzione,kuri nenorejo mokytis/nes negalejo del igimto protinio neigalumo/.

Jurgis Vašingtonas

G

Paskutinį kartą redagavo 6 mėnesių prieš Jurgis Vašingtonas
Marius

Lietuviškame rašte yra tokios raidės ž, č, ė. Tarp raidžių ir po kablelių paliekami tarpai. Neįgalumas rašomas su į nosine. Susimovei didžiai „edukuotas” grafomane. Cha-cha!

T0mas J.

Dar neaišku ar su lietuviu kalbi. Iš kur jam teisingai lietuviškai rašyti? Juk pats švediškai turbūt nelabai moki? O Jonas moka!

blue yellow zov MARINIE

..’teisingai …rasyti’….xa xa xa,kai susitinka du berasciai,tai ima kalbet,kaip ‘teisingai’rasyti…..na ir prijuokinot,kalbininkai,vos ne iki asaru,….abu labu tokiu,xa xa xa,oi,nemoguuuuuuu…/tuoj tas ‘maaarius’ sukliks,kad cia ‘skolinys’/…..

Dzeikas

Isterija todel, kad LK aplamai neigalios vykdyti savo funkcijos , o ne Rusijos uzpuls-neuzpuls.
Cia amerikonai visiskai teisus, giminaiciai tarnauja toje t.v. kariuomeneje. Dalbaj…bu ir gobsu menkystu susirinkimas, tokia Lietuva kariniame skerspjuvyje – eurozhopa miltâire.
Visais laikais lietuvis turejes pasaukima karinei tarnybai savo talentus atrast galejo tik pas svetimsalius: Lenkijoje, Rusijoje, nacistineje Vokietijoje, Svetimsaliu Legione pas prancuzus ir is dalies US Army.Pastarajame lietuviai ypac greit adaptuodavo vardus angliskai.
Lietuvoje tokiu nelaikoma.Nugaros nelankscios.

Dzeikas

PS. Todel apie lietuvius padariusius kariera kariais JAV nesuzinosim.Pentagonas infos neteikia, o ten tarnaujantys lietuviai ant Lietuvos deda skersa ypac ryztingai ir be pustoniu.

blue yellow zov MARINIE

..LT SENIAI UZGROBTA IS VIDAUS.kAS NEZINO TU UZGROBEJU,TAS DURNAS.rINKIMAI RODO,KAD APLINK DURNIAI.nUO 2026 ANYS KELIAUS BOMZAUT/DEL nt MOKESTINES SWAAABINES REFORMOS/.LABAI TADA DZIAUGSIUOS IR PIKTDZIUGAUSIU.

Ekspertas

Hodgesas ir Sinica – du spangalai. Situacija yra sekanri.

  1. Rusija Lietuvą puls tada, kai NATO jai blokuos Kaliningradą arba sieks užsiimti placdarmą iš anksto gręsiant didesniam konfliktui.
  2. Kariniu požiūriu Lietuva yra neapginama tą, supranta net ir toks atsilupęs generolas kaip Hodgesas.
  3. JAV reikalingos Baltijos šalys (viena Lietuva neturi prasmės) kaip šioks toks placdarmas galimam konfliktui su Rusija. Kas liktų iš čiabuvių – jiems vienodai, vis tiek kaltę suvers Rusijai.
  4. Neegzistuoja jokių gynybos sistemų kurios Lietuvą paverstų tvirtove, jei rusams reiks – nušluos čia viską ir gan greitai.
  5. Lietuvos saugumo garantas – adekvatūs santykiai su kaimynais, savo teritorijoje jokiai pusei nesuteikiant pranašumo. Gi vakarų propaganda mus ruošia būti Pilėnais arba geriausiu atveju partizanais ir gyviems pūti žemėje… vardan užjūrio šeimininko interesų.
blue yellow zov MARINIE

…prisijunk prie tomo j. ir maaaareus emigracijos maskolijon.Buvo toks kvaiselis titorenka,emigravo i rf….,po 3men ,nosi nukabines,grizo……

Fursovas

Андрей Фурсов. Черты нового миропорядка
https://www.youtube.com/watch?v=BQ0PEokWOTQ&ab_channel=%D0%97%D0%9E%D0%9D%D0%94

T0mas J.

Putinizmo propagandai platinti čia netinkama vieta. Veltui gaišti laiką, ir tai yra gerai. Jei tavo veikla būtų sėkminga – būtų blogai.

Al.

Kaip tu gali priešintis, jei nesupranti priešo mąstymo ?

DD plius DD

Rimtai šnekant, tas „generolas prastai informuotas”, anot Anušausko ir kariuomenės vado…Na- nesolidu, vyrai. Negi generolas informacijos delfiuose ir pan. semiasi? Ir gal jau nešneka to, ko patvirtinti nesugebėtų? Kaip prisidirbę vaikėzai dievaži.

gal tikrai blogai informuotas?

Gal JAV generolas nežino kas tokia KGB ir kaip anušauskas susijęs su ta firma?

T0mas J.

Kol ča rašo „blue yellow” ir platina neteisingą informaciją, kad būktai Irako karas vyko pagal JT rezoliuciją, suprask JTO palaimintas – niekur iš čia neisiu, ir paneiginėsiu Mėlynai Geltonojo melus.
Apsiprendžiau.

blue yellow zov MARINIE

…o gal tave vis tik dar pavyks perkalbet…As moku….

T0mas J.

Paveikti mane gali tik faktais. Kitaip dar niekam nėra pavykę.

blue yellow zov MARINIE

…ar tu ne tas jakutis is Nemencines,kuris uzsiiminejo zulikavimu ir buvo ismestas is kunigu…Ta pilieti prireme faktais ir jis bais atgailavo ir verke.O gal,sakau,familija,a…..

T0mas J.

Su dvasiom kalbi, su kunigais.. O kodėl man tai adresuoji? Matau kad man neturi ką pasakyti…

blue yellow zov MARINIE

…todel,kad anas irgi buvo tomas jakutis….kas cia tau neaisku mano klausime,tomai jakuti…..

T0mas J.

Tu jakučius geriau pažįsti, tau žinoti..

blue yellow zov MARINIE

…na ja,priviso tu tomu jakuciu,kur cia visus besuziuresi….vieni jakuciai…ir visi apsivoge kunigai.Tik tu,pasirodo,ne…,su kuo ir sveikinu.

Dzeikas

Is ko pazinsi puolima, uzsimaskavusi rusu 5 kolonininka?
Straipsnis apie Lietuvos karini pasirengima atremti Rusijos puolima, o toks kadras raso apie amerikieciu klasta😀

Al.

Rusų penktakolonininką atpažinsi iš nuolatinio lietuvių tautos niekinimo.

45
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top