Lenkų ES Parlamento narys Dominykas Tarčinskis tvirtina, kad į šiuo metu apėmusį Europos Parlamentą (EP) Katargeito korupcijos skandalą gali būti įsivėlę 100 EP narių.
Į Katargeito kyšininkavimo tyrimą įtraukiama vis daugiau ES politikų, sakė europarlamentaras nuo Lenkijos valdančiųjų konservatorių Dominykas Tarčinskis (Dominik Tarczyński), kalbėdamas su visuomeniniu Lenkijos Radiju-3.
„Gali būti įtraukta gal 100 EP narių,“ – sakė Tarčinskis.
Europą sukrėtusiame korupcijos skandale, apie kurį rašoma viso pasaulio laikraščių antraštėse, keli Europos Parlamento nariai ir buvę ES pareigūnai buvo surakinti antrankiais po to, kai Belgijos policija surengė reidą biuruose ir gyvenamosiose vietose, kur, kaip pranešama, buvo rasta 1,5 mln. eurų kyšių pinigų, sukrautų į popierinius maišus ir lagaminus.
Pasak A. Tarčinskio, Lenkijos vidaus saugumo agentūra ABW atliko svarbų vaidmenį tyrimo pradžioje ir perdavė informaciją Belgijos tyrėjams. Jis taip pat atskleidė, kad naujos informacijos apie skandalą buvo gauta atskleidus informaciją apie Europos Parlamento narės Evos Kaili, buvusios Europos Parlamento pirmininko pavaduotojos, arešto orderį.
Pasak Ščecino radijo pranešimo, lenkų europarlamentaras sakė, kad vis atsiranda naujų pavardžių ir kad šiuo metu suimti dar du europarlamentarai. Be to, dabar yra „informacijos, kad Kaili iš viso gavo daugiau nei 10 mln. eurų, nors dar gruodžio mėn. buvo pranešta, kad ši suma siekia nuo pusės iki 1,5 mln. eurų”, – sakė Tarčinskis.
Manoma, kad informacija apie kyšius buvo gauta teisėsaugos institucijoms stebint Kaili telefoninius pokalbius.
Tarčiskis teigė, kad dabar reikia peržiūrėti visą teisėkūros procesą Europos Parlamente ir įvardyti visus su šiuo skandalu susijusius asmenis. Po to turi būti ištirta, kas kurstė kyšininkavimo planą, nes daugybė pėdsakų veda ne tik į Katarą bei Maroką, bet ir į Rusiją.
„Skandalas vis labiau įsibėgės, atsiras daugiau pavardžių ir naujos informacijos”, – sakė Tarčinskis. Atsižvelgiant į tai, kad asmenys, kuriuos, kaip įtariama, papirko Kataras, padėjo daryti įtaką daugeliui svarbių su Kataru susijusių balsavimų, pavyzdžiui, dėl leidimo Kataro piliečiams be vizų vykti į Europą, Lenkijos europarlamentaras sakė manantis, kad dabar bus siekiama peržiūrėti ir panaikinti kai kurias ankstesnes Europos Parlamento rezoliucijas. Nuogąstaujama, kad Katargeito kyšininkavimo byla buvo tik ledkalnio viršūnė ir kad daugeliui ankstesnių balsavimų ir rezoliucijų Europoje įtakos turėjo užsienio pinigai ir atviras kyšininkavimas.
Dabartinis korupcijos skandalas kilo 2022 m. gruodžio mėn., kai buvo pareikšti kaltinimai, kad tokios šalys kaip Kataras ir Marokas papirkinėjo EP narius, kad šie priimtų jiems palankius politinius ir ekonominius Europos Parlamento sprendimus. Buvęs europarlamentaras Pjeras Antonio Panceris (Pier Antonio Panzeri), viena iš pagrindinių skandale išaiškėjusių figūrų, prisipažino, kad Belgijos europarlamentarui Markui Tarabeli (Marco Tarabelli) perdavė 120 000 eurų. Panceris dabar bendradarbiauja su tyrėjais mainais į mažesnę bausmę už savo vaidmenį nusikaltimuose.
Skandalas labiausiai smogė socialistų frakcijai. Graikijos socialistė europarlamentarė Eva Kaili, kuri buvo Europos Parlamento pirmininko pavaduotoja, neteko pareigų ir buvo apkaltinta korupcija.
Šaltinis: Remix News