Ignas Vėgėlė. Apie apribojimų griežtumą Lietuvoje

Influenceriai ir garbūs ekonomistai pastaruoju metu pamėgo dalintis Oxfordo universiteto apribojimų griežtumo indeksu, kuris tariamai rodo, kad „lietuviai džiaugiasi kone mažiausiais suvaržymais ir didžiausia laisve“ visame pasaulyje. Posto pabaigoje – ir uoga: „Taip pat ir laisve protestuoti prieš tai, kad … turi daug laisvės“.

Pasiteiravęs apie šio tyrimo metodiką ir apribojimų sąvoką, kaip mūsuose jau tapo įprasta, sulauki „antivakserio“, „sorošinio“, „diletanto“ epitetų ir dar pašaipos, kad Oksfordą laikau „šaraškinų kontora“.

Ir pabandyk tokiems paaiškinti, kad tai mano mylima Alma Mater, o tame tyrime tiesiog neįtraukiami ekonominiai suvaržymai ir didžioji dalis viešųjų bei administracinių paslaugų apribojimų.

Civilinės saugos įstatymas, kuriuo remiasi visas GP reguliavimas, suteikia teisę Vyriausybei riboti „ūkinės veiklos laisvę … viešųjų ir administracinių paslaugų teikimą“.

Ir, atrodo, tiek nedaug reikia: paskaityti pirmus Oxfordo indekso aprašo sakinius, suklydus, patikslinti postą. Ir be pykčio.

Bet negi nusileisi iki uneducated lygio.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
habilitās

Liūdna, kai niekas nenori mąstyti!
Tūriu į vieną krūvą sudėtų vizitinių kortelių tiek, kad būtų apie dvidešimt centimetrų. Galėčiau peržiūrėti.
Tikiu, kad jose raiščiau tai, kas jas paverstų tokių nepalankiu daiktu, kad visa pisdulkizmo ideologija taptu muilo burbulu. Arba mane nukneckintų!

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top