Iki 2034 metų Estija pasistatys nuo bombų saugančių slėptuvių, kuriose tilptų 730000 žmonių

Šios slėptuvės apsaugos žmones ne tik nuo įprastinio bombardavimo, bet taip pat ir nuo nuodingų dujų bei radioaktyvių medžiagų.

Estija išplės savo slėptuvių statybos programą taip, kad iki 2034 metų jos galėtų teikti prieglobstį daugiau nei pusę šalies gyventojų, atskleidė šalies vidaus reikalų ministras Lauri Laanemets.

Planas numato pritaikyti rūsius esančiuose pastatuose taip, kad jie taptų atsparūs bombardavimui ir kad juose žmonės galėtų pasilikti netrumpą laiką.

Pasak Laanemets, kad būtų pasiektas planuojama 730000 žmonių talpa, Estijai reikės dar dešimties metų planavimo ir finansavimo. Slėptuvės turės būti pajėgios saugoti žmones nuo smūgio bangos ir skeveldrų, ir jose turės būti įtampos generatoriai, tualetai, ventiliacija ir prieiga prie vandens.

1,3 milijonai Estijos gyventojų šiuo metu turi mažiau nei 100 nuo bombų saugančių slėptuvių viešose vietose, galinčių priglausti 50000 žmonių. Vien Talino gyventojų yra pusė milijono.

Suomijoje, kurios gyventojų skaičius yra 5,5 milijono, šiuo metu yra 54000 įvairių tipų slėptuvių, kurios gali talpinti 4,4 milijonus žmonių. Pirmosios iš jų buvo pastatytos praėjusio šimtmečio ketvirtajame dešimtmetyje.

Modernesnės slėptuvės su ventiliacija, apsauga nuo dujų ir radioaktyvių medžiagų pradėtos statyti aštuntajame dešimtmetyje.

Šaltinis: Remix News

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dzeikas

Durniai kariaus, o lietuviai „susitars”.
Kam paminklus stato – tu keliais vaikscioja.

Atrodai labai apgailėtinai

Komentatoriau, jei galvoje tuščia ir negali komentaruose diskutuoti iš esmės, juk nebūtina tada visiškas nesąmones rašinėti?

Pamastymas

..sita fraze jau girdejau…,matyt,ja viena ir teismokai per visa savo gyvenima.Ir ne tik istart,bet ir uzrasyt…Tu gabus,kazi,kokia fraze daba mokaisi…tipo,…..mes giliai liudime del neispasakytos netekties…….xa xa xa,cia apie lenzburberbeju….

Darijus

Rytoj alus nemokamai.

Pamastymas

..darijau,gal geriau tu neberasyk.Pailsek.Acigerk alaus.Nusipirk pripuciama girla….

Dzeikas

Del Lietuvos neturiu jokiu abejoniu. Valstybiniu, ne atskyru asmenu lygiu,Lietuva nekariaus. Ne kurie mano giminaiciai tarnauja LK, tad zinau is ju ta bordeli. Trynesi trynesi ir galu gale isitryne vyriokas kaptenarmusu. Selpia seima ir giminaicius vogtais pajokais. Tik tiek, kad mano itakoje zmogas vadina reiskinius savais vardais: nesako „atnesiau” , sako „pasivogiau”. Ir mane guodzia?: nepergyvenk, as vagiu kiek tasej telpa, o vadui kareivukas i bagazine ikrauna😄….o svarbiausia, kad visvien maisto pakanka – nesuvalgo. Vienzo jeigu tikite, kad vagys pavojaus akivaizdoj, pades tase su vogtomis desromis ir paims ginkla kautis – galvokite dar karta. Kita vertus gal ir gerai, kad nestato sleptuviu , kaina tu sleptuviu bus auksine , o cemento isvogs tiek, kad perdengimai iluz net ir raketai sprogus… Skaityti daugiau »

Kontrpriemonė

O aš siūlau kompensuoti iš ligonių kasų žydų apipjaustymą.

Rasa

Gal senai kompensuoja…tuk ne visiems žinoti…

Herojam piZdec!

Pagoglinkit – “Арестович усомнился в гарантированной победе Украины”. Бывший советник офиса президента Украины Алексей Арестович вспомнил слова президента Польши Анджея Дуды, сказанные в Давосе, о том, что ближайшее время может быть решающим для исхода конфликта на Украине. В частности, Дуда заявил, что «Россию пока не удается победить», он выразил опасения, что Москва готовит «новое наступление» в ближайшие месяцы, передает «Польское агентство новостей». В этот период встанет вопрос, «выживет Украина или нет», отметил Дуда. «Прежде, чем хихикать над дурными русскими, и радоваться, что мы непобедимы, напоминаю, мы непобедимы до тех пор, пока мы что? Пока мы не начали грызться друг с другом. Когда мы начали грызться друг с другом, мы очень победимы, победимы в кратчайшие сроки, и неожиданно для самих себя», — продолжил… Skaityti daugiau »

saloreichui pyzda

Kijevo režimo vadovaujamos Ukrainos armijos nuostoliai:
150 000 žuvusių ukrų karių
450 000 sužeistų karių
35 000 dingusių be žinios karių

Pamastymas

..hetooojau,…nie sxadytj ly tiebie v baniu….,priekvaili.

Algirdas

Hoholų žuvo labai daug, dar amerikiečių generolas prasidedant vasarai sakė kad hoholų su žuvusiais ir išvestais iš rikiuotės yra 200 000 tūkst., o dabar per 600 000 tūkst., vien mariupolyje šito azov ir jūrų pėstinnkų ir kitų karinių grupuočių buvo 15 000 gynė, visi atsimenat kiek pasidavė tik keli tūkstančiai kiti žuvę nes pabėgti nesugebėjo nieks.

Pamastymas

..milijonai milijardu trilijonu bilijonu…,priekvaisi….

Raimis

Pandemija žmones suskaldė ir išgąsdino, o karas – dar labiau. Mums sako, kad rusai užpuls Lietuvą, jeigu mes nenugalėsime Putino Ukrainoje. Kad dėl to mirs dar milijonas ukrainiečių, niekam neįdomu. Vyksta manipuliavimas tariama grėsmė, kad pasiekti savo politinių rezultatų ir išvaikytum arba nužudytum savo oponentus. pasirodo, kad Putinas dar 2008 m. pasakė NATO susitikime, kad jeigu jie toliau plės NATO į Ukrainą, Rusija atsiims Krymą. Įvarė Putiną į kampą, ir pagalvokite, kas vyko Donbase.. Žodžiu, buvo pasinaudota suskilusia valstybe, ir dabar ji realiai bus suskaldyta. Konfliktas bus įšaldytas dešimtmečiams. kam nuo to geriau? gal tik JAV? Nes pasirodo, tokia „Rand Corporation“ jau prieš metus ataskaitose rašė, kad Vokietijoje į valdžią atėjo „žaliųjų” vyriausybė, kuri nieko nesupranta, ir jeigu Rusija pradės… Skaityti daugiau »

Kontrpriemonė

Įdomu, ar į Vilnių nutaikyta kokia atominė ir ar apie tai žino Lietuvos anūkas. Gal reikėtų ir mums žinoti kaip yra. Gal tada truputį galvos atvėstų. Na ir žinoma, kokia yra gynyba tokiu atvejui.

Čia tikrai būtų įdomiau žinoti, nei ko nekompensuoja ligonių kasa:)

Prašalietis

Iki 2034 metų Estija pasistatys nuo bombų saugančių slėptuvių, kuriose tilptų 730000 žmonių… Kas yra juokingiausia, kad kiek nori buvusius tarybinius čiabuvius vakarietiškai civilizuok jie vistiek kuo nors antgamtišku nesiliaus tikėti.., „šviesiu komunistiniu rytojumi, vakarai mums padės, JAV su NATO mus apgins, Eurosojūzas mažinai duos darbo ir šelps…” Po 1990 metų išnykstantys kaip ir Lietuvos gyventojai estai svajoja „čiūdu”, kad, jei JAV rusus sukurstys rimtai ir be skrupulų spręsti visus Rosijos saugumo reikalus, šiandiena „grėsmingai ir karingai” Rusijos atžvilgiu krykštaujanti Estija, iki 2034 slėptuvėse sutalpinusi 730000 estų išliks „nepriklausoma,laisva… JAV ir NATO ginama Estijos super puper valstybė turinti 730000 super puper estų”… Belieka kitam dar niekieno karuose nenugalėtam „Baltijos tigrui” Lietuvai pasekti Estijos pavyzdžiu ir, pritaikius Estijos slėptuvių pajėgumų procentus… Skaityti daugiau »

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top