Įmonės nori, kad jūsų veninių kraujagyslių skenavimas leistų patekti į parduotuves, biurus, ligonines, stadionus ir kt.

“Keyo” pristatė delnų veninių kraujagyslių skaitytuvą “Wave+” – prietaisą, kuriuo biometrinis identifikavimas įtraukiamas į daugelį mūsų kasdienio gyvenimo aspektų, įskaitant mokėjimus, įeigos kontrolę ir bilietų pardavimą.

Šis skverbimasis vyksta sparčiai augant specializuotų biometrinių prietaisų rinkai, o tai kelia dar daugiau nuogąstavimų dėl niūrios, privatumą pažeidžiančios ateities.

“Wave+” turi išmaniojo telefono dydžio ekraną ir žada SOC2 reikalavimus atitinkančią duomenų apsaugą. Tačiau plačiai paplitus tokioms technologijoms kyla rimtų klausimų dėl privatumo ir galimo piktnaudžiavimo biometriniais duomenimis. Nors “Keyo” tvirtina, kad prietaisas, kurį galima laikyti rankoje arba montuoti ant sienos ar stalviršio, gali aptarnauti milijardus naudotojų, toks plataus masto taikymas neišvengiamai didina su privatumu susijusią riziką.

“Keyo” strategija, kuria siekiama palengvinti delno venų biometrinių duomenų diegimą, apima integravimo be kodo priemonių teikimą. Panašu, jog tai skatina šią invazinę technologiją nekritiškai priimti visose įmonėse, nepriklausomai nuo jų techninių žinių.

Bendrovė numato, kad “Wave+” įrenginį galės naudoti daugybė vartotojų, įskaitant mažmeninės prekybos parduotuves, biurus, ligonines, stadionus, kurortus ir oro uostus. Tokia plati taikymo sritis rodo, kad ši technologija yra plačiai paplitusi, todėl asmenims lieka mažai galimybių atsisakyti fiksuoti ir saugoti savo biometrinius duomenis.

“Wave+” yra originalaus “Wave” įrenginio – stalinio delno venų biometrinių duomenų skaitytuvo, pristatyto 2022 m. pabaigoje, iteracija. Nors “Keyo” generalinis direktorius Jaxonas Kleinas mano, kad “Wave+” yra “žaidimo pokytis”, atrodo, kad šis prietaisas peržengia privatumo teisių ribas ir kelia nemažai etinių klausimų.

Pranešama, kad 2015 m. įkurta “Keyo”, visame pasaulyje įdiegė daugiau kaip 20 000 tokių prietaisų, o tai rodo spartėjantį biometrinio stebėjimo normalizavimo tempą.

Projektą “Reclaim The Net” finansuoja bendruomenė. Padėkite ir tapkite jos rėmėjais.

Šaltinis: reclaimthenet.org

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pilietinis nepaklusnumas

Būtina radikaliai atmesti tokius žmogaus esmę ir privatumą pažeidžiančius „išradimus”. Bet ar pajėgsime? Kai matau prekybcentrio „savitarnos” kasose uoliai kasininkių darbą NEMOKAMAI dirbančius pirkėjus, man kyla pagrįstų abejonių.

CCC

Londonas daugiausiai sekimo kamerų turintis miestas po Pekino.Kai kuriuose Londono prekybos centruose veikia to paties modelio veidų atpažinimo kameros ,kurios naudojamos ir Kinijos koncentracijos stovyklose.Atsiskaitai savitarnos kasoje,skenuoji prekes ir matai save,savo veidą virš kasos įtaisytame ekrane.

https://youtu.be/i-B7NAX8zD4

Bio tinklas

Čia jau ne naujiena.Vakarų šalyse jau seniai padaryta kai kuriose įstaigose, norint patekti į teritoriją,patalpas, pirštą pridedį nuskenuoji ar akį.

blue yellow zov marinie

..arba duoda i aki..ir pendeli siknon…ir laisvas…

Tomas Jakutis

Nesinaudokime nereikalingais prietaisais.
Naudokimės grynais pinigais.

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top