1944 m. vasario 27 d. – 2020 m. sausio 12 d.
Eidamas 76-uosius metus mirė seras Rogeris Scrutonas – vienas žymiausių Didžiosios Britanijos filosofų ir publicistų, daugiau nei 50 knygų autorius (žymiausios jų – „The Meaning of Conservatism“ [1980; liet. Konservatizmo reikšmė], „Sexual Desire“ [1986; liet. Seksualinis potraukis], „The The Aesthetics of Music“ [1997; liet. Muzikos estetika], „Our Church“ [2012; liet. Mūsų bažnyčia; „How to Be a Conservative“ [2014; liet. Kaip būti konservatoriumi]), bičiulio Davido Matthews pamokytas muzikos komponavimo pradmenų sukūrė dvi operas – ir libretus, ir muziką.
2016 metais įšventintas į riterius už tarnystę „filosofijai, edukacijai ir viešajam ugdymui“, Rogeris Scrutonas labiausiai domėjosi estetikos teorija ir politine filosofija: filosofui ypač rūpėjo padėti pasauliui susigrąžinti prarastą klasikinį grožio suvokimą ir atskleisti, kuo konservatyvus mąstymas, pašauktas ginti pamatinius visuomenę saistančius principus: laisvę, taiką, tarpusavio pagarbą, bendruomenės ir šeimos glaudumą, gali būti svarbus šiandien.
Tai, kad Rogeris Scrutonas tapo vienu žymiausių šių laikų konservatizmo ideologijos puoselėtojų, turinčių išskirtinį tikslą suteikti jai tvirtą filosofinį pagrindą, didelę įtaką turėjo ir 1968 m. gegužės mėn. studentų protestai Prancūzijoje – juos jis turėjo progą stebėti iš arti. Lietuvoje mažiau žinomas ir tas faktas, kad devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje jis padėjo kurti pogrindinius akademinius tinklus sovietų kontroliuojamoje Rytų Europoje, – už šiuos nuopelnus 1998 m. Čekijos Respublikos Prezidentas Václavas Havelas jam įteikė aukščiausią savo šalies apdovanojimą.
Pagerbdami šviesų sero Rogerio Scrutono atminimą kviečiame prisiminti jo puoselėtas idėjas dar kartą:
Roger Scruton. Kodėl reikalingos tautos?
Roger Scruton. Kodėl reikalingos tautos (tęsinys)
Roger Scruton. Kodėl yra žymiai sunkiau mąstyti kaip konservatoriui?
Roger Scruton: kodėl turime ginti teisę įžeisti?
Roger Scruton. Begėdiškieji ir nemylintieji